Komunikaty PR

ISS otwiera nowatorskie Centrum Usług Finansowych w gdańskim biurowcu Wave

2024-01-11  |  12:00
Biuro prasowe

ISS, wiodąca firma w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami zatrudniająca ponad 350 tys. pracowników na świecie, otworzyła biuro dla specjalistów Centrum Usług Finansowych (Finance Service Centre / FSC) w budynku Wave w Gdańsku. Nowo otwarte biuro jest uosobieniem kluczowych wartości ISS, czerpiąc inspirację z duńskiego dziedzictwa i nadmorskiego klimatu polskiego wybrzeża. Wystrój wnętrz łączy skandynawskie wpływy, zasady zrównoważonego rozwoju i sprzyja inkluzywnej kulturze pracy skoncentrowanej na wartościach ‘Company of Belonging[1]’, dopełniając pozytywne doświadczenie pracownika.

Paweł Rowicki, Head of Shared Services Transformation, ISS powiedział: “Łącząc filozofię zrównoważonego biznesu ze specyfiką gdańskiego rynku, wdrażamy w ISS duńską kulturę pracy, wykraczającą poza standardowe ramy znanej już koncepcji „hygge”. Kładziemy szczególny nacisk na zapewnienie bezpiecznych warunków pracy, wspieranie równości na tle płciowym, rasowym i religijnym, oraz dążenie do ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko poprzez wykorzystanie innowacyjnych, przyjaznych dla natury rozwiązań. Naszym celem było stworzenie wysokiej jakości, bezpiecznego i inkluzywnego miejsca pracy, które sprzyja dobrostanowi pracowników i wspiera efektywność, jednocześnie wzmacniając wyniki biznesowe”.

ISS FSC odgrywa kluczową rolę w zwiększaniu efektywności procesów finansowych w ISS poprzez standaryzację sposobów współpracy. W związku z tym podjęto decyzję o utworzeniu dedykowanej jednostki i centralizacji operacji finansowych w Gdańsku, który jest postrzegany jako hotspot finansowy z doskonałą pulą talentów. W Centrum początkowo zatrudnionych zostanie około 50 ekspertów specjalizujących się w finansach; jednakże nie jest wykluczona możliwość dalszego rozszerzenia kompetencji. To trzecia lokalizacja duńskiego giganta w Polsce, zaraz po ISS Hub (drugiej po Kopenhadze globalnej centrali) i polskim oddziale firmy, obu zlokalizowanych w Warszawie.

Podstawową działalnością ISS są zintegrowane usługi facility management (IFS, Integrated Facility Services), świadczone w ponad 30 krajach na wszystkich kontynentach. Szeroki wachlarz usług obejmuje utrzymanie czystości, obsługę techniczną i administracyjną, usługi żywieniowe oraz strategiczne zarządzanie miejscem pracy (w tym usługi ‘design&build’). Do grona ponad 40 tys. klientów ISS należą najemcy dużych powierzchni biurowych, centra handlowe, zakłady produkcyjne, lotniska, hotele, szpitale i szkoły.

 

Inkluzywne miejsce pracy zaprojektowane z myślą o dostępności i mobilności bez barier

Druga po Kopenhadze globalna centrala ISS, warszawski ISS Hub, szczyci się najwyższą oceną i pierwszą na świecie certyfikacją Platinum za dostępność i rozwiązania wspierające komfort, przyznane przez organizację Mobility Mojo. Wdrożenie korespondujących rozwiązań ma miejsce także w gdańskim biurze. ISS stawia na stworzenie inkluzywnego miejsca pracy, kładąc szczególny nacisk na poczucie przynależności. Środki podejmowane w celu zwiększania dostępności skupiają się na umiejętnościach i kwalifikacjach pracowników, a nie ich ograniczeniach/niepełnosprawności.

Co więcej, budynek Wave, którego deweloperem jest Skanska, posiada certyfikat ‘Obiekt bez barier’ potwierdzający przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, seniorów, a także rodzin z dziećmi. W efekcie, nowa lokalizacja ISS zapewnia ułatwiony dostęp zarówno do części wspólnych budynku, jak i w samym biurze.

 

Zrównoważone innowacje służące bezpieczeństwu i dobrostanowi pracowników

Zespół ISS Polska przeprowadził proces planowania, fit outu i realizacji gdańskiego FSC. Projekt został wykonany w formule ‘design&build’ – od koncepcji po realizację i nadzór całego procesu.

Norbert Ślusarczyk, Director of Engineering and Capital Projects w ISS Polska, powiedział: “Podejmując się przygotowania koncepcji projektu biura ISS w Gdańsku, uwzględniliśmy wyzwania, z którymi mierzą się obecnie pracodawcy – zmianę pokoleniową, wojnę o talenty, ESG, oraz wdrożenie hybrydowego modelu pracy. Naszym celem było stworzenie miejsca pracy, które przyczynia się do lepszych wyników biznesowych i sprawia, że życie staje się łatwiejsze, bardziej produktywne i po prostu przyjemniejsze.”

Jan Pawlik, Workplace Management Director w ISS Polska dodał: “Biuro zostało zaprojektowane w oparciu o ścieżkę doświadczeń pracownika oraz dostarczanych mu usługach. W efekcie uzyskaliśmy nowoczesne wnętrze przesiąknięte nadmorskim klimatem, czerpiące inspirację zarówno z dziedzictwa skandynawskiego, jak i z kaszubskich elementów charakterystycznych dla lokalizacji biura. Paleta kolorów przywołuje słoneczne, piaszczyste plaże Bałtyku”.

Firma ISS pozostaje zaangażowana w tworzenie dynamicznego i zrównoważonego środowiska pracy, stanowiąc benchmark dla inkluzywnego podejścia do projektowania biur, które wzmacnia dobrostan pracowników, odpowiedzialność środowiskową i społeczną.

***

Charakterystyka biura:

Klimat Pomorza. Projekt wnętrza inspirowany jest krajobrazem Pomorza, stąd ściany, lampy i kolorystyka imitujące morze, morenowe wzgórza, piasek, fale. Przeplatające się związki między Kaszubami a Skandynawią pomysłowo przenikają się w grafikach, meblach i muralach. Dodatkowo, nazwy sal konferencyjnych są dwujęzyczne; zostały przedstawione w języku angielskim i kaszubskim; tłumaczenia zostały przygotowane przez pracownika ISS pochodzącego z Kaszub.

Fit out przyjazny środowisku. Zespół projektowy ISS postawił na zero-waste, ponownie wykorzystując materiały takie jak blachy ze starych kontenerów, skrzynki po jabłkach i druciane elementy imitujące rybackie sieci. Do wyposażenia biura zostały wykorzystane materiały, których skład w co najmniej 30% pochodził z recyklingu, a także których ślad węglowy związany z transportem był minimalny.

Biofilia. Wystrój nawiązuje do zasad biofilii; kładzie nacisk na inspirowany naturą dobrostan oraz uwzględnia potrzeby osób z niepełnosprawnościami i neuroróżnorodnych. Koncept wizualny został stworzony we współpracy z młodą lokalną artystką. W planach jest szersza współpraca z grupą lokalnych artystów, którzy w przyszłości będą mogli zaprezentować swoje prace w gdańskim biurze.

Rozwiązania wzmacniające inkluzywność oraz dobrostan pracowników. Wdrożono innowacyjne rozwiązania w celu poprawy komfortu pracy. Zastosowano m. in. panele akustyczne na ścianach, poprawiające parametry akustyczne, co jest istotne zwłaszcza w kontekście osób neuroróżnorodnych. Ponadto, akustyczne panele zawieszone pod sufitem w salach konferencyjnych (w kształcie fal), oddając jednocześnie piękno nadmorskiego krajobrazu, zapewniają doskonałą akustykę także w tej części biura.

Murale. W biurze znajdują się murale namalowane foto-katalitycznymi farbami poprawiającymi jakość powietrza. Prace te nie tylko pokazują różnorodny krajobraz regionu, ale także podejmują temat związany z konsekwencjami niewypełnienia celów Porozumienia Paryskiego. Centralny mural, przedstawiający Neptuna zatopionego w morzu, jest symboliczną wizualizacją wartości zrównoważonego biznesu i odpowiedzialności społecznej tak docenianej przez pracowników ISS. Za realizację odpowiedzialny był zespół ISS Polska. To była szlachetna inicjatywa; całe wynagrodzenie za ukończoną pracę zostało przekazane lokalnej organizacji charytatywnej.

[1] ISS dąży do tworzenia miejsc, gdzie każdy pracownik jest przyjmowany z otwartością i ceniony za to, kim dokładnie jest. Naszym celem jest stanie się „Company of Belonging” – organizacją, w której każdy czuje się przynależny.

***

O ISS

ISS jest liderem w zakresie tworzenia przyjaznych miejsc pracy i kompleksowego zarządzania obiektami. We współpracy z klientami, ISS buduje zaangażowanie i wspiera dobre samopoczucie, minimalizuje negatywny wpływ na środowisko oraz chroni i utrzymuje nieruchomości. Organizacja osiąga powyższe cele dzięki unikalnemu połączeniu danych, obserwacji i doskonałości w świadczeniu usług na powierzchniach biurowych, w zakładach produkcyjnych, na lotniskach, w szpitalach i szeregu innych nieruchomości zlokalizowanych na całym świecie. ISS zatrudnia blisko 350 000 „placemakerów” – pracowników, którzy każdego dnia dbają o nieruchomości i ich użytkowników. W 2022 r. przychody Grupy ISS na świecie wyniosły 76,5 mld DKK. Więcej o ISS i oferowanych usługach: pl.issworld.com

Kontakt dla mediów:

Aneta Parzuchowska

Director of Communications and Marketing, Poland & Baltics

+48 728 841 934
aneta.parzuchowska@pl.issworld.com

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.