Komunikaty PR

II etap Osiedla Przy Jeziorach na ukończeniu

2021-11-25  |  15:00

Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach w budowie. Deweloper kończy prace w ostatnich domach z II etapu, a jednocześnie wykonywana jest kolejna część osiedla. W etapie III powstają już cztery domy dwulokalowe, a łącznie będzie ich 14. Wszystkie wykonywane zadania są zgodne z założonym harmonogramem. Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu będzie liczył 56 lokali bliźniaczych, w 28 budynkach.

 

- Chłodna, prawie zimowa aura nie stanowi przeszkody dla realizacji inwestycji. W trzech budynkach dwulokalowych w II etapie kończą się prace elewacyjne, a w przypadku dwóch kolejnych trwa docieplanie styropianem. Wszystkie domy mają wstawioną stolarkę okienną oraz drzwiową. Niedługo nastąpi koniec tej części inwestycji, a po nim oczywiście odbiory – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Tymczasem powiększają się lokale w III etapie Osiedla Przy Jeziorach. Trzy domy mają gotowy stan surowy otwarty, czyli zakończono prace murarskie zarówno na parterze, jak i piętrze. W czwartym budynku są gotowe ściany parteru, a w przypadku piątego oznaczono geodezyjnie teren pod wykopanie fundamentów. – Oznacza to, że z III etapu dziesięć lokali jest w realizacji – podkreśla Tomasz Pietrzyński.

 

Duża część z domów w ramach Osiedla Przy Jeziorach została odebrana przez swoich nabywców. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie są przekazane klientom. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. – Całe osiedle będzie gotowe w 2023 roku - mówi Tomasz Pietrzyński, przedstawiciel More Place.

 

Duża popularność domów w Poznaniu i okolicach

Warto podkreślić, że zainteresowanie domami z ogrodami rośnie. Dotyczy to zarówno obrzeży miasta, jak i inwestycji zlokalizowanych w granicach administracyjnych Poznania. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność Osiedla Przy Jeziorach.

- Dziś dostęp do ogrodu i tarasu jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze nieruchomości, a nie drobiazg, jak kiedyś. A jeszcze lepiej, kiedy nieruchomość jest zlokalizowana w granicach miasta, ponieważ to ułatwia codzienne funkcjonowanie i komunikację. Ponadto, dom to bardzo często miejsce docelowe. Mam na myśli to, że prędzej, czy później, klienci zmieniają mieszkanie na większą przestrzeń i przyrodę, a ostatnia pandemia w zasadzie tylko potwierdziła słuszność takich decyzji – analizuje Tomasz Pietrzyński. – Nasza propozycja spełnia wszystkie te kryteria, ponieważ domy przy ulicy Golęczewskiej są w granicach Poznania i blisko 3 jezior. Lokalizacja wyróżnia się dobrym dojazdem do centrum Poznania, autem, autobusem, czy pociągiem. Przyszli domownicy będą mieć do dyspozycji ponad 100 mkw. przestrzeni do zaaranżowania w każdym lokalu. To bardzo często przemawia do wyobraźni i skutecznie konkuruje z mieszkaniami w ścisłym centrum – podsumowuje Tomasz Pietrzyński. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Jeden z domów jest dostępny z działką ponad 1200 mkw., co na rynku nieruchomości jest rzadką propozycją.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych? Biuro prasowe
2024-05-17 | 10:00

Czy to już koniec spadków cen materiałów budowlanych?

Na rodzimym rynku materiałów budowlanych korekta cenowa wciąż jest obowiązującą tendencją, jednak w kwietniu pojawiły się pierwsze wyraźne symptomy jej wygaszania. Po raz
Nieruchomości W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.
2024-05-17 | 01:00

W.G Partners dynamicznie zwiększa sprzedaż domów modułowych w I kwartale 2024 r.

W.G Partners, notowany na NewConnect producent domów w technologii szkieletowej i modułowej odnotowuje skokowy wzrost skali działalności i bardzo dobrą rentowność. W I kwartale firma
Nieruchomości OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK
2024-05-16 | 18:00

OKAM zakończył dialog o etapie I planowanej inwestycji F.S.O. PARK

15 maja br. zakończył się dialog poświęcony etapowi I planowanej przez OKAM warszawskiej inwestycji F.S.O. PARK. Odbyło się 6 spotkań, w których wzięło udział łącznie 109

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Regionalne

Start-upy mogą się starać o wsparcie. Trwa nabór do programu rozwoju innowacyjnych pomysłów na biznes

Trwa nabór do „Platform startowych dla nowych pomysłów” finansowany z Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej 2021–2027. Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości wybrała sześć partnerskich ośrodków innowacji, które będą oferować start-upom bezpłatne programy inkubacji. Platformy pomogą rozwinąć technologicznie produkt i zapewnić mu przewagę konkurencyjną, umożliwią dostęp do najlepszych menedżerów i rynkowych praktyków, ale też finansowanie innowacyjnych przedsięwzięć. Każdy z partnerów przyjmuje zgłoszenia ze wszystkich branż, ale także specjalizuje się w konkretnej dziedzinie. Jest więc oferta m.in. dla sektora motoryzacyjnego, rolno-spożywczego, metalowo-maszynowego czy sporttech.

Transport

Kolej pozostaje piętą achillesową polskich portów. Zarządy liczą na przyspieszenie inwestycji w tym obszarze

Nazywane polskim oknem na Skandynawię oraz będące ważnym węzłem logistycznym między południem i północą Europy Porty Szczecin–Świnoujście dynamicznie się rozwijają. W kwietniu 2024 roku wydano decyzję lokalizacyjną dotycząca terminalu kontenerowego w Świnoujściu, który ma szansę powstać do końca 2028 roku. Zdaniem ekspertów szczególnie ważnym elementem rozwoju portów, podobnie jak w przypadku innych portów w Polsce, jest transport kolejowy i w tym zakresie inwestycje są szczególnie potrzebne. – To nasza pięta achillesowa – przyznaje Rafał Zahorski, pełnomocnik zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. rozwoju.

Polityka

Projekt UE zyskuje wymiar militarny. Wojna w Ukrainie na nowo rozbudziła dyskusję o wspólnej europejskiej armii

Wspólna europejska armia na razie nie istnieje, a w praktyce obronność to wyłączna odpowiedzialność państw członkowskich UE. Jednak wybuch wojny w Ukrainie, tuż za wschodnią granicą, na nowo rozbudził europejską dyskusję o potrzebie posiadania własnego potencjału militarnego. Jak niedawno wskazał wicepremier i minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz, Europa powinna mieć własne siły szybkiego reagowania i powołać komisarza ds. obronności, ponieważ stoi obecnie w obliczu największych wyzwań od czasu zakończenia II wojny światowej. – Musimy zdobyć własną siłę odstraszania i zwiększać wydatki na obronność – podkreśla europoseł Janusz Lewandowski.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.