Komunikaty PR

Inflacja powstrzymuje Polaków przed zmianami w domu. Nowy raport VOX

2022-12-06  |  08:00

Trudna sytuacja ekonomiczna skłania nas do ostrożności również w zakresie wydatków na remonty i zakupy wyposażenia wnętrz. Jak pokazuje świeżo opublikowany raport marki VOX, zmian w swoim domu potrzebuje aż 77% Polaków. Aby nie musieć z nich rezygnować, warto stworzyć dobry plan – podpowiadają eksperci.

Zamiast docelowego wyposażenia, zbieranina przypadkowych mebli. Kuchnia o zbyt małej przestrzeni roboczej, łazienka czekająca na odnowienie i niewystarczający metraż. Jak wynika z raportu podsumowującego aktualną sytuację w branży wnętrzarskiej, tak żyje wielu z nas, a utrzymująca się globalna inflacja zniechęca do zbędnych wydatków. Zgodnie z najnowszym sondażem CBOS niemal 9 na 10 Polaków mocno odczuło wzrosty cen.

Według oficjalnych wyliczeń NBP sytuacja poprawi się dopiero pod koniec 2023, kiedy dynamikę inflacji uda się zepchnąć do wartości jednocyfrowych. Musimy jednak pamiętać, że inflacja np. na poziomie 9% nie oznacza, że wszystko nagle potanieje, a jedynie, że będzie wolniej drożeć – tłumaczy Marcin Wenus, prezes Fundacji Invest Cuffs.

Co czwarty Polak przyznaje, że potrzebuje remontu, ale nie może sobie na niego pozwolić ze względu na brak potrzebnych finansów. Często jednak nasz komfort życia może znacznie się poprawić, jeśli zmienimy tylko aranżację wybranego pomieszczenia czy jego konkretnej strefy. Każdą metamorfozę warto dobrze zaplanować, by uniknąć nietrafionych wyborów i zbędnych kosztów – np. w darmowym programie VOXBOX, który pozwala zapanować nad budżetem i zamówić wszystkie potrzebne produkty bez wychodzenia z domu.

Zależało nam na tym, aby program VOXBOX był dostępny z poziomu strony internetowej, czyli aby użytkownik nie musiał go pobierać i instalować na komputerze. Ma działać jak gra, a nie jak program dla profesjonalistów (…). Wisienką na torcie jest możliwość założenia okularów VR i wejścia do środka zaprojektowanego pomieszczenia. To daje szansę obcowania z zaprojektowaną przez siebie przestrzenią i rozwiania wszelkich wątpliwości, zanim wydamy pierwszą złotówkę – wyjaśnia Maciej Syroczyński, szef działu e-commerce VOX.

Nawet jeśli mamy odłożone środki na remont, nie zawsze jesteśmy w stanie zrealizować swój pomysł wtedy, kiedy tego chcemy. Jak czytamy w raporcie, aż 44% Polaków ma problem ze znalezieniem odpowiedniego fachowca, a tylko 11% osób udaje się zatrudnić wykonawców od ręki. Najczęściej odczuwamy deficyt specjalistów od układania płytek i podłóg oraz podłączania instalacji sanitarnych.

Co ważne, nie tylko inwestorzy indywidualni, ale także deweloperzy mają przygotowane inwestycje, które mogliby rozpocząć, gdy tylko pojawiłyby się oznaki poprawy koniunktury. W efekcie odżyłby także rynek usług wykończeniowych, na co najpewniej liczą zwłaszcza branże meblarska i AGD – komentuje Marek Wielgo, ekspert portalu GetHome.pl.

Raport „Jakich zmian potrzebują domy Polaków?” powstał w ramach współpracy marki VOX z agencją Elephate.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Nowe osiedle w zielonej części Tarchomina. Zbuduje je Bouygues Immobilier Polska Biuro prasowe
2023-01-30 | 16:00

Nowe osiedle w zielonej części Tarchomina. Zbuduje je Bouygues Immobilier Polska

142 mieszkania w otoczeniu zieleni wybuduje francuski deweloper Bouygues Immobilier Polska. W 3-piętrowym budynku znajdą się jedne z niewielu kawalerek w okolicy, mieszkania z antresolami i
Nieruchomości 2022 rok w Olivii – największe w Polsce centrum mixed use podsumowuje rok
2023-01-30 | 16:00

2022 rok w Olivii – największe w Polsce centrum mixed use podsumowuje rok

2022 rok w Olivii – największe w Polsce centrum mixed use podsumowuje rok Zdjęcia: https://1drv.ms/u/s!Ak6vnk2kpo84i4Q22fpRmNdeSzMogw?e=RWRaNM   Rewolucja na rynku biur
Nieruchomości Second home, czyli trend na 2023 r.
2023-01-30 | 13:35

Second home, czyli trend na 2023 r.

Trendy na rynku nieruchomości na bieżąco dopasowują się do aktualnych potrzeb Polaków. Ostatnie lata, a szczególnie zeszły rok pokazał, że coraz częściej szukamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

praca w Newserii

Finanse

Problemy mieszkaniowe jedną z największych bolączek Polaków. W najtrudniejszej sytuacji młodzi i rodziny z dziećmi

Kwestię braku mieszkań miały rozwiązać mieszkania komunalne i należące do towarzystw budownictwa społecznego (TBS-ów), ale ich udział w ogólnej liczbie nowo oddawanych lokali jest wręcz marginalny. Do tej pory nie powstała też ani jedna społeczna agencja najmu odpowiadająca na potrzeby osób z tzw. luki czynszowej. – Rozwój budownictwa społecznego hamuje m.in. ciągłe obniżanie dochodów własnych jednostek samorządu terytorialnego. To one są w Polsce konstytucyjnie odpowiedzialne za tworzenie warunków do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych. W sytuacji, kiedy ich wpływy własne są coraz niższe ze względu na zmiany podatkowe, gminy tracą swoją autonomię w wyborze celów inwestycyjnych i niestety mieszkalnictwo społeczne na tym traci – mówi Alina Muzioł-Węcławowicz z Instytutu Rozwoju Miast i Regionów.

Finanse

Bezrobocie w Polsce wciąż jest na niskim poziomie. Spowolnienie gospodarcze może jednak wymusić na firmach restrukturyzację zatrudnienia

Na razie stopa bezrobocia pozostaje na niskim poziomie 5,2 proc. Sytuacja na rynku pracy będzie jednak mocno skorelowana z bieżącą sytuacją gospodarczą, ale także z perspektywami polskiej gospodarki, którą czeka spowolnienie. Widać to po danych makroekonomicznych za grudzień 2022 roku. Badania wskazują też, że przybywa firm, które w najbliższych miesiącach planują redukcje zatrudnienia. Najbardziej zagrożone są te branże, na których produkty spada popyt. To m.in. meble oraz sprzęt RTV i AGD.

Edukacja

Uniwersytety Europejskie rosną w siłę. Mają stworzyć realną konkurencję dla uczelni amerykańskich i chińskich

Do końca stycznia uczelnie wyższe, które chcą się stać częścią sojuszy Uniwersytetów Europejskich – integralnej części programu Erasmus+ – mogą zgłaszać swoje aplikacje. Nabór ogłoszony w końcówce ubiegłego roku ma tym razem rekordowy, łączny budżet w wysokości 387,2 mln euro. – Uniwersytety Europejskie są na tyle świeżą inicjatywą, że trudno jest ocenić wszystkie zyski, jakie płyną z ich funkcjonowania dla europejskiego szkolnictwa wyższego. Rodzi się jednak pewien nowy twór, który moim zdaniem będzie w dużym stopniu wpływać na przyszłość europejskiego akademizmu – mówi prof. Jan Słyk, prorektor ds. studiów Politechniki Warszawskiej. Jak wskazuje, inicjatywa Uniwersytetów Europejskich ma przede wszystkim zwiększyć konkurencyjność uczelni z krajów UE względem tych ze Stanów Zjednoczonych czy Azji, które od lat okupują czołówkę Listy Szanghajskiej. 

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.