Kamień elewacyjny – wady i zalety wykonania elewacji z kamienia naturalnego
We współczesnych trendach projektowania elewacji coraz częściej dominują wstawki w postaci kamienia naturalnego. Materiał znany od tysięcy lat do dzisiaj jest popularny, ciesząc się świetną opinią wśród osób, które się na niego zdecydowały. Jakie wady i zalety ma kamień elewacyjny?
Od tysięcy lat kamień naturalny był wykorzystywany głównie do budownictwa. Do dziś możemy podziwiać wiele niesamowitych i zabytkowych budowli, stworzonych z łupka, granitu, a także marmuru. Pomimo, że znajdują się w różnych częściach świata – Grecja, Włochy, Egipt, Chiny - łączy je jedno - przetrwały setki lat, co świadczy o trwałości kamienia naturalnego.
Z czasem kamień naturalny zaczął służyć jako element dekoracyjny w wystroju wnętrza. Coraz częściej materiał ten stosuje się na elewacji w postaci płytek czy też paneli. To właśnie kamień elewacyjny jest jednym z najtrwalszych materiałów, a wykorzystuje się głównie łupek, bazalt, kwarcyt, piaskowiec, a także granit. Jakie wady i zalety posiada kamień elewacyjny?
Do największych zalet kamienia elewacyjnego należą estetyka i wytrzymałość. Kamień naturalny jest bardzo popularny ze względu na swoje piękno i elegancki wygląd. Dzięki swoim unikalnym wzorom, kolorom i fakturze, kamień elewacyjny nadaje budynkom indywidualnego charakteru i klasy. Materiał ten można w łatwy sposób łączyć z innymi sposobami wykończenia elewacji, takimi jak tynk czy drewno.
Kamień elewacyjny jest bardzo trwały i wytrzymały na działanie warunków atmosferycznych, w tym na wilgoć, wiatr, opady i mrozy. Odporność na te czynniki sprawia, że kamień elewacyjny jest idealnym wyborem, aby stosować go na zewnątrz.
Kolejną zaletą kamienia naturalnego jest łatwa konserwacja. Materiał ten jest łatwy w utrzymaniu i nie wymaga wielkich i drogich konserwacji. Regularne czyszczenie i impregnacja pomogą zachować jego piękno i trwałość na długie lata.
Trudno jest znaleźć wady kamienia elewacyjnego. Jedną z nich z pewnością jest waga. Kamień elewacyjny jest zdecydowanie cięższy niż inne, alternatywne materiały. Oznacza to, że wymaga on mocnej konstrukcji, tak aby bezproblemowo utrzymać jego ciężar. Co za tym idzie, montaż kamienia wymaga również doświadczenia i umiejętności specjalistycznego wykonawcy.
Jedną z wad kamienia elewacyjnego jest jego cena. Kamień to jeden z droższych materiałów budowlanych, co sprawia że jego stosowanie jest kosztowne. Jednak w firmie KLINK International, największego dystrybutora kamienia naturalnego w Polsce, można znaleźć wiele promocji i specjalnych ofert. Dostępne w ofercie kamienie elewacyjne bardzo często posiadają zdecydowanie niższą cenę niż gresy i inne ceramiczne wyroby.
Kamień elewacyjny ma wiele zalet, takich jak jego estetyka, trwałość i łatwość w utrzymaniu. Jednakże jego stosowanie może być kosztowne, choć pamiętać trzeba że jest to inwestycja na wiele lat, a kamień naturalny jest gwarantem SOLIDNEGO PIĘKNA na wiele, wiele lat.
W gronie największych dystrybutorów kamienia naturalnego w Polsce jest firma KLINK International, która posiada bardzo bogaty wybór przeróżnych kamieni. W ofercie firmy znajdują się szeroki wybór stopni kamiennych wykonanych z granitu, wapienia, kwarcytu czy marmuru, a także rodzaju powierzchni od polerowanych, przez płomieniowane, szczotkowane i szlifowane.

Gdzie przechować rzeczy? Praktyczne rozwiązania na różne życiowe sytuacje

Jak wybrać idealną szklarnię ogrodową? Poradnik dla początkujących

BLIKUJ na raty w IKEA! Nowy sposób płatności dostępny w całej Polsce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.