Jak urządzić mieszkanie zgodnie z trendami 2020?
Od dłuższego czasu możemy zaobserwować, że trendy wnętrzarskie podlegają raczej ewolucji niż rewolucji. W 2019 roku dużym zainteresowaniem cieszyły się meble o obłych kształtach. W modzie były kolory ziemi i dodatki z lastryko. W jakich wnętrzach będziemy chcieli mieszkać w nadchodzącym sezonie?
Okrągłe kształty wciąż będą najchętniej wybieranymi – zarówno w przypadku mebli, jak i dekoracji. W przeciwieństwie do surowych, geometrycznych form, nadają przytulnego, domowego charakteru. Wciąż żywe będą inspiracje latami 70.
Stonowana paleta
Choć róż w wersji millennial pink jest wciąż popularny, dołączają do niego inne – także pastelowe – barwy. W topowych aranżacjach znajdziemy stonowaną miętę neo mint – nowoczesny odcień zieleni, świeży i kojący. Równie często będziemy sięgać po błękit w tonacji dusk blue – szarawy, jeansowy. Nie zabraknie też miodowej żółci czy owocowych, delikatnych barw w palecie pomarańczy.
Urban jungle
Istotnym trendem jest także roślinność. Będziemy sięgać zarówno po mięsiste, liściaste gatunki – pilea, pieniążek czy monstera – jak i delikatne oplątwy.
– Planując udekorowanie mieszkania czy balkonu roślinami, warto zwrócić uwagę na strony świata i nasłonecznienie. W nowoczesnych budynkach mieszkańcy niekiedy mają do dyspozycji dwa balkony, dzięki czemu mogą zagospodarować je zupełnie różną roślinnością. Takie rozwiązania zaproponowaliśmy chociażby we wrocławskiej inwestycji Pixel House, gdzie balkony są zorientowane po dwóch stronach – przeciwlegle lub w mieszkaniach narożnych. Od frontu zaprojektowaliśmy także szklaną fasadę, która pozwala na stworzenie zielonych oranżerii. Aranżacje pełne roślinności działają na nas kojąco, stąd ich tak duża popularność – opowiada Emil Basta z biura sprzedaży dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A.
Nie będziemy jednak ograniczać się wyłącznie do wyposażania mieszkań w rośliny. Tym, co charakterystyczne, są także wszelkie motywy roślinne – od tapet, przez meble, aż po drobne dodatki – jak chociażby obrazy czy tekstylia.
Wspomnienie lat 90.
Coraz silniej tendencje w wystroju wnętrz dominowane są przez inspiracje latami 90. Pokolenie, które w tych czasach dorastało, dziś urządza swoje pierwsze samodzielne mieszkania – i sięga po elementy z czasów swojego dzieciństwa. Widać to chociażby w wielobarwnych, mocno nasyconych dodatkach, meblościankach czy stylizowanych sprzętach. To właśnie trend, który prawdopodobnie najmocniej będzie przybierał na sile – zarówno w kwestii aranżacji wnętrz, jak i przestrzeni miejskich.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

Sukces gospodarczy Polski może zachęcić do powrotów Polaków mieszkających za granicą. Nowa rządowa strategia ma w tym pomóc
Polska coraz mocniej stawia na powroty swoich obywateli z zagranicy. Rządowa strategia współpracy z Polonią na najbliższe lata zakłada system zachęt dla osób powracających, ale też ułatwienia w uznawaniu wykształcenia i kwalifikacji, podejmowaniu studiów czy staży zawodowych. To w obliczu rosnących wyzwań demograficznych i zapotrzebowania na wysoko wykwalifikowaną kadrę szansa na wzmocnienie rynku pracy. Napływ wykwalifikowanych specjalistów z doświadczeniem zdobytym za granicą może pomóc w modernizacji krajowej gospodarki.
Prawo
ZPP: Działania administracji narażają na szwank wysiłek deregulacyjny. Niektóre niosą znamiona dyskryminacji i nękania przedsiębiorców

Choć rząd zgodnie z zapowiedziami realizuje szeroko zakrojone zmiany deregulacyjne, przedsiębiorcy alarmują, że brakuje w nich spójności, przewidywalności i realnej poprawy, zwłaszcza w kontaktach z administracją. Jako przykład ZPP podaje przypadek firmy British American Tobacco (BAT) i jej zatrzymanego przez izbę celno-skarbową zamówienia 200 tys. kartridży do e-papierosów. Dotknięte tą decyzją spółki liczą straty.
Konsument
Branża piwowarska dodaje do polskiej gospodarki ponad 20,5 mld zł rocznie. Spadki sprzedaży i produkcji piwa uderzają również w inne sektory

Branża piwowarska pozostaje ważnym ogniwem polskiej gospodarki. Nowy raport CASE wskazuje, że generuje ona 3 proc. dochodów budżetowych i 85 tys. miejsc pracy w samych browarach i innych powiązanych sektorach. Dlatego kurczący się rynek piwa może mieć poważne reperkusje – już dziś nadwyżka mocy produkcyjnych przekracza 10 mln hl. Spadki są spowodowane m.in. znaczącym wzrostem kosztów działalności, spadkiem konsumpcji, a także uderzającymi w browarników zmianami regulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.