Komunikaty PR

Jak praca zdalna wpłynie w dłuższej perspektywie na korzystanie z mieszkań?

2021-04-13  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Od samego początku pandemia COVID-19 postawiła wszystkich w trudnej sytuacji. Musieliśmy się dostosować i przearanżować całkowicie swój tryb pracy, nauczyć łączyć swoje obowiązki w całkowicie odmieniony sposób. Dla wielu z nas praca w formie niestacjonarnej, kiedyś będąca w zupełności nieznajomą, stała się chlebem powszednim. Teraz, po roku, część Polaków spodziewa się, że praca zdalna wejdzie na stałe w ich życie. Jak wpłynie to na korzystanie z mieszkań? 

Praca zdalna dla wielu z nas okazała się bardzo korzystną i przystępną formą. Według raportu Deloitte prawie 80% pracowników wręcz z łatwością przestawiło się na niestacjonarny tryb pracy. Niektórzy czują się o wiele bardziej komfortowo, pracując w swoim domowym zaciszu. Natomiast sytuacja zmusiła nas nie tylko do zmiany podstawowych warunków swojej pracy, ale co za tym idzie, do innej organizacji swojego domowego biura.

Zaufanie podstawą wartościowej współpracy

W całej elastyczności nowego, przychylnego trybu pracy, zostaliśmy poddani kolejnej próbie. Poprzez rozproszenie pracowników z jednego miejsca pracy, niektóre zadania okazały się trudniejsze. Praca zdalna to dla nas wielki egzamin zaufania. Wsparcie liderów i współpracowników okazało się niezwykle pomocne – podkreśla około 40 procent ankietowanych badania Deloitte. Odpowiednio dopasowane warunki do pracy w domu to podstawa. Częste narady online stały się codziennością, a co za tym idzie potrzeba neutralnego miejsca do połączenia to najbardziej pożądana rzecz, na jaką zważamy. 

Organizacja domowego biura 

Jak zorganizować biuro w domu? Przede wszystkim musimy zadbać o nasze dobro, aby móc działać bez żadnych ograniczeń. Priorytetowo trzeba przeanalizować swój komfort i wygodę miejsca do pracy. Na uwadze należy też mieć odpowiednią ilość światła dziennego, które jest niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia. Odgrywa ono ważną rolę. Światło naturalne pobudza organizm, działa antydepresyjnie i dodaje energii. 

Potrzebujemy większych przestrzeni. Jak się okazuje, nasze mieszkania nie zawsze są do tego odpowiednio urządzone. Brakuje nam nadprogramowej powierzchni, którą moglibyśmy przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie do działania, a przecież stół w kuchni nie zawsze odpowiada ergonomii pracy w biurze. Ta sytuacja w dłuższej perspektywie nauczy ludzi myśleć o mieszkaniach perspektywicznie. Nawet jeśli dziś nie potrzebujemy własnego gabinetu, nie jest powiedziane, że nie będziemy go potrzebować za parę lat. Z drugiej zaś strony nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na większy metraż, ale z pewnością uwzględnią to w aranżacji – mówi Tomasz Bednarek z biura sprzedaży WPBM Mój Dom S.A.

Kontynuacja obecnych warunków pracy

Home office to nie tylko niezależność i praca w ciszy. W obecnej sytuacji szybkie przyzwyczajenie się do nowych warunków i autonomicznej pracy to dla nas ogromne doświadczenie i nauka elastyczności jak nigdy wcześniej. To dobre przygotowanie na przyszłość. Chociaż może okazać się tylko chwilową odskocznią od pracy stacjonarnej, to według raportu „Voice of the European workforce”, aż 60% pracowników w Polsce spodziewa się, że po pandemii w dalszym ciągu będzie miała możliwość pracy na odległość.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku
2024-07-31 | 17:00

Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku

  Fot. ignerhome.pl Vivant Home się rozrasta. Po podpisaniu umowy z nowym inwestorem, rozpoczął się III etap budowy osiedla położonego u zbiegu ulic Kosynierów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.