Komunikaty PR

Jak praca zdalna wpłynie w dłuższej perspektywie na korzystanie z mieszkań?

2021-04-13  |  12:00
Biuro prasowe
Kontakt
PR Manager
Publicon Sp. z o.o.



m.hliwa|publicon.pl| |m.hliwa|publicon.pl
691274042

Od samego początku pandemia COVID-19 postawiła wszystkich w trudnej sytuacji. Musieliśmy się dostosować i przearanżować całkowicie swój tryb pracy, nauczyć łączyć swoje obowiązki w całkowicie odmieniony sposób. Dla wielu z nas praca w formie niestacjonarnej, kiedyś będąca w zupełności nieznajomą, stała się chlebem powszednim. Teraz, po roku, część Polaków spodziewa się, że praca zdalna wejdzie na stałe w ich życie. Jak wpłynie to na korzystanie z mieszkań? 

Praca zdalna dla wielu z nas okazała się bardzo korzystną i przystępną formą. Według raportu Deloitte prawie 80% pracowników wręcz z łatwością przestawiło się na niestacjonarny tryb pracy. Niektórzy czują się o wiele bardziej komfortowo, pracując w swoim domowym zaciszu. Natomiast sytuacja zmusiła nas nie tylko do zmiany podstawowych warunków swojej pracy, ale co za tym idzie, do innej organizacji swojego domowego biura.

Zaufanie podstawą wartościowej współpracy

W całej elastyczności nowego, przychylnego trybu pracy, zostaliśmy poddani kolejnej próbie. Poprzez rozproszenie pracowników z jednego miejsca pracy, niektóre zadania okazały się trudniejsze. Praca zdalna to dla nas wielki egzamin zaufania. Wsparcie liderów i współpracowników okazało się niezwykle pomocne – podkreśla około 40 procent ankietowanych badania Deloitte. Odpowiednio dopasowane warunki do pracy w domu to podstawa. Częste narady online stały się codziennością, a co za tym idzie potrzeba neutralnego miejsca do połączenia to najbardziej pożądana rzecz, na jaką zważamy. 

Organizacja domowego biura 

Jak zorganizować biuro w domu? Przede wszystkim musimy zadbać o nasze dobro, aby móc działać bez żadnych ograniczeń. Priorytetowo trzeba przeanalizować swój komfort i wygodę miejsca do pracy. Na uwadze należy też mieć odpowiednią ilość światła dziennego, które jest niezbędne dla naszego dobrego samopoczucia. Odgrywa ono ważną rolę. Światło naturalne pobudza organizm, działa antydepresyjnie i dodaje energii. 

Potrzebujemy większych przestrzeni. Jak się okazuje, nasze mieszkania nie zawsze są do tego odpowiednio urządzone. Brakuje nam nadprogramowej powierzchni, którą moglibyśmy przeznaczyć na dodatkowe pomieszczenie do działania, a przecież stół w kuchni nie zawsze odpowiada ergonomii pracy w biurze. Ta sytuacja w dłuższej perspektywie nauczy ludzi myśleć o mieszkaniach perspektywicznie. Nawet jeśli dziś nie potrzebujemy własnego gabinetu, nie jest powiedziane, że nie będziemy go potrzebować za parę lat. Z drugiej zaś strony nie wszyscy będą mogli pozwolić sobie na większy metraż, ale z pewnością uwzględnią to w aranżacji – mówi Tomasz Bednarek z biura sprzedaży WPBM Mój Dom S.A.

Kontynuacja obecnych warunków pracy

Home office to nie tylko niezależność i praca w ciszy. W obecnej sytuacji szybkie przyzwyczajenie się do nowych warunków i autonomicznej pracy to dla nas ogromne doświadczenie i nauka elastyczności jak nigdy wcześniej. To dobre przygotowanie na przyszłość. Chociaż może okazać się tylko chwilową odskocznią od pracy stacjonarnej, to według raportu „Voice of the European workforce”, aż 60% pracowników w Polsce spodziewa się, że po pandemii w dalszym ciągu będzie miała możliwość pracy na odległość.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.