Horyzont Naramowice - rusza budowa
Rozpoczynają się prace związane z realizacją osiedla Horyzont Naramowice. Przy ulicy Czarnucha w Poznaniu powstanie budynek wielorodzinny ze 159 mieszkaniami.
Osiedle Horyzont Naramowice to jeden z najnowszych projektów mieszkaniowych Grupy Inwest. Na poznańskich Naramowicach powstanie budynek wielorodzinny ze 159 lokalami o powierzchni od 25 do 106 mkw. Deweloper proponuje zarówno kawalerki jak i mieszkania 2-, 3-, 4- i 5 - pokojowe. Warto dodać, że wśród największych proponowanych lokali dostępne będą między innymi mieszkania dwupoziomowe. Takie zróżnicowanie oferowanych powierzchni umożliwia klientom, wybór optymalnego rozwiązania. Dużym udogodnieniem będzie podziemna hala garażowa, a miejsca postojowe uzupełnią nadziemne miejsca parkingowe. Właściciele mieszkań na parterze będą mieli do dyspozycji ogródki a pozostałe lokale - przestronne balkony. Do dyspozycji będzie także winda oraz komórki lokatorskie o powierzchni nawet 10 mkw. Deweloper zadba również o małą architekturę, oświetlenie czy skwery zielone. Planowany termin zakończenia inwestycji to III kwartał 2022 roku. Istotną zaletą projektu jest jego lokalizacja. Naramowice to dynamicznie zmieniająca się część Poznania gwarantująca komfort zamieszkiwania. W szybkim tempie postępuje budowa nowej trasy tramwajowej. Wraz z nią zmieni się układ drogowy w tej okolicy. Zakończenie tych prac planowane jest na wiosnę 2022 roku. Inwestycji Horyzont Naramowice to gwarancja dostępu licznych punktów handlowo – usługowych, placówek edukacyjnych i zdrowotnych oraz obiektów sportowych. To także bliskość terenów zielonych umożliwiających aktywność fizyczną.
Poza projektem na Naramowicach Grupa Inwest realizuje jeszcze dwa inne projekty na terenie Poznania. U zbiegu ulic Czarnieckiego i Roboczej, w ramach inwestycji Wilda Corner powstaje budynek z 70 mieszkaniami. Dostępne będą kawalerki oraz lokale 2- i 3- pokojowe. Planowany termin zakończenia tej inwestycji to IV kwartał 2022 roku. Natomiast na Ratajach, przy ulicy Niemena 6 trwa budowa II etap projektu Nova łacina. Powstanie budynek ze 236 mieszkaniami, a wśród nich kawalerki oraz lokale 2- i 3 – pokojowe o powierzchni od 25 do 75 mkw. Tu również do dyspozycji będzie podziemna hala garażowa, windy oraz ogródki dla mieszkań na parterze. Planowany termin zakończenia budowy to II kwartał 2023 roku.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.