Komunikaty PR

Grupa Murapol finalizuje zakupy oraz kontraktuje nowe działki

2021-04-08  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania pdf ( 0.17 MB )

17 gruntów zlokalizowanych w 10 miastach pod budowę blisko 7,8 tys. lokali mieszkalnych nabyła Grupa Murapol w ciągu ostatnich 6 miesięcy. Pula ta obejmuje 7 nieruchomości zakontraktowanych umowami przedwstępnymi, na których powstanie blisko 3,6 tys. mieszkań. Pozostałe 10 umów dotyczy finalizacji zakupu wcześniej zakontraktowanych terenów inwestycyjnych, na których zrealizowane zostaną projekty nieruchomościowe obejmujące ponad 4,2 tys. lokali.

W okresie od października 2020 do marca 2021 Grupa Murapol sfinalizowała zakup 10 nieruchomości w 9 miastach, w których łącznie powstanie blisko 4,2 tys. lokali mieszkalnych. Zostaną zaoferowane w kolejnych etapach już realizowanych przedsięwzięć, takich jak: Murapol Parki Krakowa w Krakowie, Murapol Nowe Miasto w Poznaniu czy Murapol Dzieci Warszawy w Warszawie. Nabyte grunty pozwoliły także umocnić pozycję nowymi przedsięwzięciami w miastach, w których już działamy, w Toruniu projektem Murapol Osiedle Smart, Murapol Zielony Żurawiniec w Poznaniu czy Murapol Osiedle Zdrovo w Gdańsku. Zakupione grunty pozwoliły także wejść z ofertą do nowych miast tj. Sosnowca z inwestycją Murapol Apartamenty przy Parku oraz Murapol Osiedle Akademickie do Bydgoszczy.

W tym samym czasie Grupa Murapol podpisała umowy przedwstępne dot. zakupu 7 nowych terenów inwestycyjnych, będących obecnie w toku procesów pozwoleniodawczych przewidujących budowę blisko 3,6 tys. mieszkań. W Warszawie deweloper zakontraktował grunt nieopodal Kanału Żerańskiego, który umożliwi realizację projektu mieszkaniowego obejmującego ponad 350 lokali mieszkalnych. Łódzki bank ziemi dewelopera powiększył się o trzy nieruchomości w nowych lokalizacjach, w których łącznie powstanie 1,2 tys. mieszkań. W Poznaniu Murapol przygotowuje kolejny projekt na zakontraktowanym gruncie blisko Starego Miasta, którym będzie budował nową tkankę miejską na ponad 1 tys. mieszkań. Deweloper zamierza także nadal umacniać swoją pozycję w Gdańsku, w którym zakontraktował kolejną nieruchomość niedaleko Śródmieścia pod budowę ponad 300 lokali mieszkalnych. Także Aglomeracja Górnośląsko-Zagłębiowska jawi się dla Grupy jako interesujący teren do inwestowania, czego wyrazem jest zakontraktowanie gruntu w Gliwicach, w sąsiedztwie już realizowanej w tym mieście inwestycji przy ul. Kozielskiej.

- Jak pokazują nasze aktywności na akwizycjach gruntów za ostatnie pół roku, intensywnie pracujemy nad rozbudową aktywnego banku ziemi. Umacniamy swoją pozycję w kluczowych dla nas miastach, takich jak Poznań, gdzie łącznie sfinalizowane transakcje oraz zakontraktowany grunt pozwalają na realizację ponad 2,2 tys. mieszkań. Z przytupem wracamy do Gdańska, w którym w budowie i przygotowaniu mamy blisko 800 lokali. Podobnie sytuacja wygląda na zakontraktowanych gruntach w Łodzi. Także w Warszawie i Krakowie zwiększamy konsekwentnie pulę projektów. Poza głównymi aglomeracjami dostrzegamy także potencjał mniejszych lokalizacji, również tych nie znajdujących się jeszcze na naszej mapie inwestycji, a posiadających potencjał dla działalności deweloperskiej. - mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA - Niesłabnące zapotrzebowanie na nowe mieszkania utwierdza nas w przekonaniu, że to jedyny właściwy kierunek działania. – dodaje Nikodem Iskra.

Na koniec marca, portfel projektów w budowie Grupy Murapol obejmował blisko 7 tys. lokali powstających w 82 budynkach, w ramach 22 projektów na terenie 15 miast.

W bieżącym roku Grupa wprowadziła do oferty pulę #2000MieszkanNa20Lecie”, czym powiększyła łączną pulę mieszkań w ofercie do ponad 4 tys.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-06-28 | 11:00

Magmillon: To może być najlepszy moment na zainwestowanie w mikro lokale

Lokale o małej powierzchni – w taki właśnie rodzaj nieruchomości budowlanych, zdaniem Kuby Karlińskiego, założyciela i współwłaściciela Magmillon - warto teraz zainwestować posiadane środki, tym bardziej, że już za
Nieruchomości GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie
2024-06-28 | 11:00

GH Development wprowadza na rynek czwartą inwestycję w Warszawie

GH Development wprowadza na warszawski rynek nieruchomości swoją czwartą inwestycję mieszkaniową. W ramach projektu „Vista Wawer” powstanie kameralny budynek przy ul. Tytoniowej
Nieruchomości Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.
2024-06-27 | 14:45

Kapsztad – europejskie miasto na krańcu Afryki. Dobry czas na inwestycje w RPA.

  Dziś gdy złotówka jest silniejsza od południowo-afrykańskiego randa warto zastanowić się nad kupnem nieruchomości w RPA. Co jeszcze przemawia za inwestycją

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Samorządy mogą liczyć na rekordowe finansowanie w tej perspektywie finansowej UE. Pierwsze środki już do nich trafiają

– Poza środkami własnymi samorządy mają dostęp do środków unijnych i do kredytów. To są trzy nogi, na których stoi finansowanie jednostek samorządu terytorialnego – podkreśla Mateusz Walewski, główny ekonomista Banku Gospodarstwa Krajowego. Bank w kwietniu br. uruchomił pierwszy instrument finansowany z KPO, czyli pożyczki wspierające zieloną transformację miast, z budżetem wynoszącym prawie 9 mld euro. Samorządy będą mogły sfinansować z tych środków inwestycje, które powodują, że miasto jest bardziej zielone, nowoczesne i przyjazne dla mieszkańców. Samorządy z niecierpliwością wyczekują również reformy finansowania jednostek samorządu terytorialnego, która ma ustabilizować ich sytuację po zmianach wprowadzonych w tzw. Polskim Ładzie.

Regionalne –

Przyspiesza dekarbonizacja ciepłownictwa. Elektrociepłownia w Bydgoszczy od przyszłego roku zrezygnuje z kolejnych kotłów węglowych

Elektrociepłownia Bydgoszcz II, należąca do PGE Energia Ciepła, wchodzi w kluczowy etap inwestycji, która ma doprowadzić do wyłączenia dwóch z czterech kotłów węglowych i ograniczenia emisji dwutlenku węgla o 17 proc. To oznacza, że od II kwartału 2025 roku mieszkańcy Bydgoszczy będą korzystać z ciepła wytworzonego w nowych niskoemisyjnych źródłach. To jeden z kilku realizowanych projektów PGE Energia Ciepła, które zmierzają do dekarbonizacji w ciepłownictwie.

Nauka

Polski przemysł kosmiczny jest gotowy na zwiększanie udziału w programach Europejskiej Agencji Kosmicznej. Do tego będzie potrzebować coraz więcej wykwalifikowanych kadr

Pierwsza grupa młodych inżynierów z Polski rozpoczęła dwuletni staż w ośrodkach Europejskiej Agencji Kosmicznej w Niderlandach, Hiszpanii, Francji i Niemczech. W sumie do 2025 roku na staże do ESA zostanie skierowanych 30 kandydatów z Polski, którzy wezmą udział w kluczowych przedsięwzięciach naukowych i technologicznych agencji. To tylko jedna z inicjatyw nakierowanych na kształcenie kadr do pracy w sektorze kosmicznym. Sytuacja w tym zakresie poprawiła się na przestrzeni ostatnich lat, jednak w związku z szybkim rozwojem branży w nadchodzących latach zapotrzebowanie na wykwalifikowanych ekspertów będzie rosło.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.