Komunikaty PR

Jest wykonawca, rusza budowa kolejnych etapów popularnego osiedla

2024-05-09  |  15:35
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Bouygues Immobilier Polska powierzy wykonanie nowych etapów osiedla Lumea w Warszawie firmie SPS Construction. Umowa z generalnym wykonawcą została podpisana, a budowa ponad 110 mieszkań wkrótce się rozpocznie. Obie firmy będą współpracować ze sobą raz piąty.

To czwarty i piąty etap popularnego na Bemowie osiedla Lumea. Właśnie podpisany kontrakt to kolejna współpraca Bouygues Immobilier Polska i SPS Construction. Firmy zrealizowały już wspólnie cztery projekty – Lumea 1, Lumea 2, Aparte Mokotów i Essentiel.
SPS Construction ma blisko 20-letnie doświadczenie w branży i buduje w całej Polsce osiedla mieszkaniowe, budynki biurowe i centra handlowe. Firma została nagrodzona wieloma wyróżnieniami, takimi jak Diament 30-lecia Polskiej Transformacji 2020, Diament Polskiej Jakości i Wiarygodna Firma. – Jesteśmy wdzięczni, że inwestor po raz kolejny nam zaufał i powierzył naszej firmie realizację swoich najlepszych projektów. To kolejny wspólnie realizowany projekt i jestem przekonany, że nie ostatni.  Cieszy nas również fakt, że razem z Bouygues Immobilier Polska możemy przyczynić się do rozwoju nowego obszaru Bemowa, który w ostatnim czasie cieszy się dużym zainteresowaniem klientów – mówi Kamil Pawłowski, wiceprezes zarządu SPS Construction.

Osiedle Lumea to jeden z najpopularniejszych projektów w portfolio Bouygues Immobilier Polska. Deweloper łączy w tej inwestycji funkcjonalność i bardzo dobrą lokalizację niedaleko powstającej stacji metra Chrzanów, z której będzie można szybko i wygodnie dostać się do centrum Warszawy. W planowaniu projektu wiele uwagi poświęcono ekologicznym rozwiązaniom. Dostrzegamy potencjał Chrzanowa jako rejonu z przyjazną infrastrukturą, a już wkrótce nową stacją metra i nowoczesną szkołą podstawową. Budujemy tak, jak chcą mieszkać klienci, czyli w mądrze zaprojektowanych, przemyślanych i kompaktowych mieszkaniach – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Tarasy dachowe i szeroki wachlarz mieszkań

Lumea 4 to budynek z 53 mieszkaniami. Jego elementem charakterystycznym są tarasy dachowe, które posiadają wybrane mieszkania 3-, 4- i 5-pokojowe. Do pozostałych przynależą balkony lub ogródki. Metraże mieszkań zaczynają się od 27 mkw., a kończą na 111 mkw. Z kolei w budynku Lumea 5 znajdzie się 58 mieszkań. Ich metraże wyniosą od 27 do 98 mkw., a ogródków nawet do 225 mkw. Dodatkowo na parterze funkcjonować będą również trzy lokale usługowe.

W każdym mieszkaniu będzie dostępny system smart home – Appartme. To automatyka mieszkaniowa, która nie tylko dba o bezpieczeństwo lokalu, ale także zapewnia oszczędność energii.

Z ekologicznych rozwiązań w każdym budynku znajdą się stacje ładowania samochodów elektrycznych oraz jasne dachy ograniczające przegrzewanie budynku. Na terenie obu inwestycji dostępne będą zadaszone parkingi dla rowerów, systemy retencji wody opadowej oraz budki lęgowe i karmniki dla ptaków, a także domki dla owadów pożytecznych, a w Lumea 5 dodatkowo także instalacja fotowoltaiczna.

Pierwszy etap osiedla Lumea, czyli 140 mieszkań, Bouygues Immobilier Polska oddał do użytku w 2022 roku. W drugim kwartale 2023 roku ruszyła budowa Lumea 2, czyli dwóch budynków ze 127 mieszkaniami. Zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2025 roku. Rok później, bo w pierwszym kwartale 2026 roku, zakończy się budowa Lumea 3, kameralnego budynku z 79 mieszkaniami. Budowa najnowszego 4 i 5 etapu wkrótce się rozpocznie. W sumie w ramach pięciu etapów osiedle będzie się składało się z 320 lokali.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości MLP Group osiągnęło ponad 281 mln zł (65,3 mln EUR) zysku netto Biuro prasowe
2024-08-23 | 10:00

MLP Group osiągnęło ponad 281 mln zł (65,3 mln EUR) zysku netto

MLP Group jako wiodąca europejska platforma nieruchomości logistycznych i przemysłowych z sukcesem dostosowuje się do zmieniających się warunków rynkowych, kontynuując
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-08-23 | 09:00

Colliers rozszerza portfolio o cztery nowe nieruchomości

Po przejęciu w zarządzanie warszawskiego biurowca Wola Retro w 2023 r., Colliers kontynuuje udaną współpracę z Grupą Adventum. W pierwszej połowie 2024 r. firma doradcza rozpoczęła zarządzanie czterema
Nieruchomości Jurajska zyskuje nowych najemców. Trwają też modernizacje
2024-08-22 | 13:00

Jurajska zyskuje nowych najemców. Trwają też modernizacje

Galeria Jurajska umacnia ofertę lifestylową. Największe centrum handlowe w Częstochowie przygotowuje się do debiutów marek Rituals Cosmetics i The North Face. Trwają także prace

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

ePłatności z wykorzystaniem portfeli cyfrowych będą już wkrótce dostępne w mObywatelu. Do pilotażu usługi dołączy więcej urzędów

Ponad 50 gmin korzystających z ePłatności w mObywatelu i 82 tys. zrealizowanych transakcji – to dotychczasowy efekt pilotażu tej usługi prowadzonego od ubiegłego roku. Mieszkańcy uczestniczących w nim gmin mogą przez aplikację i portal płacić m.in. podatek od nieruchomości czy podatek rolny albo uiszczać opłaty za śmieci. Do opcji opłacania zobowiązań administracyjnych wkrótce dojdą także płatności z inicjatywy użytkownika, czyli np. opłaty skarbowe ponoszone przy okazji załatwiania różnych spraw urzędowych. Trwają także prace nad wdrożeniem kolejnych metod płatności – do BLIK-a właśnie dołączyły karty płatnicze, a następne będą cyfrowe portfele, czyli Google Pay i Apple Pay.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.