II etap Osiedla Przy Jeziorach na ukończeniu
Poznańskie Osiedle Przy Jeziorach w budowie. Deweloper kończy prace w ostatnich domach z II etapu, a jednocześnie wykonywana jest kolejna część osiedla. W etapie III powstają już cztery domy dwulokalowe, a łącznie będzie ich 14. Wszystkie wykonywane zadania są zgodne z założonym harmonogramem. Cały projekt zlokalizowany przy ulicy Golęczewskiej w Poznaniu będzie liczył 56 lokali bliźniaczych, w 28 budynkach.
- Chłodna, prawie zimowa aura nie stanowi przeszkody dla realizacji inwestycji. W trzech budynkach dwulokalowych w II etapie kończą się prace elewacyjne, a w przypadku dwóch kolejnych trwa docieplanie styropianem. Wszystkie domy mają wstawioną stolarkę okienną oraz drzwiową. Niedługo nastąpi koniec tej części inwestycji, a po nim oczywiście odbiory – informuje Tomasz Pietrzyński, członek zarządu firmy More Place. Tymczasem powiększają się lokale w III etapie Osiedla Przy Jeziorach. Trzy domy mają gotowy stan surowy otwarty, czyli zakończono prace murarskie zarówno na parterze, jak i piętrze. W czwartym budynku są gotowe ściany parteru, a w przypadku piątego oznaczono geodezyjnie teren pod wykopanie fundamentów. – Oznacza to, że z III etapu dziesięć lokali jest w realizacji – podkreśla Tomasz Pietrzyński.
Duża część z domów w ramach Osiedla Przy Jeziorach została odebrana przez swoich nabywców. W I etapie powstało 6 domów w zabudowie bliźniaczej, czyli łącznie 12 lokali. Wszystkie są przekazane klientom. Z kolei II etap osiedla, który obejmuje 8 budynków - 16 lokali, właśnie się kończy. – Całe osiedle będzie gotowe w 2023 roku - mówi Tomasz Pietrzyński, przedstawiciel More Place.
Duża popularność domów w Poznaniu i okolicach
Warto podkreślić, że zainteresowanie domami z ogrodami rośnie. Dotyczy to zarówno obrzeży miasta, jak i inwestycji zlokalizowanych w granicach administracyjnych Poznania. Tych drugich jest zdecydowanie mniej, co dodatkowo wpływa na atrakcyjność Osiedla Przy Jeziorach.
- Dziś dostęp do ogrodu i tarasu jedno z kluczowych kryteriów przy wyborze nieruchomości, a nie drobiazg, jak kiedyś. A jeszcze lepiej, kiedy nieruchomość jest zlokalizowana w granicach miasta, ponieważ to ułatwia codzienne funkcjonowanie i komunikację. Ponadto, dom to bardzo często miejsce docelowe. Mam na myśli to, że prędzej, czy później, klienci zmieniają mieszkanie na większą przestrzeń i przyrodę, a ostatnia pandemia w zasadzie tylko potwierdziła słuszność takich decyzji – analizuje Tomasz Pietrzyński. – Nasza propozycja spełnia wszystkie te kryteria, ponieważ domy przy ulicy Golęczewskiej są w granicach Poznania i blisko 3 jezior. Lokalizacja wyróżnia się dobrym dojazdem do centrum Poznania, autem, autobusem, czy pociągiem. Przyszli domownicy będą mieć do dyspozycji ponad 100 mkw. przestrzeni do zaaranżowania w każdym lokalu. To bardzo często przemawia do wyobraźni i skutecznie konkuruje z mieszkaniami w ścisłym centrum – podsumowuje Tomasz Pietrzyński. Ostatnie lokale w zabudowie bliźniaczej są dostępne w cenie od 6060 zł brutto/ mkw. Każdy z nich stoi na działce o powierzchni od 451do 507 mkw., w zależności od wybranego wariantu. Jeden z domów jest dostępny z działką ponad 1200 mkw., co na rynku nieruchomości jest rzadką propozycją.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.