DIY sposobem na design, który trudno skopiować
Practum Consulting
Bukowińska 22/107
02-703 Warszawa
kinga.szkutnik|practum.pl| |kinga.szkutnik|practum.pl
609884480
www.practum.pl
Samodzielnie odmalowane meble czy dodatki to sposób na nieszablonowy, pełen indywidualnego stylu wystrój, któremu nieobce jest ekologiczne podejście. Zamiast wyrzucać stare drewniane krzesła, przy odrobinie kreatywności i z odpowiednią, przyjazną dla środowiska farbą można je przemalować, by nadać im nowe życie. Niecodziennym pomysłem będą przykuwające wzrok, urocze szczebelki w różnych kolorach, które zapewnią barwny akcent w jadalni. Dobór odcieni jest praktycznie nieograniczony, bowiem emalia Tikkurila Everal Aqua dostępna jest do barwienia w ponad 13 tys. kolorów.
Masz w domu drzwi z minionej epoki? Wykorzystaj ich unikalny styl. Wystarczy przemalować je na ciekawy kolor farbą Tikkurila, jak np. Powder in Pizza i wyeksponować ich dekoracyjny urok. Efektowną scenerię zapewnią nieodnowione ściany, na których wyraźnie widać ślad czasu. W efekcie powstanie nieprzeciętne wnętrze z duszą, tak różne od wycezelowanych w każdym calu katalogowych aranżacji.
Odnawiając mebel na fali DIY można nie tylko nadać mu efektowny look, ale i nową funkcjonalność. W tym celu zamiast po emalię do drewna można sięgnąć po farbę Tikkurila Liitu, a zwykła szafka zamieni się w tablicę, po której można pisać kredą. Dzięki szerokiej palecie barw, do wyboru jest nie tylko standardowa czerń, ale ponad 13 tys. odcieni. Przemalowana na ciemnoszary kolor 1955 komoda będzie zgrabnie współgrać z grafitowymi ścianami, tworząc charakterny i zgodny z najnowszym trendem color drenching, wystrój.
Ociekarki w 3 wydaniach
Jak prawidłowo lakierować parkiet?
Moda na mieszkanie w kamienicy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Polska pracuje nad propozycjami dotyczącymi konkurencyjności UE. To element przygotowań do prezydencji
1 stycznia Polska obejmie swoją drugą w historii prezydencję w Radzie Unii Europejskiej. Nie opublikowano jeszcze szczegółowego kalendarza ani priorytetów polskiego przewodnictwa, ale według wiceministra rozwoju i technologii Ignacego Niemczyckiego powinno się ono koncentrować na likwidacji barier dla usług, deregulacji oraz dekarbonizacji przeprowadzonej w taki sposób, by zachować konkurencyjność europejskiego przemysłu.
Infrastruktura
Ruch na lotniskach regionalnych niezagrożony. Centralne lotnisko ma być nie konkurencją, ale uzupełnieniem oferty lotniczej
Nowe lotnisko centralne, którego budowa ma ruszyć w 2026 roku, nie wpłynie negatywnie na lotniska regionalne – zapowiada wiceminister infrastruktury Maciej Lasek, powołując się na prognozy IATA. Jak podkreśla, odpowiadają one za dwa różne rodzaje ruchu lotniczego, dlatego mowa bardziej o wzajemnym uzupełnianiu się, a nie rywalizacji.
Ochrona środowiska
Technologia wirtualnych bliźniaków rewolucjonizuje produkcję w firmach. Pomaga im też ograniczać ślad węglowy produktów
Dzięki technologii wirtualnych bliźniaków procesy produkcyjne stają się bardziej wydajne. Według Fortune Business Insights globalny rynek takich rozwiązań do 2032 roku będzie się rozwijać w blisko 40-proc. tempie, do wartości blisko 260 mld dol. Jednak wirtualne bliźniaki mogą też odegrać kluczową rolę w przyspieszeniu realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Wykorzystanie tej technologii pozwala bowiem projektować produkty i systemy tak, żeby miały jak najniższy ślad węglowy i koszt ekologiczny, w zgodzie z unijną polityką klimatyczną i założeniami GOZ.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.