Komunikaty PR

Grupa Reesco podsumowuje 2022 rok

2023-01-05  |  16:30
Biuro prasowe

Czas przebudów i modernizacji w duchu ESG

Grupa Reesco podsumowuje 2022 rok

Grupa Reesco, która projektuje, nadzoruje i wykonuje przebudowy powierzchni oraz budynków komercyjnych, podsumowuje 2022 rok.  W ramach trzech spółek działających w sektorach: office, retail oraz hospitality zamyka rok z pięćdziesięcioma czterema zrealizowanymi projektami. W minionych dwunastu miesiącach zespoły Grupy dostarczyły ponad 165 tys. m kw. powierzchni dla dwudziestu jeden nowych i trzydziestu trzech stałych lub powracających klientów.

Sektor Office

Rok 2022 nie był łatwy dla rynku biurowego, który jest wrażliwy na sytuację gospodarczą w kraju i na świecie. Na rosnące ceny najmu i koszty eksploatacyjne nałożyły się długotrwałe skutki pandemii -  zmiany trybu pracy, a co za tym idzie mniejsze obłożenia biur. Właściciele obiektów stanęli z kolei przed wyzwaniem podniesienia ich atrakcyjności i dostosowania do nowych standardów ESG. Pracodawcy, pragnąc zachęcić swoje zespoły do powrotu do biur, rearanżowali powierzchnie tak, aby spełniały nowe potrzeby i oczekiwania najemców i pracowników.

Rok 2022 upłynął pod znakiem przebudów i modernizacji budynków biurowych, co ma swoje odzwierciedlenie w naszym portfolio. Przykładem może być rewitalizacja warszawskiego, postmodernistycznego biurowca z lat 90 – HOP dla Syrena Real Estate, czy wrocławskiego biurowca L'UNI z 1866 roku dla JP Weber – komentuje Artur Winnicki, stojący na czele Grupy Reesco.

W minionym roku zespół Reesco zmieniał także powierzchnie biurowe, dostosowując je do nowych modeli pracy. Przykładem może być odmienione biuro firmy Gaspol, która powierzyła spółce zadanie przebudowy ponad 1400 m kw. i zmianę funkcjonującego dotychczas układu gabinetowego na elastyczną przestrzeń sprzyjającą integracji i pracy zespołowej. Reesco realizowało także nagradzane, najbardziej designerskie biura roku, m.in. dla Bacardi, Codelab czy Pyszne.pl.

Projekty te pokazują, że potrafimy wprowadzić w życie nawet najbardziej nieszablonowe i innowacyjne rozwiązania. W 2022 roku zrealizowaliśmy łącznie ponad 100 tys. m2 powierzchni biurowej w ramach trzydziestu siedmiu projektów. Cieszy nas, że ponad połowa to nasi stali i powracający Klienci, co świadczy o jakości, jaką oferujemy i zaufaniu, jakim jesteśmy obdarzani – podsumowuje Artur Winnicki.

Sektor Retail

2022 był rokiem zmieniających się trendów i preferencji konsumenckich, związanych z rozwojem nowych technologii. Pojęcie atrakcyjności centrum handlowego jest redefiniowane na naszych oczach. Cały sektor zmagał się także ze skutkami pandemii i wojny w Ukrainie. Inne wyzwania, z jakimi muszą zmierzyć się właściciele, zarządcy, a także najemcy w dobie inflacji to konieczność poprawy funkcjonalności obiektów handlowych, ale także zwiększenie ich efektywności energetycznej. Obecnie istotnym aspektem każdej modernizacji jest nie tylko uczynienie przestrzeni bardziej nowoczesną i funkcjonalną, ale także optymalną kosztowo i energetycznie oraz funkcjonującą zgodnie z założeniami ESG. 

Powołanie do życia spółki Reesco Retail niemal dwa lata temu było wyjściem naprzeciw potrzebom właścicieli, zarządców i najemców. Stworzyliśmy zespół specjalizujący w przebudowach, modernizacjach i wykończalniach powierzchni handlowych. Duży nacisk kładziemy na dokładne analizowanie możliwości przebudowy i proponujemy najbardziej optymalne rozwiązania w ramach procesu projektowania, wyceny oraz realizacji prac budowlanych – podkreśla Lucyna Śliż, współzałożycielka i członkini zarządu Reesco Retail.

W minionym roku polski sektor retail rozwijał się przede wszystkim w mniejszych miastach, a najpopularniejszym formatem stały się parki handlowe. W trzecim kwartale 2022 najwięcej, bo niemal 50%, nowych budów zainicjowano w miastach poniżej 100 tys. mieszkańców. Do użytku oddano łącznie prawie 120 tys. m kw.  nowoczesnej powierzchni handlowej w ramach ośmiu nowych obiektów, z czego aż pięć to parki handlowe*.

Jako Reesco Retail realizujemy projekty w całej Polsce. O naszej elastyczności i szerokim terytorialnym zakresie działania świadczy portfolio i zlecenia zrealizowane w wielu miastach na terenie całej Polski. Od momentu powstania pracowaliśmy dla największych właścicieli, takich jak Nepi Rockcastle, Unibail Rodamco, Westfield, EPP, LCP Properties, Mayland, jak również dla znanych sieci handlowych: Netto, Action czy Kaufland – podkreśla Lucyna Śliż.

Zespół Reesco Retail przebudował łącznie ponad 25 tys. m2 i zaaranżował 8,5 tys. m2 powierzchni. Sukces w realizacji skomplikowanych przebudów zaowocował rozwojem spółki i powierzeniem zespołowi kompleksowej budowy hali logistyczno-magazynowej w Kielcach przez Strategic Logistics Polska.

Sektor Hospitality

Rok 2022 na rynku mieszkaniowym stał pod znakiem deficytu mieszkań. Wysokie koszty materiałów budowlanych, ograniczony dostęp do kredytów, napływ uchodźców z Ukrainy zmieniły polski rynek – liczba rozpoczętych inwestycji zmniejszyła się, a popyt znacznie wzrósł, co spowodowało ogromne skoki czynszów - nawet o 45%*. Rozwijający się w Polsce od 2014 roku sektor PRS może być w dłuższej perspektywie jednym z rozwiązań trudnej sytuacji na rynku mieszkaniowym. Powołanie do życia spółki Reesco Hospitality niemal dwa lata temu było wyjściem naprzeciw potrzebom inwestorów instytucjonalnych, a początek jej działalności przypadł właśnie na czas dynamicznego wzrostu sektora PRS.

Dowodem na to, że odpowiadamy na potrzeby rynku, jest realizowanie obecnie ponad tysiąc mieszkań, w inwestycjach zlokalizowanych w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Szczególnie ważne są dla nas inwestycje, w których etap wykonawczy fit-outu, realizowany przez Reesco Hospitality, jest płynną kontynuacją części kreatywno-projektowej, za którą odpowiedzialne było studio wchodzące w skład Grupy - Iliard Architecture & Interior Design. W ramach Grupy Reesco „obietnicę projektową” dopełniamy na etapie wykonawstwa. Przykładami są inwestycje PRS w Krakowie przy ul. Dajwór – dla AFI Europe, czy w Warszawie – 132 mieszkania w inwestycji La Praga dla Van der Vorm Vastgoed – komentuje Wojciech Witek, współzałożyciel i członek zarządu Reesco Hospitality oraz Iliard.

Sektorem PRS interesują się również duzi deweloperzy działający na rynku mieszkaniowym upatrując w tego typu inwestycjach alternatywy – jako rozwiązania na zastój na rynku mieszkaniowym spowodowanym kryzysem w udzielaniu kredytów hipotecznych. Eksperci Reesco Hospitality prognozują, że w 2023 roku wzrośnie znaczenie jakości projektowania w tym segmencie oraz podejście do kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem. Również na rynku hotelowym widać zwrot w kierunku ESG.

Cieszy mnie, że inwestorzy zaczynają rozumieć, że ekologiczne podejście nie zawszy znaczy drogo i potrafią dostrzegać stopę zwrotu z tego rodzaju postawy. Jako Reesco Hospitality posiadamy wiedzę, jak prowadzić modernizację hoteli z poszanowaniem interesu środowiska czy lokalnej społeczności. Jest to znacznie bardziej ekologiczna i często mniej kosztowna alternatywa dla budowy nowego obiektu. W ramach projektów Iliard Architecture & Interior Design i realizacji Reesco Hospitality już teraz proponujemy naszym klientom rozwiązania w duchu gospodarki cyrkularnej, pozwalające na maksymalne wykorzystanie tego, co zastane: poprzez recykling i adaptację - podkreśla Wojciech Witek.

* Dane: Cushman & Wakefield

 

Więcej na temat Grupy Reesco można znaleźć:

www: http://www.reesco.pl

LinkedIN: https://www.linkedin.com/company/10443559/

Instagram: https://www.instagram.com/reesco.pl/

***

O Grupie Reesco

Grupa Reesco projektuje, nadzoruje i wykonuje przebudowy powierzchni oraz budynków komercyjnych. Bazując na wiedzy i doświadczeniu, zarządza całym procesem - od studium wykonalności, przez prace budowlane, po oddanie przestrzeni. Eksperci Reesco analizują i doradzają klientom na każdym etapie inwestycji oraz zajmują się kalkulacją i kontrolą kosztów budowy.

Grupę tworzą spółki:

• Reesco - specjalizująca się w projektach biurowych,

• Reesco Hospitality - działająca w obszarze inwestycji hotelowych i PRS,

• Reesco Retail - zajmująca powierzchniami i galeriami handlowymi.

• Iliard Architecture & Interior Design - specjalizująca się w projektowaniu budynków i wnętrz hoteli, biur oraz PRS.

Przez ostatnie 12 lat firma zrealizowała ponad 800 000 mkw., oddając do użytku nową przestrzeń biurową, handlową i hotelową dla deweloperów, funduszy i najemców.

Grupa Reesco jest członkiem - założycielem Studia Alliance - grupy ekspertów sektora workplace w Europie.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.