II etap projektu Nadolnik zyskuje na popularności
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments cieszy się dużym zainteresowaniem. Do zakończenia prac pozostało blisko półtora roku, a już ponad 50 smart apartamentów znalazło swoich nabywców.
W inwestycji Nadolnik Compact Apartments I etap został zakończony, a drugi jest w budowie. - Ostatnio wykonywane prace to strop nad halą garażową i planowany termin zakończenia tego zadania to przełom lutego i marca. Następnie kompleks będzie się powiększał piętro po piętrze. Termin zakończenia II etapu naszej inwestycji to przyszły rok – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. – Na budowie zastosowane są wszelkie środki ostrożności i zasady bezpieczeństwa. Dotyczy to aktualnych okoliczności, to jest zimowej aury, jak i nadal trwającej pandemii. Wysokie standardy pracy na naszej inwestycji oraz w biurze są w pełni zachowane – podkreśla przedstawiciel dewelopera.
Nowatorski projekt w skali Poznania
Inwestycja Nadolnik Compact Apartments (podzielona na cztery etapy) to projekt nowatorski w skali Poznania, ponieważ zakłada stworzenie kompleksu ponad 1000 smart apartamentów o zróżnicowanym metrażu od 19 do 41 m kw. Czym wyróżniają się tego typu lokale? Przede wszystkim kompaktowymi rozwiązaniami, możliwością wykończenia „pod klucz” oraz przystępną propozycją cenową, już od 111 150 zł netto. W każdym smart apartamencie znajdują się: aneks kuchenny, łazienka i przestrzeń do pracy oraz wypoczynku. Wybrane z nich posiadają także antresole, mogące pełnić funkcję sypialnianą. Każdy jest samodzielnym lokalem, ale razem tworzą pełen kompleks z punktami handlowo-usługowymi. – Z pewnością jest to alternatywa dla młodych osób wiążących swoją przyszłość z Poznaniem, studentów, absolwentów uczelni wyższych, singli, ponieważ pozwala w przystępnej cenie nabyć własną nieruchomość. Dla wielu naszych klientów jest to ciekawsza opcja, niż wynajem mieszkania na poznańskim, czy – patrząc szerzej – wielkopolskim rynku – opisuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. Ta idea, a także perspektywa stworzenia całego kompleksu z wszelkimi udogodnieniami, sprawia, że na Nadolnik Compact Apartments można spojrzeć jako na zupełnie nową propozycję, nawet nowatorską. Inwestycja zostanie przygotowana całościowo, razem z małą architekturą (alejki wewnętrzne, ławki, chodniki) oraz udogodnieniami, których nie ma w wielu projektach deweloperskich. - Boiska do gry w koszykówkę, piłkę nożną, korty tenisowe z pewnością wzbogacą infrastrukturę. Powstanie również pełne zaplecze handlowo-usługowe. Nabywcy smart apartamentów będą mieć na miejscu wszystko, czego potrzebują do codziennego funkcjonowania – tłumaczy Karolina Skrzypek.
Model biznesowy z pozytywnym odbiorem na rynku
Nadolnik Compact Apartments spotkał się z pozytywnym odbiorem na rynku nieruchomości w Poznaniu. I etap (213 lokali) jest gotowy. Wszystkie smart apartamenty znalazły swoich nabywców. Wśród nich są nie tylko klienci indywidualni, ale również inwestycyjni. Zakup nieruchomości pozwala ulokować nadwyżkę kapitału, a następnie smart apartament można wynająć, co gwarantuje stałe zyski. – Mamy gotowy model inwestycyjny dla tej grupy klientów. Opieka operatora, spółki Rent Nadolnik Compact Apartments gwarantuje znalezienie najemcy, dopilnowanie wszelkich opłat, a przede wszystkim – roczną stopę zwrotu z tej inwestycji na poziomie co najmniej sześciu procent – podsumowuje Karolina Skrzypek.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.