Inwestycja Śródka OdNowa 2 sprzedana w 80 procentach
Przy ulicy Bernata w Poznaniu, blisko Ronda Śródka powstaje inwestycja mieszkaniowa Śródka OdNowa 2. Około 80 procent z wszystkich lokali mieszkalnych już znalazło swoich nabywców. Jeszcze w tym roku budynek wielorodzinny będzie gotowy.
W ramach projektu Śródka OdNowa 2, w IV kwartale tego roku powstaną 83 mieszkania,
o zróżnicowanej powierzchni, od 27 do 82 m kw. Wśród nich znajdą się zarówno lokale z balkonami, jak i ogródkami (na parterze). Do dyspozycji będą kawalerki, a także mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe. – Mamy około 80 procent lokali sprzedanych bądź zarezerwowanych, co na tym etapie inwestycyjnym jest dobrym wynikiem. Swoich nabywców szybko znalazło blisko 20 mieszkań na parterze, z ogródkiem. Preferencje klientów się zmieniają, więc dziś własna, zielona przestrzeń za oknem stanowi dużą wartość. Pomaga na wytchnienie i odpoczynek. Klienci to doceniają i z pewnością w ciekawy sposób zaaranżują swoje ogródki. Ponadto zauważyliśmy też zainteresowanie większymi powierzchniami, z czterema pokojami. Wynika to z faktu, że coraz więcej osób myśli o tym, by pracować zdalnie w pełni profesjonalnych warunkach, w przygotowanym gabinecie, stanowiącym przestrzeń w stylu domowego biura – informuje Karolina Skrzypek z biura sprzedaży Grupy Partner. W ofercie dewelopera zostało 15 mieszkań, w tym tylko trzy parterowe. Jedno z nich, o powierzchni 51 m kw., wyróżnia się dwoma ogródkami. Jeden zlokalizowany jest od strony wschodniej, a drugi od zachodniej. – Takie nieszablonowe rozwiązania można znaleźć w naszej ofercie, ale są też mieszkania w klasycznym projekcie – mówi Karolina Skrzypek.
Warto podkreślić, że budowane osiedle posiada dodatkowe udogodnienia, jak podziemna hala garażowa oraz boksy rowerowe przynależne do każdego mieszkania. Budowa przebiega zgodnie z założonymi terminami. Ceny dostępnych lokali zaczynają się od 363.000 złotych brutto. Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Bernata na poznańskiej Śródce, miejscu spokojnym, a jednocześnie oddalonym od Starego Rynku o niecałe 4 km. Planowane zakończenie budowy to IV kwartał 2021 roku. Ponadto deweloper Grupa Partner realizuje projekt smart apartamentów, przy ul. Nadolnik w Poznaniu. W ramach II etapu zostanie przygotowanych ponad 200 lokali. – Można powiedzieć, że w II etapie projektu Nadolnik „wyszliśmy z ziemi” i kontynuujemy prace na pierwszej kondygnacji naziemnej – podsumowuje Karolina Skrzypek, przedstawicielka Grupy Partner.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.