Iliard w Grupie Reesco. Powstaje spółka Reesco Hospitality.
Triple PR
Jaktorowska 5/68
01-202 Warszawa
natalia.bodziony|triplepr.pl| |natalia.bodziony|triplepr.pl
534 931 911
www.triplepr.pl
Pracownia projektowa Iliard Architecture & Interior Design oraz Grupa Reesco łączą siły i kompetencje tworząc usługę design & build w wybranych sektorach nieruchomości komercyjnych. Równolegle podmioty powołały wspólnie spółkę Reesco Hospitality, która będzie zajmować się obiektami hotelowymi i PRS – w zakresie projektowania i realizacji nowych obiektów oraz interior design. Iliard dodatkowo wnosi do Grupy Reesco kompetencje projektowe w zakresie budynków i powierzchni biurowych.
W wyniku zawartej w pierwszym kwartale 2021 roku umowy, renomowana krakowska pracownia architektoniczna Iliard weszła do Grupy Reesco. Powołana przez oba podmioty spółka Reesco Hospitality będzie zajmować się projektowaniem i wykonawstwem inwestycji hotelowych oraz PRS. W jej zarządzie zasiądą Wojciech Witek i Łukasz Koziana, jednocześnie pozostając w zarządzie Iliard i kontynuując działanie Iliard jako architektonicznej pracowni projektowej.
Grupa Reesco intensywnie rozwija się i poszerza specjalizacje w poszczególnych sektorach nieruchomości. Po powołaniu spółki Reesco Retail przyszedł czas na stworzenie zespołu dedykowanego hotelom. Połączenie projektantów Iliard i zespołu wykonawczego Reesco daje możliwość stworzenia oferty design & build w sektorach biurowym, handlowym, hotelowym czy mieszkań na wynajem (PRS).
Naszym celem było stworzenie zespołu, który będzie najlepszy w sektorze hotelowym, biurowym i PRS w Polsce. Nawiązując współpracę z Iliard pozyskaliśmy topową pracownię architektoniczną, która projektuje obiekty biurowe, hotelowe i wnętrza w najważniejszych lokalizacjach w Polsce i Europie. Dzięki połączeniu obu obszarów design & build w ramach Reesco Hospitality, będziemy mogli dać inwestorom komfort przeprowadzenia przez cały proces, od analizy działki, przez projektowanie i wycenę, aż do realizacji i oddania prac budowlanych – mówi Artur Winnicki, CEO Grupy Reesco.
Wejście do Grupy Reesco uzupełnia nasze wzajemne know-how i kompetencje. Reesco jest ważnym graczem na mapie wykonawców przebudów i fit-outu biur oraz od kilku lat hoteli i galerii handlowych. Bycie częścią Grupy Reesco daje nam również duży impuls do wzrostu i rozwoju. Jesteśmy przekonani, że ta współpraca stworzy ważną siłę na rynku biurowym i hotelowym w Polsce – podkreśla Wojciech Witek, współzałożyciel Iliard i Reesco Hospitality.
Rynkową pozycję Iliard potwierdza fakt stałej współpracy pracowni z największymi sieciami hotelowymi na świecie, takimi jak Marriott, Hilton, Accor, Louvre czy Radisson Hotel Group. Projekty brył i wnętrz hoteli, które firma zrealizowała dla tych marek, znajdują się w wielu europejskich miastach. W minionym roku Iliard otrzymało tytuł Pracowni Projektowej Roku w konkursie Hotelarskie Inwestycje Roku 2020. Pracownia jest także odpowiedzialna za projekt architektoniczny krakowskiego biurowca AFI V.Offices, który otrzymał drugi najwyższy w historii wynik certyfikatu BREEAM dla budynku biurowego na świecie.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.