Eiffage zakończył budowę pierwszych apartamentów we Wrocławiu
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
HB1820 to pierwsza zakończona inwestycja dewelopera Eiffage Immobilier Polska we Wrocławiu. Budynek właśnie uzyskał pozwolenie na użytkowanie, a mieszkańcy otrzymują klucze. Inwestycję na Przedmieściu Oławskim wyróżnia niezwykły styl, tarasowe ogródki i prestiżowe wnętrza z lustrami Oskara Zięty.
96 wyjątkowych apartamentów w 7-piętrowym budynku HB1820 na Przedmieściu Oławskim jest gotowych do zamieszkania. Przy ul. Haukego-Bosaka 18 i 20 (stąd nazwa HB1820) powstała prawdziwa architektoniczna perełka dewelopera Eiffage Immobilier Polska, którą dopełniono eleganckimi wnętrzami z lustrami Oskara Zięty, twórcy słynnej wrocławskiej Nawy na Wyspie Daliowej.
– HB1820 to wyjątkowy adres w centrum Wrocławia. Zdecydowaliśmy, że wpiszemy budynek w zabytkową zabudowę dzielnicy i zaprojektujemy go w prostej, ale eleganckiej formie. Duży nacisk położyliśmy na zieleń, którą widzimy na frontowej ścianie elewacji, a także w tarasowych ogródkach, które są jednym z najbardziej charakterystycznych elementów HB1820 – mówi Sebastian Bieńkowski, dyrektor ds. projektów Eiffage Immobilier Polska.
Budynek pomyślnie przeszedł odbiory i uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Do wydawanych mieszkańcom kluczy deweloper dołącza unikatowe lustrzane serca stworzone przez Oskara Ziętę.
HB1820 – elegancja, zieleń i lokalne rzemiosło
Elewacja 7-piętrowego budynku jest jasna i elegancka. Ścianę frontową pokrywa roślinność,
a całość podkreśla iluminacja świetlna. Ogródki, które zazwyczaj mieszczą się na parterze,
w HB1820 znajdują się na piętrze. – To dość niespotykane rozwiązanie, które doskonale sprawdza się przy gęstej zabudowie w centrach miast. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli skorzystać z prywatnego kawałka zieleni zlokalizowanego dosłownie w samym sercu Wrocławia – podkreśla Sebastian Bieńkowski.
Drugą cechą wyróżniającą HB1820 na tle innych inwestycji jest standard części wspólnych. Do budynku można wejść przez reprezentacyjne lobby z recepcją, w którym znajdują się lustra Oskara Zięty. To bezpośrednie nawiązanie do lokalnego rzemiosła i miejskiej sztuki, która podkreśla wyjątkowy charakter inwestycji. Wnętrza części wspólnych oparto o zasadę kontrastu. Mocny odcień głębokiego błęktiu przenika się z delikatną bielą, płytkami w kolorze marmuru i stylizowanymi detalami w kolorze matowego złota.
W budynku znajduje się 96 apartamentów o układach od 1 do 4 pokoi i wielkości od 26 do 100 mkw. 14 z nich ma prywatne ogródki i tarasy, a pozostałe – balkony. Wszystkie są wyposażone w panoramiczne okna zapewniające jednocześnie optymalne nasłonecznienie pomieszczeń i komfortowe wyciszenie mieszkań. W każdym apartamencie mieszkańcy mogą zamontować klimatyzację. Przewidziano również ponadstandardowe rozprowadzenie dedykowanych instalacji i okablowania. Dodatkowo drzwi wejściowe do wszystkich lokali zostały specjalnie podwyższone i obłożone portalami. W hali garażowej (na poziomie 0 i -1) znajduje się 115 miejsc parkingowych.
W budynku powstał również 85-metrowy apartament pokazowy urządzony w całości przez pracownię Decoroom. - Motywem przewodnim był styl modern classic, który koresponduje z charakterem całej inwestycji. Dzięki sztukateriom, rozetom na ścianie w holu, a także złotym lampom i dodatkom mieszkanie stanowi udane połączenie najnowszych trendów z wyrafinowaną klasyką – mówi architekt Angelika Front z pracowni Decoroom, odpowiedzialna za projekt mieszkania.
W HB1820 aktualnie są dostępne poszukiwane na rynku dwustronne lub narożne apartamenty powyżej 80 mkw. Posiadają balkony lub ogródki tarasowe, które są oryginalnym i niespotykanym dotąd rozwiązaniem architektonicznym w centrum Wrocławia. W apartamentach znajdują się przestronne salony z panoramicznymi oknami, dwie lub trzy sypialnie – w zależności od metrażu, oraz dwie łazienki. – W naszych apartamentach doskonale odnajdą się osoby, które pracują w trybie home office i potrzebują dodatkowej przestrzeni. Taki apartament to także idealne rozwiązanie dla klientów poszukujących mieszkania o podwyższonym standardzie w topowej lokalizacji w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku i z doskonałą opcją komunikacji ze wszystkimi rejonami miasta – przekonuje Sebastian Bieńkowski.
HB1820 położony jest na styku Starego Miasta i Przedmieścia Oławskiego. Budynek znajduje się w bliskiej odległości od placu Dominikańskiego i placu Grunwaldzkiego, a na Dworzec PKP i PKS można dotrzeć w zaledwie kilka minut. W bezpośredniej okolicy znajduje się kilkanaście placówek oświaty, a także liczne sklepy, kawiarnie i punkty usługowe. Kilkunastominutowy spacer dzieli inwestycję od terenów rekreacyjnych nad rzeką Oławą czy bulwarów nad Odrą.
HB1820 to pierwsza zakończona inwestycja mieszkaniowa Eiffage Immobilier Polska we Wrocławiu. Deweloper aktualnie jest również w trakcie budowy mieszkań na Kępie Mieszczańskiej w ramach inwestycji Atmo. Grupa Eiffage znana jest w stolicy Dolnego Śląska przede wszystkim z wykonawstwa kompleksu OVO i apartamentowca Thespian, a na świecie ze szklanej piramidy Luwru, Wielkiego Łuku na paryskim La Défense, Opery w Sydney, czy najwyższego na świecie wiaduktu w Millau.
Eiffage Immobilier Polska
Eiffage Immobilier Polska to deweloper odpowiedzialny za realizację inwestycji mieszkaniowych, inwestycji na wynajem, nieruchomości komercyjnych i handlowych. W portfolio spółki są apartamenty Villa Sadyba w Warszawie, Dom przy Źródle w Starym Podgórzu w Krakowie oraz Stalowa 27 – nowoczesna kamienica w sercu stołecznej Nowej Pragi. Deweloper planuje także dalszy rozwój działalności w innych większych aglomeracjach w Polsce.
Eiffage Immobilier Polska to część międzynarodowej grupy Eiffage – jednej z 10 największych grup budowlanych w Europie. Do najbardziej uznanych, światowych realizacji Eiffage należą: szklana piramida Luwru, najwyższy w Europie wiadukt drogowy w Millau i charakterystyczne żagle Opery w Sydney. Eiffage Immobilier Polska łączy najlepsze praktyki międzynarodowej Grupy oraz ponad 30-letnie doświadczenie zdobyte na polskim rynku przez Generalnego Wykonawcę – Eiffage Polska Budownictwo. Cechą łączącą inwestycje Eiffage jest poszanowanie lokalnej historii i miejsca oraz połączenie dbałości o detal i piękno w kreowaniu przestrzeni do życia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Unijne mechanizmy ułatwiają zwiększenie wydatków na obronność przez europejskie kraje NATO. Ważnym aspektem infrastruktura podwójnego zastosowania
Wydatki na obronność w krajach NATO mają wzrosnąć do 2035 roku do 5 proc. PKB. W dużej mierze będzie to możliwe dzięki Unii Europejskiej, która stworzyła ramy umożliwiające krajom członkowskim realizację celów NATO w zakresie obronności, nie tylko poprzez finansowanie i inwestycje, ale także poprzez elastyczność budżetową. – To pełna synergia, można powiedzieć, że Unia Europejska współfinansuje razem z państwami członkowskimi cele zdolnościowe NATO – ocenia Paweł Zalewski, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Ochrona środowiska
Rusza budowa lądowej infrastruktury dla projektów Bałtyk 2 i Bałtyk 3. Prąd z tych farm wiatrowych popłynie w 2027 roku

Ruszyła budowa lądowej infrastruktury dla morskich farm wiatrowych Bałtyk 2 i Bałtyk 3 rozwijanych przez Equinor i Grupę Polenergia. To przede wszystkim baza serwisowa w Łebie i dwie stacje elektroenergetyczne. Jednocześnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac na morzu. Pierwszy prąd z obu projektów popłynie w 2027 roku, a w kolejce czeka morska farma wiatrowa Bałtyk 1 – największy i najbardziej zaawansowany projekt II fazy rozwoju offshore.
Edukacja
Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.