Iliard w Grupie Reesco. Powstaje spółka Reesco Hospitality.
Triple PR
Jaktorowska 5/68
01-202 Warszawa
natalia.bodziony|triplepr.pl| |natalia.bodziony|triplepr.pl
534 931 911
www.triplepr.pl
Pracownia projektowa Iliard Architecture & Interior Design oraz Grupa Reesco łączą siły i kompetencje tworząc usługę design & build w wybranych sektorach nieruchomości komercyjnych. Równolegle podmioty powołały wspólnie spółkę Reesco Hospitality, która będzie zajmować się obiektami hotelowymi i PRS – w zakresie projektowania i realizacji nowych obiektów oraz interior design. Iliard dodatkowo wnosi do Grupy Reesco kompetencje projektowe w zakresie budynków i powierzchni biurowych.
W wyniku zawartej w pierwszym kwartale 2021 roku umowy, renomowana krakowska pracownia architektoniczna Iliard weszła do Grupy Reesco. Powołana przez oba podmioty spółka Reesco Hospitality będzie zajmować się projektowaniem i wykonawstwem inwestycji hotelowych oraz PRS. W jej zarządzie zasiądą Wojciech Witek i Łukasz Koziana, jednocześnie pozostając w zarządzie Iliard i kontynuując działanie Iliard jako architektonicznej pracowni projektowej.
Grupa Reesco intensywnie rozwija się i poszerza specjalizacje w poszczególnych sektorach nieruchomości. Po powołaniu spółki Reesco Retail przyszedł czas na stworzenie zespołu dedykowanego hotelom. Połączenie projektantów Iliard i zespołu wykonawczego Reesco daje możliwość stworzenia oferty design & build w sektorach biurowym, handlowym, hotelowym czy mieszkań na wynajem (PRS).
Naszym celem było stworzenie zespołu, który będzie najlepszy w sektorze hotelowym, biurowym i PRS w Polsce. Nawiązując współpracę z Iliard pozyskaliśmy topową pracownię architektoniczną, która projektuje obiekty biurowe, hotelowe i wnętrza w najważniejszych lokalizacjach w Polsce i Europie. Dzięki połączeniu obu obszarów design & build w ramach Reesco Hospitality, będziemy mogli dać inwestorom komfort przeprowadzenia przez cały proces, od analizy działki, przez projektowanie i wycenę, aż do realizacji i oddania prac budowlanych – mówi Artur Winnicki, CEO Grupy Reesco.
Wejście do Grupy Reesco uzupełnia nasze wzajemne know-how i kompetencje. Reesco jest ważnym graczem na mapie wykonawców przebudów i fit-outu biur oraz od kilku lat hoteli i galerii handlowych. Bycie częścią Grupy Reesco daje nam również duży impuls do wzrostu i rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca stworzy ważną siłę na rynku biurowym i hotelowym w Polsce – podkreśla Wojciech Witek, współzałożyciel Iliard i Reesco Hospitality.
Rynkową pozycję Iliard potwierdza fakt stałej współpracy pracowni z największymi sieciami hotelowymi na świecie, takimi jak Marriott, Hilton, Accor, Louvre czy Radisson Hotel Group. Projekty brył i wnętrz hoteli, które firma zrealizowała dla tych marek, znajdują się w wielu europejskich miastach. W minionym roku Iliard otrzymało tytuł Pracowni Projektowej Roku w konkursie Hotelarskie Inwestycje Roku 2020. Pracownia jest także odpowiedzialna za projekt architektoniczny krakowskiego biurowca AFI V.Offices, który otrzymał drugi najwyższy w historii wynik certyfikatu BREEAM dla budynku biurowego na świecie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.