Iliard w Grupie Reesco. Powstaje spółka Reesco Hospitality.
Triple PR
Jaktorowska 5/68
01-202 Warszawa
natalia.bodziony|triplepr.pl| |natalia.bodziony|triplepr.pl
534 931 911
www.triplepr.pl
Pracownia projektowa Iliard Architecture & Interior Design oraz Grupa Reesco łączą siły i kompetencje tworząc usługę design & build w wybranych sektorach nieruchomości komercyjnych. Równolegle podmioty powołały wspólnie spółkę Reesco Hospitality, która będzie zajmować się obiektami hotelowymi i PRS – w zakresie projektowania i realizacji nowych obiektów oraz interior design. Iliard dodatkowo wnosi do Grupy Reesco kompetencje projektowe w zakresie budynków i powierzchni biurowych.
W wyniku zawartej w pierwszym kwartale 2021 roku umowy, renomowana krakowska pracownia architektoniczna Iliard weszła do Grupy Reesco. Powołana przez oba podmioty spółka Reesco Hospitality będzie zajmować się projektowaniem i wykonawstwem inwestycji hotelowych oraz PRS. W jej zarządzie zasiądą Wojciech Witek i Łukasz Koziana, jednocześnie pozostając w zarządzie Iliard i kontynuując działanie Iliard jako architektonicznej pracowni projektowej.
Grupa Reesco intensywnie rozwija się i poszerza specjalizacje w poszczególnych sektorach nieruchomości. Po powołaniu spółki Reesco Retail przyszedł czas na stworzenie zespołu dedykowanego hotelom. Połączenie projektantów Iliard i zespołu wykonawczego Reesco daje możliwość stworzenia oferty design & build w sektorach biurowym, handlowym, hotelowym czy mieszkań na wynajem (PRS).
Naszym celem było stworzenie zespołu, który będzie najlepszy w sektorze hotelowym, biurowym i PRS w Polsce. Nawiązując współpracę z Iliard pozyskaliśmy topową pracownię architektoniczną, która projektuje obiekty biurowe, hotelowe i wnętrza w najważniejszych lokalizacjach w Polsce i Europie. Dzięki połączeniu obu obszarów design & build w ramach Reesco Hospitality, będziemy mogli dać inwestorom komfort przeprowadzenia przez cały proces, od analizy działki, przez projektowanie i wycenę, aż do realizacji i oddania prac budowlanych – mówi Artur Winnicki, CEO Grupy Reesco.
Wejście do Grupy Reesco uzupełnia nasze wzajemne know-how i kompetencje. Reesco jest ważnym graczem na mapie wykonawców przebudów i fit-outu biur oraz od kilku lat hoteli i galerii handlowych. Bycie częścią Grupy Reesco daje nam również duży impuls do wzrostu i rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca stworzy ważną siłę na rynku biurowym i hotelowym w Polsce – podkreśla Wojciech Witek, współzałożyciel Iliard i Reesco Hospitality.
Rynkową pozycję Iliard potwierdza fakt stałej współpracy pracowni z największymi sieciami hotelowymi na świecie, takimi jak Marriott, Hilton, Accor, Louvre czy Radisson Hotel Group. Projekty brył i wnętrz hoteli, które firma zrealizowała dla tych marek, znajdują się w wielu europejskich miastach. W minionym roku Iliard otrzymało tytuł Pracowni Projektowej Roku w konkursie Hotelarskie Inwestycje Roku 2020. Pracownia jest także odpowiedzialna za projekt architektoniczny krakowskiego biurowca AFI V.Offices, który otrzymał drugi najwyższy w historii wynik certyfikatu BREEAM dla budynku biurowego na świecie.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.