Foret gotowy. Mieszkania pod nowymi dębami
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Inwestycja mieszkaniowa Foret na warszawskiej Białołęce dostała pozwolenie na użytkowanie. Od innych odróżnia się zielonym terenem do wyłącznej dyspozycji mieszkańców, którzy właśnie odbierają klucze. Deweloper posadził na działce drzewa, zresztą nie po raz pierwszy w Warszawie.
Prace budowlane przy ul. Wyspiarskiej dobiegły końca. Foret oczekuje pierwszych mieszkańców. Deweloper – Bouygues Immobilier Polska – jest bardzo zadowolony z efektu końcowego. – Foret, zlokalizowany z dala od zgiełku miasta, łączy w sobie nowoczesną architekturę oraz pełne zieleni, przyjazne otoczenie. Nie możemy doczekać się wiosny, kiedy okolica Kanału Żerańskiego rozkwitnie i otoczy nasze osiedle pięknymi barwami – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.
11 dębów w „lesie”
Wiosną zakwitnie także sam Foret. Jego częścią jest bowiem prywatny teren wypoczynkowy – porośnięty roślinnością i połączony ze strefą rekreacji i rozrywki. To właśnie od tego miejsca wzięła się nazwa, która dosłownie oznacza „las”. Tu także wszystko jest już gotowe. Dla dorosłych przygotowano stół do ping-ponga i szachów, natomiast dla dzieci plac zabaw z piaskownicą, puzzlami, grą w kółko i krzyżyk i innymi zabawkami. Te wszystkie atrakcje przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców. Na działce posadzono 11 dębów. – Zieleń jest dla nas szczególnie ważna. Zawsze pamiętamy o niej przy projektowaniu osiedli oraz przy wyborze lokalizacji. Chcemy, aby mieszkańcy mieli do niej dostęp oraz aby żyli blisko natury. To istotny element naszej filozofii budowania. Nazwaliśmy go Small Green Steps – wyjaśnia Cezary Grabowski.
Deweloper Bouygues Immobilier Polska dał się już wcześniej poznać mieszkańcom Warszawy od zielonej strony. W ramach programu Greenspired, którego częścią jest wspomniany Small Green Steps, nie tak dawno posadził 25 drzewek różnych gatunków w parku oraz przy szkole na Pradze-Północ. Tę inicjatywę przeprowadzono w ubiegłym roku z okazji zakończenia inwestycji Atelier Praga 2.
Zielone dachy, tarasy i wygodny dojazd
Prywatne miejsce wypoczynku przed budynkami niewątpliwie jest cechą charakterystyczną i jednocześnie jedną z największych zalet Foret. Spośród innych na wyróżnienie zasługują zielone dachy, przestronne tarasy położone na ostatnich piętrach oraz gustownie wykończone części wspólne, gdzie znajdują się kolejne odwołania do leśnego charakteru inwestycji. Na klatkach umieszczono logo w kształcie drzewa.
Foret to dwa 5-piętrowe budynki z łącznie 95 mieszkaniami o metrażach od 40 do 85 mkw. Są to przede wszystkim mieszkania 3-pokojowe, a także 2- i 4-pokojowe. Wszystkie posiadają duże okna, balkony, tarasy lub ogródki. Pod budynkami przewidziano halę garażową, a obok nich dodatkowe, naziemne miejsca parkingowe.
Foret spodobał się osobom, które kupiły mieszkania, dzięki kameralnej atmosferze i położeniu w zielonej, spokojnej okolicy. Mocną stroną lokalizacji jest wygodny dojazd do innych dzielnic Warszawy. W kierunku centrum jedzie się 12 minut Szybką Koleją Miejską do Dworca Gdańskiego i stacji metra lub 14 minut autobusem do Metra Marymont. Przystanek autobusowy znajduje się 50 metrów od Foret. Natomiast przejazd samochodem do ścisłego centrum zajmuje 20 minut.
Foret to jedno z trzech osiedli Bouygues Immobilier Polska na Białołęce. Pozostałe to Alinea i Essentiel Talarowa (oba w budowie). Alinea przy ul. Łopianowej to budynek z 95 mieszkaniami i charakterystyczną elewacją z zygzakowatym rytmem balkonów, zaś Essentiel Talarowa przy ul. Talarowej to kompleks dwóch budynków (167 mieszkań) wyposażonych w pakiet rozwiązań ekologicznych (m.in. panele fotowoltaiczne, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, system zbierania wody deszczowej i jasny dach).
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.