II etap apartamentów Jana z Kolna coraz bliżej końca
Zespół dwóch, czteropiętrowych budynków, powstający w ramach II etapu apartamentów Jana z Kolna w Zielonej Górze, powstaje zgodnie z planem. Budowa osiągnęła już blisko 70% zaawansowania. Toczą się prace elewacyjne, trwa montaż balustrad balkonowych, a wewnątrz mieszkań prace tynkarskie. Według przyjętego harmonogramu budowa zakończy się pod koniec IV kwartału 2021 roku.
II etap apartamentów Jana z Kolna to kolejna propozycja mieszkaniowa zielonogórskiego dewelopera EBF Development. W ramach projektu powstają dwa, czteropiętrowe budynki, w których zaaranżowano 193 lokale o metrażu od 40 do 133 mkw. Są to dwu i trzypokojowe przestrzenie z aneksem kuchennym lub samodzielną kuchnią. Ceny wolnych powierzchni rozpoczynają się od 4600 zł za mkw, a metraże wahają od 64 do 116 mkw. Deweloper zadbał również o przypisane do każdego mieszkania darmowe komórki lokatorskie. Powstała też podziemna hala garażowa z otwartymi miejscami postojowymi oraz naziemne parkingi zlokalizowane przy budynkach. W ramach małej architektury wokół zabudowy powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie i zielone nasadzenia. Aktualnie wykonywane są prace elewacyjne, montaż balustrad balkonowych i porządkowanie terenu inwestycji. Wewnątrz pierwszego budynku wykonano już posadzki, tynki i wszystkie instalacje, w drugim trwają roboty posadzkarskie. – Elewacja jest już gotowa w ponad 50%, budynki nabierając więc kolorów. Budowlańcy działają też wewnątrz, wykonując posadzki i tynki – mówi Izabela Woźnica-Letka, kierownik działu sprzedaży nieruchomości EBF Development.
Deweloper pod koniec ubiegłego roku oddał I etap apartamentów Jana z Kolna w ręce nowych mieszkańców. To duży sukces, bowiem budynki zostały zakończone przed czasem, a odbiory pierwszych lokali odbyła się z blisko czteromiesięcznym wyprzedzeniem. – Cieszymy się z takiego obrotu sytuacji – to również wielka radość dla właścicieli. Spora część mieszkań została przekazana jeszcze przed świętami – podkreśla Izabela Woźnica-Letka.
EBF Development prowadzi jednocześnie kilka projektów mieszkaniowych w Zielonej Górze i Poznaniu. W sercu województwa lubuskiego, poza apartamentami Jana z Kolna, w przygotowaniu znajduje się Zdrojowa Polana, Lisia Apartamenty oraz najnowsza propozycja dewelopera – V etap osiedla GreenHome.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.