Komunikaty PR

Foret gotowy. Mieszkania pod nowymi dębami

2021-03-17  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Inwestycja mieszkaniowa Foret na warszawskiej Białołęce dostała pozwolenie na użytkowanie. Od innych odróżnia się zielonym terenem do wyłącznej dyspozycji mieszkańców, którzy właśnie odbierają klucze. Deweloper posadził na działce drzewa, zresztą nie po raz pierwszy w Warszawie.

Prace budowlane przy ul. Wyspiarskiej dobiegły końca. Foret oczekuje pierwszych mieszkańców. Deweloper – Bouygues Immobilier Polska – jest bardzo zadowolony z efektu końcowego. – Foret, zlokalizowany z dala od zgiełku miasta, łączy w sobie nowoczesną architekturę oraz pełne zieleni, przyjazne otoczenie. Nie możemy doczekać się wiosny, kiedy okolica Kanału Żerańskiego rozkwitnie i otoczy nasze osiedle pięknymi barwami – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

11 dębów w „lesie”

Wiosną zakwitnie także sam Foret. Jego częścią jest bowiem prywatny teren wypoczynkowy – porośnięty roślinnością i połączony ze strefą rekreacji i rozrywki. To właśnie od tego miejsca wzięła się nazwa, która dosłownie oznacza „las”. Tu także wszystko jest już gotowe. Dla dorosłych przygotowano stół do ping-ponga i szachów, natomiast dla dzieci plac zabaw z piaskownicą, puzzlami, grą w kółko i krzyżyk i innymi zabawkami. Te wszystkie atrakcje przeznaczone są wyłącznie dla mieszkańców. Na działce posadzono 11 dębów. – Zieleń jest dla nas szczególnie ważna. Zawsze pamiętamy o niej przy projektowaniu osiedli oraz przy wyborze lokalizacji. Chcemy, aby mieszkańcy mieli do niej dostęp oraz aby żyli blisko natury. To istotny element naszej filozofii budowania. Nazwaliśmy go Small Green Steps – wyjaśnia Cezary Grabowski.

Deweloper Bouygues Immobilier Polska dał się już wcześniej poznać mieszkańcom Warszawy od zielonej strony. W ramach programu Greenspired, którego częścią jest wspomniany Small Green Steps, nie tak dawno posadził 25 drzewek różnych gatunków w parku oraz przy szkole na Pradze-Północ. Tę inicjatywę przeprowadzono w ubiegłym roku z okazji zakończenia inwestycji Atelier Praga 2.

Zielone dachy, tarasy i wygodny dojazd

Prywatne miejsce wypoczynku przed budynkami niewątpliwie jest cechą charakterystyczną i jednocześnie jedną z największych zalet Foret. Spośród innych na wyróżnienie zasługują zielone dachy, przestronne tarasy położone na ostatnich piętrach oraz gustownie wykończone części wspólne, gdzie znajdują się kolejne odwołania do leśnego charakteru inwestycji. Na klatkach umieszczono logo w kształcie drzewa.

Foret to dwa 5-piętrowe budynki z łącznie 95 mieszkaniami o metrażach od 40 do 85 mkw. Są to przede wszystkim mieszkania 3-pokojowe, a także 2- i 4-pokojowe. Wszystkie posiadają duże okna, balkony, tarasy lub ogródki. Pod budynkami przewidziano halę garażową, a obok nich dodatkowe, naziemne miejsca parkingowe.

Foret spodobał się osobom, które kupiły mieszkania, dzięki kameralnej atmosferze i położeniu w zielonej, spokojnej okolicy. Mocną stroną lokalizacji jest wygodny dojazd do innych dzielnic Warszawy. W kierunku centrum jedzie się 12 minut Szybką Koleją Miejską do Dworca Gdańskiego i stacji metra lub 14 minut autobusem do Metra Marymont. Przystanek autobusowy znajduje się 50 metrów od Foret. Natomiast przejazd samochodem do ścisłego centrum zajmuje 20 minut.

Foret to jedno z trzech osiedli Bouygues Immobilier Polska na Białołęce. Pozostałe to Alinea i Essentiel Talarowa (oba w budowie). Alinea przy ul. Łopianowej to budynek z 95 mieszkaniami i charakterystyczną elewacją z zygzakowatym rytmem balkonów, zaś Essentiel Talarowa przy ul. Talarowej to kompleks dwóch budynków (167 mieszkań) wyposażonych w pakiet rozwiązań ekologicznych (m.in. panele fotowoltaiczne, stacje do ładowania pojazdów elektrycznych, system zbierania wody deszczowej i jasny dach).

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.