Komunikaty PR

Jak praca zdalna wpłynie w dłuższej perspektywie na korzystanie z mieszkań?

2021-04-13  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Od samego początku pandemia COVID-19 postawiła wszystkich w trudnej sytuacji. Musieliśmy się dostosować i przearanżować całkowicie swój tryb pracy, nauczyć łączyć swoje obowiązki w całkowicie odmieniony sposób. Dla wielu z nas praca w formie niestacjonarnej, kiedyś będąca w zupełności nieznajomą, stała się chlebem powszednim. Teraz, po roku, część Polaków spodziewa się, że praca zdalna wejdzie na stałe w ich życie. Jak wpłynie to na korzystanie z mieszkań? 

Praca zdalna dla wielu z nas okazała się bardzo korzystną i przystępną formą. Według raportu Deloitte prawie 80% pracowników wręcz z łatwością przestawiło się na niestacjonarny tryb pracy. Niektórzy czują się o wiele bardziej komfortowo, pracując w swoim domowym zaciszu. Natomiast sytuacja zmusiła nas nie tylko do zmiany podstawowych warunków swojej pracy, ale co za tym idzie, do innej organizacji swojego domowego biura.

Zaufanie podstawą wartościowej współpracy

W całej elastyczności nowego, przychylnego trybu pracy, zostaliśmy poddani kolejnej próbie. Poprzez rozproszenie pracowników z jednego miejsca pracy, niektóre zadania okazały się trudniejsze. Praca zdalna to dla nas wielki egzamin zaufania. Wsparcie liderów i współpracowników okazało się niezwykle pomocne – podkreśla około 40 procent ankietowanych badania Deloitte. Odpowiednio dopasowane warunki do pracy w domu to podstawa. Częste narady online stały się codziennością, a co za tym idzie potrzeba neutralnego miejsca do połączenia to najbardziej pożądana rzecz, na jaką zważamy. 

Organizacja domowego biura 

Jak zorganizować biuro w domu? Przede wszystkim musimy zadbać o nasze dobro, aby móc działać bez żadnych ograniczeń. Priorytetowo trzeba przeanalizować swój komfort i wygodę miejsca do pracy. Na uwadze należy też mieć odpowiednią ilość światła dziennego, które jest niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia. Odgrywa ono ważną rolę. Światło naturalne pobudza organizm, działa antydepresyjnie i dodaje energii. 

Potrzebujemy większych przestrzeni. Jak się okazuje, nasze mieszkania nie zawsze są do tego odpowiednio urządzone. Brakuje nam nadprogramowej powierzchni, którą moglibyśmy przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie do działania, a przecież stół w kuchni nie zawsze odpowiada ergonomii pracy w biurze. Ta sytuacja w dłuższej perspektywie nauczy ludzi myśleć o mieszkaniach perspektywicznie. Nawet jeśli dziś nie potrzebujemy własnego gabinetu, nie jest powiedziane, że nie będziemy go potrzebować za parę lat. Z drugiej zaś strony nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na większy metraż, ale z pewnością uwzględnią to w aranżacji – mówi Tomasz Bednarek z biura sprzedaży WPBM Mój Dom S.A.

Kontynuacja obecnych warunków pracy

Home office to nie tylko niezależność i praca w ciszy. W obecnej sytuacji szybkie przyzwyczajenie się do nowych warunków i autonomicznej pracy to dla nas ogromne doświadczenie i nauka elastyczności jak nigdy wcześniej. To dobre przygotowanie na przyszłość. Chociaż może okazać się tylko chwilową odskocznią od pracy stacjonarnej, to według raportu „Voice of the European workforce”, aż 60% pracowników w Polsce spodziewa się, że po pandemii w dalszym ciągu będzie miała możliwość pracy na odległość.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

NEWSERIA POLECA

Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku

Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.