Komunikaty PR

Kamień elewacyjny – wady i zalety wykonania elewacji z kamienia naturalnego

2023-05-16  |  10:00
Biuro prasowe

We współczesnych trendach projektowania elewacji coraz częściej dominują wstawki w postaci kamienia naturalnego. Materiał znany od tysięcy lat do dzisiaj jest popularny, ciesząc się świetną opinią wśród osób, które się na niego zdecydowały. Jakie wady i zalety ma kamień elewacyjny?

Od tysięcy lat kamień naturalny był wykorzystywany głównie do budownictwa. Do dziś możemy podziwiać wiele niesamowitych i zabytkowych budowli, stworzonych z łupka, granitu, a także marmuru. Pomimo, że znajdują się w różnych częściach świata – Grecja, Włochy, Egipt, Chiny - łączy je jedno - przetrwały setki lat, co świadczy o trwałości kamienia naturalnego.

Z czasem kamień naturalny zaczął służyć jako element dekoracyjny w wystroju wnętrza. Coraz częściej materiał ten stosuje się na elewacji w postaci płytek czy też paneli. To właśnie kamień elewacyjny jest jednym z najtrwalszych materiałów, a wykorzystuje się głównie łupek, bazalt, kwarcyt, piaskowiec, a także granit. Jakie wady i zalety posiada kamień elewacyjny?

Do największych zalet kamienia elewacyjnego należą estetyka i wytrzymałość. Kamień naturalny jest bardzo popularny ze względu na swoje piękno i elegancki wygląd. Dzięki swoim unikalnym wzorom, kolorom i fakturze, kamień elewacyjny nadaje budynkom indywidualnego charakteru i klasy. Materiał ten można w łatwy sposób łączyć z innymi sposobami wykończenia elewacji, takimi jak tynk czy drewno.

Kamień elewacyjny jest bardzo trwały i wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych, w tym na wilgoć, wiatr, opady i mrozy. Odporność na te czynniki sprawia, że kamień elewacyjny jest idealnym wyborem, aby stosować go na zewnątrz.

Kolejną zaletą kamienia naturalnego jest łatwa konserwacja. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga wielkich i drogich konserwacji. Regularne czyszczenie i impregnacja pomogą zachować jego piękno i trwałość na długie lata.

Trudno jest znaleźć wady kamienia elewacyjnego. Jedną z nich z pewnością jest waga. Kamień elewacyjny jest zdecydowanie cięższy niż inne, alternatywne materiały. Oznacza to, że wymaga on mocnej konstrukcji, tak aby bezproblemowo utrzymać jego ciężar. Co za tym idzie, montaż kamienia wymaga również doświadczenia i umiejętności specjalistycznego wykonawcy.

Jedną z wad kamienia elewacyjnego jest jego cena. Kamień to jeden z droższych materiałów budowlanych, co sprawia że jego stosowanie jest kosztowne. Jednak w firmie KLINK International, największego dystrybutora kamienia naturalnego w Polsce, można znaleźć wiele promocji i specjalnych ofert. Dostępne w ofercie kamienie elewacyjne bardzo często posiadają zdecydowanie niższą cenę niż gresy i inne ceramiczne wyroby.

Kamień elewacyjny ma wiele zalet, takich jak jego estetyka, trwałość i łatwość w utrzymaniu. Jednakże jego stosowanie może być kosztowne, choć pamiętać trzeba że jest to inwestycja na wiele lat, a kamień naturalny jest gwarantem SOLIDNEGO PIĘKNA na wiele, wiele lat.

W gronie największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która posiada bardzo bogaty wybór przeróżnych kamieni. W ofercie firmy znajdują się szeroki wybór stopni kamiennych wykonanych z granitu, wapienia, kwarcytu czy marmuru, a także rodzaju powierzchni od polerowanych, przez płomieniowane, szczotkowane i szlifowane.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dom Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Dom Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Dom Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca

5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.

Ochrona środowiska

Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.

Handel

Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.