Komunikaty PR

Eiffage zakończył budowę pierwszych apartamentów we Wrocławiu

2022-09-28  |  14:30
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

HB1820 to pierwsza zakończona inwestycja dewelopera Eiffage Immobilier Polska we Wrocławiu. Budynek właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a mieszkańcy otrzymują klucze. Inwestycję na Przedmieściu Oławskim wyróżnia niezwykły styl, tarasowe ogródki i prestiżowe wnętrza z lustrami Oskara Zięty. 

 

96 wyjątkowych apartamentów w 7-piętrowym budynku HB1820 na Przedmieściu Oławskim jest gotowych do zamieszkania. Przy ul. Haukego-Bosaka 18 i 20 (stąd nazwa HB1820) powstała prawdziwa architektoniczna perełka dewelopera Eiffage Immobilier Polska, którą dopełniono  eleganckimi wnętrzami z lustrami Oskara Zięty, twórcy słynnej wrocławskiej Nawy na Wyspie Daliowej.

HB1820 to wyjątkowy adres w centrum Wrocławia. Zdecydowaliśmy, że wpiszemy budynek w zabytkową zabudowę dzielnicy i zaprojektujemy go w prostej, ale eleganckiej formie. Duży nacisk położyliśmy na zieleń, którą widzimy na frontowej ścianie elewacji, a także w tarasowych ogródkach, które są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów HB1820 – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska.

Budynek pomyślnie przeszedł odbiory i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Do wydawanych mieszkańcom kluczy deweloper dołącza unikatowe lustrzane serca stworzone przez Oskara Ziętę.

 

HB1820 – elegancja, zieleń i lokalne rzemiosło

Elewacja 7-piętrowego budynku jest jasna i elegancka. Ścianę frontową pokrywa roślinność,
a całość podkreśla iluminacja świetlna. Ogródki, które zazwyczaj mieszczą się na parterze,
w HB1820 znajdują się na piętrze. – To dość niespotykane rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przy gęstej zabudowie w centrach miast. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli skorzystać z prywatnego kawałka zieleni zlokalizowanego dosłownie w samym sercu Wrocławia – podkreśla Sebastian Bieńkowski.

Drugą cechą wyróżniającą HB1820 na tle innych inwestycji jest standard części wspólnych. Do budynku można wejść przez reprezentacyjne lobby z recepcją, w którym znajdują się lustra Oskara Zięty. To bezpośrednie nawiązanie do lokalnego rzemiosła i miejskiej sztuki, która podkreśla wyjątkowy charakter inwestycji. Wnętrza części wspólnych oparto o zasadę kontrastu. Mocny odcień głębokiego błęktiu przenika się z delikatną bielą, płytkami w kolorze marmuru i stylizowanymi detalami w kolorze matowego złota.

W budynku znajduje się 96 apartamentów o układach od 1 do 4 pokoi i wielkości od 26 do 100 mkw. 14 z nich ma prywatne ogródki i tarasy, a pozostałe – balkony. Wszystkie są wyposażone w panoramiczne okna zapewniające jednocześnie optymalne nasłonecznienie pomieszczeń i komfortowe wyciszenie mieszkań. W każdym apartamencie mieszkańcy mogą zamontować klimatyzację. Przewidziano również ponadstandardowe rozprowadzenie dedykowanych instalacji i okablowania. Dodatkowo drzwi wejściowe do wszystkich lokali zostały specjalnie podwyższone i obłożone portalami. W hali garażowej (na poziomie 0 i -1) znajduje się 115 miejsc parkingowych.

W budynku powstał również 85-metrowy apartament pokazowy urządzony w całości przez pracownię Decoroom. - Motywem przewodnim był styl modern classic, który koresponduje z charakterem całej inwestycji. Dzięki sztukateriom, rozetom na ścianie w holu, a także złotym lampom i dodatkom mieszkanie stanowi udane połączenie najnowszych trendów z wyrafinowaną klasyką – mówi architekt Angelika Front z pracowni Decoroom, odpowiedzialna za projekt mieszkania.

 

W HB1820 aktualnie są dostępne poszukiwane na rynku dwustronne lub narożne apartamenty powyżej 80 mkw. Posiadają balkony lub ogródki tarasowe, które są oryginalnym i niespotykanym dotąd rozwiązaniem architektonicznym w centrum Wrocławia. W apartamentach znajdują się przestronne salony z panoramicznymi oknami, dwie lub trzy sypialnie – w zależności od metrażu, oraz dwie łazienki. – W naszych apartamentach doskonale odnajdą się osoby, które pracują w trybie home office i potrzebują dodatkowej przestrzeni. Taki apartament to także idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących mieszkania o podwyższonym standardzie w topowej lokalizacji w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku i z doskonałą opcją komunikacji ze wszystkimi rejonami miasta – przekonuje Sebastian Bieńkowski.

 

HB1820 położony jest na styku Starego Miasta i Przedmieścia Oławskiego. Budynek znajduje się w bliskiej odległości od placu Dominikańskiego i placu Grunwaldzkiego, a  na Dworzec PKP i PKS można dotrzeć w zaledwie kilka minut. W bezpośredniej okolicy znajduje się kilkanaście placówek oświaty, a także liczne sklepy, kawiarnie i punkty usługowe. Kilkunastominutowy spacer dzieli inwestycję od terenów rekreacyjnych nad rzeką Oławą czy bulwarów nad Odrą.

HB1820 to pierwsza zakończona inwestycja mieszkaniowa Eiffage Immobilier Polska we Wrocławiu. Deweloper aktualnie jest również w trakcie budowy mieszkań na Kępie Mieszczańskiej w ramach inwestycji Atmo. Grupa Eiffage znana jest w stolicy Dolnego Śląska przede wszystkim z wykonawstwa kompleksu OVO i apartamentowca Thespian, a na świecie ze szklanej piramidy Luwru, Wielkiego Łuku na paryskim La Défense, Opery w Sydney, czy najwyższego na świecie wiaduktu w Millau.

 

 

Eiffage Immobilier Polska

Eiffage Immobilier Polska to deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowych, inwestycji na wynajem, nieruchomości komercyjnych i handlowych. W portfolio spółki są apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi. Deweloper planuje także dalszy rozwój działalności w innych większych aglomeracjach w Polsce.

Eiffage Immobilier Polska to część międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: szklana piramida Luwru, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau i charakterystyczne żagle Opery w Sydney. Eiffage Immobilier Polska łączy najlepsze praktyki międzynarodowej Grupy oraz ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku przez Generalnego Wykonawcę – Eiffage Polska Budownictwo. Cechą łączącą inwestycje Eiffage jest poszanowanie lokalnej historii i miejsca oraz połączenie dbałości o detal i piękno w kreowaniu przestrzeni do życia.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Centrum Medyczne Magwise w Wola Retro Biuro prasowe
2022-11-29 | 15:00

Centrum Medyczne Magwise w Wola Retro

Centrum Medyczne Magwise to nowy najemca należącego do firmy Develia warszawskiego biurowca Wola Retro. Specjalizująca się w obszarze zdrowia psychicznego przychodnia zajęła blisko 390
Nieruchomości Części wspólne – co sprawia, że chcemy w nich przebywać?
2022-11-29 | 12:20

Części wspólne – co sprawia, że chcemy w nich przebywać?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/4f1f762fa555f5fd5464240069d9a82c20221129100424/b015da8062e68ca90d1baa5447c54d4a20221129100446/73ebe9 Odwiecznym problemem architektury jest
Nieruchomości Przedsprzedaż nowej inwestycji Racławicka 7
2022-11-29 | 10:30

Przedsprzedaż nowej inwestycji Racławicka 7

Syrena Invest rozpoczęła przedsprzedaż kameralnej inwestycji Racławicka 7. Prestiżowa lokalizacja na Starym Mokotowie i wpisujący się w charakter dzielnicy projekt zwrócą uwagę

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Gala Złote Spinacze

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

IT i technologie

Znani muzycy stworzyli utwór oparty na dźwiękach natury. Specjalne urządzenia zebrały „muzykę” z Puszczy Białowieskiej

Fale elektromagnetyczne wytwarzane przez rośliny mogą stanowić akompaniament muzyczny. Dzięki specjalnemu urządzeniu impulsy zarejestrowane w Puszczy Białowieskiej zostały zamienione na dźwięki i dostarczone do studia produkcyjnego. Tam z udziałem wokalistki Pauliny Przybysz i znanego producenta muzycznego Baascha powstała piosenka, stanowiąca efekt czwartej edycji projektu Czarna Polana. – Sporym wyzwaniem było zbieranie autentycznych dźwięków, bo dużo łatwiej jednak jest te dźwięki wyprodukować w zaciszu studia czy kupić, ale dzięki temu w „Pulsie” natura faktycznie wybrzmiewa – podkreślają realizatorzy kampanii.

Konsument

Ostatnie lata przyniosły wysyp start-upów sektora foodtech. Rozwój rynku napędza rosnąca świadomość konsumentów

Rynek foodtech może zanotować w najbliższych kilku latach ponad 50-proc. wzrost przychodów – przewidują analitycy. Innowacje w sektorze żywności kreują dziś przede wszystkim start-upy, których nie ma może na rynku dużo, ale w szybkim tempie ich przybywa. Zajmują się dziś m.in. wytwarzaniem roślinnych zamienników mięsa, po które konsumenci sięgają coraz chętniej, ale też upcyklingiem żywności i ograniczaniem marnotrawstwa. Są też obszary bardziej zaawansowane, takie jak mięso hodowane w laboratoriach czy druk 3D jedzenia. – Wiele osób myśli, że to może jakaś przemijająca moda, ja myślę, że to już zmiana, której nie da się zatrzymać – mówi Piotr Grabowski z foodtech.ac. Co istotne, podobnie podchodzą do tego inwestorzy, którzy chcą wspierać ten biznes.

Infrastruktura

70 proc. odpadów budowlanych będzie musiało być ponownie wykorzystywanych. Ten wymóg UE przyspieszy zmiany w branży

Budownictwo i nieruchomości są jednym z największych źródeł odpadów w Europie. Zgodnie z założeniami gospodarki cyrkularnej materiały budowlane – po renowacji lub upcyklingu – mogą być jednak ponownie wykorzystane w kolejnych projektach nieruchomościowych. W Polsce ten model nie jest jeszcze powszechny, ale w nadchodzących latach wymusi go unijne prawodawstwo. – Przykładem jest tu Taksonomia, która określa kryteria uznania działalności gospodarczej za zrównoważoną środowiskowo. W zakresie przejścia na gospodarkę obiegu zamkniętego mówi m.in. o przygotowaniu minimum 70 proc. (wagowo) odpadów budowlanych innych niż niebezpieczne, które powstaną przy budowie lub rozbiórce obiektu, do ponownego wykorzystania, recyklingu lub innego odzysku materiałów – mówi Magdalena Puchalska-Nielaba, współzałożycielka Urban Circularity, platformy promującej wdrażanie GOZ w branży budowlanej i nieruchomościach.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.