Komunikaty PR

Estetyczne oświetlenie w mieszkaniach i domach. Czym się kierować przy wyborze?

2023-01-27  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 1.46 MB )

Odpowiednie i estetyczne oświetlenie to kluczowy element każdego wnętrza. Rozwój nowoczesnych technologii wpłynął na pojawienie się na rynku coraz to nowszych i bardziej zaskakujących rozwiązań również w branży oświetleniowej.


Zadaniem projektantów jest takie ukształtowanie przestrzeni by znalazło się w niej miejsce zarówno na oświetlenie naturalne, jak i sztuczne. Wnętrze powinno pozwalać na bezproblemowe wykonywanie codziennych czynności, a także sprawiać, by przebywający w nim mieszkańcy czuli się dobrze i komfortowo.


Rustykalizm czy minimalizm?


Nikt nie ma wątpliwości, że światło współtworzy architekturę wnętrza domu czy mieszkania. Oświetlenie w przestrzeni mieszkalnej może być wykonane między innymi w stylu rustykalnym bądź minimalistycznym.


– Urok pierwszego stylu we wnętrzach tworzą różnego rodzaju dodatki, a także odpowiednio dobrane oświetlenie. Producenci lamp oferują wiele modeli opraw w tym stylu, także takich z domieszką elementów nowoczesnych. Lampy w stylu rustykalnym mogą być zastosowane w każdym pomieszczeniu, podkreślając jego wyjątkowy klimat i tworząc idealną atmosferę. Natomiast istotą aranżacji wnętrz w stylu minimalistycznym jest to, by zastosowane lampy spełniały swą podstawową funkcję jak najlepiej. Jednym słowem: minimalizm ceni funkcjonalność, więc najlepiej sprawdzą się lampy dające dużo dobrego światła - mówi Krzysztof Nowakowski z Inspiracji Światłem. To marka, która zajmuje się profesjonalnym projektowaniem, doradztwem i montażem oświetlenia.


Najważniejszy jest projekt, emocje przyjdą później


W dobrze oświetlonym domu przyjemnie i wygodnie się mieszka. Lokalizację punktów świetlnych, włączników oraz przebieg i rozkład instalacji elektrycznej najlepiej jest zaplanować jeszcze na etapie projektowania budynku, ewentualnie stanu surowego.


– Oczywiście dzięki odpowiedniemu projektowi oświetlenia można w taki sposób zaaranżować każde wnętrze, aby wypełnił je odpowiedni klimat. Uzyskamy to dzięki umiejętnemu połączeniu światła z ciepłymi kolorami ścian, meblami, zdobieniami, a także wykończeniem podłóg – mówi ekspert z Inspiracji Światłem. – Rolą światła w każdym projekcie jest delikatne wyzwolenie emocji, a to musi współgrać z poczuciem estetyki i światem wewnętrznym rodziny.


Światło w salonie


Salon – serce domu. To pomieszczenie, w którym spędzamy najwięcej czasu razem z innymi domownikami. Tu również kluczowym elementem jest światło.


– Światło w salonie ma wywołać emocje, zapraszając do rozgoszczenia się i zbudowania ciepłych relacji w środku. Czasem takich z dzieciństwa. Ma zbudować styl i relaksujący charakter wnętrza. Światło we wnętrzu nowoczesnym, minimalistycznym ma za zadanie uwypuklić elegancję wnętrza i jednocześnie wyzwolić pozytywne emocje. Zwłaszcza w nowoczesnym, minimalistycznym stylu emocje często schodzą na plan dalszy, jeśli nie wygramy tego światłem. Pozostaje wtedy tylko sterylna forma – dodaje Krzysztof Nowakowski.


Rolą światła jest wymodelowanie wnętrza salonu Tak jak dźwięki przy dobrej akustyce w pomieszczeniu mają duży wpływ na odbiór wnętrza, tak komfort przebywania z najbliższymi buduje światło.


 – Oświetlenie LED-owe stosowane od wielu lat w naszych projektach i na inwestycjach, dopełnia wygląd pomieszczeń i jest w 100% funkcjonalne poprzez regulację natężenia i barwy światła. Jest energooszczędne, intrygujące, czarujące i dające komfort przebywania. Na etapie projektowania dobrze jest przewidzieć kilkanaście obwodów osobno włączanych, często ściemnialnych światło. Wówczas lampy nad stołem, funkcjonalne do czytania przy fotelu, kinkiety, lampy stojące i dekoracyjne czy też gzymsy świetlne pozwalają najlepiej zaaranżować przestrzeń światłem – podsumowuje Zespół Inspiracje Światłem.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.