Komunikaty PR

Elektrownia Powiśle w finale MIPIM 2024

2024-01-31  |  16:10
Biuro prasowe

Elektrownia Powiśle znalazła się w finale konkursu MIPIM Awards 2024 jako jedyny projekt z Polski i całego regionu CEE. Inwestycja zrealizowana przez Tristan Capital Partners i White Star Real Estate została nominowana w kategorii „Best Urban Regeneration Project”. To już drugi raz na przestrzeni trzech lat, kiedy warszawski kompleks zaprojektowany przez pracownię APA Wojciechowski Architekci został wyróżniony w tym prestiżowym konkursie. W tegorocznej edycji do finału zostało zakwalifikowanych 40 projektów z 20 krajów całego świata. Laureaci międzynarodowego konkursu zostaną ogłoszeni 14 marca w Palais des Festivals w Cannes.

MIPIM to najbardziej prestiżowy, ogólnoświatowy konkurs skupiający wszystkich uczestników rynku nieruchomości: inwestorów, deweloperów, architektów, firmy budowlane, agencje doradcze, a także banki i kancelarie prawnicze.

Do tegorocznej edycji MIPIM Awards 2024 zostało zgłoszonych 209 projektów z 39 krajów z całego świata. Nagradzając mianem finalistów wybrane inwestycje, jury skupiło się na aspekcie poprawy perspektywy środowiska naturalnego zgodnie z ideami ESG. Kryteriami wyboru finalistów były: ogólny poziom zrównoważenia, integracja projektu z otoczeniem i społecznością, jakość tzw. user experience, aspekt ekonomiczny projektu, oryginalność koncepcji oraz walory architektoniczne.

Jesteśmy dumni z faktu, że już po raz drugi Elektrownia Powiśle została doceniona w tak prestiżowym konkursie. Przypomnijmy, że w 2021 roku otrzymaliśmy główną nagrodę w kategorii „Best Mixed-Use Project”. Otwarty w 2023 roku hotel hiszpańskiej sieci Barceló dopełnił wielofunkcyjność projektu i razem z częścią biurową, retail, Food Hall, Beauty Hall i apartamentami na wynajem stworzył kompletny obraz Elektrowni Powiśle. Mamy świadomość, że ta rewitalizacja przestrzeni miejskiej wniosła nową energię do stolicy Polski, dlatego tym bardziej cieszymy się, że kompleks zyskał miano finalisty w kategorii „Best Urban Regeneration Project”. Obecność w tak wąskim gronie finalistów z całego świata jest dla nas ogromnym wyróżnieniem – mówi Dariusz Domański, Managing Partner, Poland w White Star Real Estate.

W gronie finalistów kategorii „Best Urban Regeneration Project” – oprócz warszawskiej Elektrowni Powiśle – znalazły się także: Bassin 7 (Aarhus, Dania), Msheireb Downtown Doha (Doha, Katar) oraz Village Olympique et Paralympique (Saint-Denis and Saint-Ouen-sur-Seine, Francja).

Ogłoszenie zwycięzców MIPIM Awards 2024 odbędzie się 14 marca w Palais des Festivals w Cannes.

 

 
   

 

 

 

O Elektrowni Powiśle

Zlokalizowana w sercu Warszawy Elektrownia Powiśle łączy ponad 100-letnią historię i zabytkową architekturę z nowoczesnością, tworząc niezwykły charakter tego miejsca. W zrewitalizowanych wnętrzach dawnej Elektrowni swoją przestrzeń znalazło ponad 90 polskich i zagranicznych marek, liczne restauracje serwujące kuchnie z różnych zakątków świata oraz pierwsza w Polsce strefa piękna – Beauty Hall, w której można skorzystać z ponad 456 usług kosmetycznych najwyższej jakości. Przestrzeń Elektrowni Powiśle to także 90 apartamentów na wynajem, 3 budynki biurowe oraz hotel butikowy sieci Barceló, otwarty w 2023 roku jako ostatnia część kompleksu. Rewitalizacja przestrzeni miejskiej wniosła nową energię do stolicy Polski. Od wiosny 2020 Elektrownia Powiśle tętni życiem każdego dnia, a jej niepowtarzalny charakter oraz liczne wydarzenia artystyczne, kulturalne czy modowe sprawiają, że jest to miejsce, do którego chce się wracać.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.