Druga faza MLP Bucharest West gotowa i w 100% wynajęta
MLP Group zakończyło realizację drugiej fazy rozbudowy parku logistycznego pod Bukaresztem. Nowy obiekt dostarczył 16 tys. m kw. nowoczesnej powierzchni, która została już w pełni wynajęta. W przygotowaniu jest trzeci etap inwestycji. Park MLP Bucharest West, zlokalizowany w głównym regionie magazynowym Rumunii, docelowo będzie oferował 99 tys. m kw. powierzchni.
Park logistyczny MLP Bucharest West powiększył się o nowy obiekt, którego powierzchnia wynosi 16 tys. m kw. Druga faza inwestycji została zrealizowana w zaledwie 7 miesięcy. Nowa hala magazynowa została w całości wynajęta. Centrum MLP Bucharest West aktualnie oferuje 38 tys. m kw. gotowej powierzchni (faza 1 oddana została do użytku w 2021 r.), która jest w pełni wykorzystywana przez najemców. Docelowa łączna powierzchnia najmu wyniesie 99 tys. mkw. Zgodnie ze standardem MLP Group nowa inwestycja spełnia najwyższe standardy ekologiczne i jest poddawane certyfikacji BREEAM.
"Ukończenie drugiej fazy MLP Bucharest jest dla nas ważnym kamieniem milowym. Zgodnie z planem dostarczyliśmy to co obiecaliśmy. Realizację inwestycji rozpoczynaliśmy na zasadach spekulacyjnych. Dlatego jesteśmy bardzo zadowoleni, że nowo wybudowana powierzchnia magazynowa jest już w pełni wynajęta. Zrealizowanie projektu w odpowiednim czasie było możliwe dzięki wspólnym wysiłkom całego naszego zespołu i partnerów. Idziemy naprzód. W planie mamy kontynuowanie rozwoju MLP Bucharest West, który charakteryzuje się bardzo dobrą lokalizacją i wysokim standardem wykończenia. Dzięki temu jest popularny i doceniany przez najemców. Zakładamy, że wkrótce będziemy mogli rozpocząć realizację kolejnej, trzeciej fazy inwestycji" – podkreśliła Olga Melihov, Country Head Romania w MLP Group S.A.
„Bardzo dziękuję całemu naszemu rumuńskiemu zespołowi za zaangażowanie w realizacji projektu. Rozwój w Rumunii jest uzupełnieniem naszej ekspansji zagranicznej skoncentrowanej głównie na rynku niemieckim i austriackim. Niemniej z pełną determinacją chcemy budować swoją pozycję także w tej części Europy. W tym zakresie stawiamy na główne obszary magazynowe. Bukareszt jest najbardziej pożądanym regionem i głównym ośrodkiem przemysłowym w Rumunii. Utrzymujemy tu wciąż spory potencjał do dalszej rozbudowy i tym samym zwiększenia skali działania” – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer w MLP Group S.A.
MLP Bucharest West położony jest w najbardziej popularnym regionie magazynowym Rumunii. Lokalizacja przy obwodnicy w północno-zachodniej części Bukaresztu, w dzielnicy Chitila, zapewnia optymalne warunki dla prowadzenia operacji dystrybucyjnych i logistycznych. MLP Bucharest West to projekt przemysłowo-logistyczny klasy A. Powstaje na działce o powierzchni 18,3 ha i docelowo dostarczy 99 tys. m kw. powierzchni magazynowej, z licznymi udogodnieniami i doskonałą okoliczną infrastrukturą drogową.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.