Inwestycja Śródka OdNowa 2 sprzedana w 80 procentach
Przy ulicy Bernata w Poznaniu, blisko Ronda Śródka powstaje inwestycja mieszkaniowa Śródka OdNowa 2. Około 80 procent z wszystkich lokali mieszkalnych już znalazło swoich nabywców. Jeszcze w tym roku budynek wielorodzinny będzie gotowy.
W ramach projektu Śródka OdNowa 2, w IV kwartale tego roku powstaną 83 mieszkania,
o zróżnicowanej powierzchni, od 27 do 82 m kw. Wśród nich znajdą się zarówno lokale z balkonami, jak i ogródkami (na parterze). Do dyspozycji będą kawalerki, a także mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. – Mamy około 80 procent lokali sprzedanych bądź zarezerwowanych, co na tym etapie inwestycyjnym jest dobrym wynikiem. Swoich nabywców szybko znalazło blisko 20 mieszkań na parterze, z ogródkiem. Preferencje klientów się zmieniają, więc dziś własna, zielona przestrzeń za oknem stanowi dużą wartość. Pomaga na wytchnienie i odpoczynek. Klienci to doceniają i z pewnością w ciekawy sposób zaaranżują swoje ogródki. Ponadto zauważyliśmy też zainteresowanie większymi powierzchniami, z czterema pokojami. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób myśli o tym, by pracować zdalnie w pełni profesjonalnych warunkach, w przygotowanym gabinecie, stanowiącym przestrzeń w stylu domowego biura – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. W ofercie dewelopera zostało 15 mieszkań, w tym tylko trzy parterowe. Jedno z nich, o powierzchni 51 m kw., wyróżnia się dwoma ogródkami. Jeden zlokalizowany jest od strony wschodniej, a drugi od zachodniej. – Takie nieszablonowe rozwiązania można znaleźć w naszej ofercie, ale są też mieszkania w klasycznym projekcie – mówi Karolina Skrzypek.
Warto podkreślić, że budowane osiedle posiada dodatkowe udogodnienia, jak podziemna hala garażowa oraz boksy rowerowe przynależne do każdego mieszkania. Budowa przebiega zgodnie z założonymi terminami. Ceny dostępnych lokali zaczynają się od 363.000 złotych brutto. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Bernata na poznańskiej Śródce, miejscu spokojnym, a jednocześnie oddalonym od Starego Rynku o niecałe 4 km. Planowane zakończenie budowy to IV kwartał 2021 roku. Ponadto deweloper Grupa Partner realizuje projekt smart apartamentów, przy ul. Nadolnik w Poznaniu. W ramach II etapu zostanie przygotowanych ponad 200 lokali. – Można powiedzieć, że w II etapie projektu Nadolnik „wyszliśmy z ziemi” i kontynuujemy prace na pierwszej kondygnacji naziemnej – podsumowuje Karolina Skrzypek, przedstawicielka Grupy Partner.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.