Kluczowa faza rewitalizacji zabytkowej kamienicy w centrum Wrocławia w toku
PR Expert
Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl
Przez dziesiątki lat był płaski. Teraz przywracają mu przedwojenną wielospadową formę. Przy ulicy Sienkiewicza we Wrocławiu trwają prace przy konstrukcji dachu kamienicy wchodzącej w skład Sienkiewicza Résidence. Inwestorem jest Bouygues Immobilier Polska.
Prace przy rewitalizacji 150-letniej kamienicy w centrum Wrocławia weszły w decydujący etap. Budynkowi przywracana jest przedwojenna forma dachu.
– Aktualnie jesteśmy na etapie pokrywania czterospadowej połaci dachowej grafitową blachą. Poziom zaawansowania tych prac to blisko 70 proc. Nowy dach to kluczowa zmiana w bryle budynku, gdyż przez kilkadziesiąt lat był on płaski – mówi Maciej Faltus-Franke, dyrektor oddziału Wrocław.
Równolegle w części Classic (zabytkowa kamienica) trwają prace wykończeniowe przy tynkach i posadzkach. Montowane są również podwieszane sufity, a na korytarzach pojawiła się elegancka okładzina z płytek. W części Modern (nowo powstający obiekt) generalny wykonawca prowadzi prace na wielu kondygnacjach jednocześnie – to przede wszystkim tynkowanie, montaż instalacji, a także ocieplanie budynku.
Zabytkowa kamienica powstała pod koniec XIX wieku pod okiem wrocławskiego architekta Felixa Gustava Otto Henry’ego. Przez lata funkcjonował tam zakład opiekuńczy. Po wojnie w budynku działały zakłady wytwórcze sprzętu specjalistycznego, w latach 80. i 90. obiekt był siedzibą Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska oraz Centrum Naukowo-Produkcyjnego Automatyki Energetycznej, a od 2002 do 2020 roku Wyższej Szkoły Filologicznej.
– Sienkiewicza Résidence łączy w sobie elementy tradycji i nowoczesności. Część Classic to rewitalizowana przez nas zabytkowy budynek, zaś Modern to nowoczesna bryła, która doskonale koresponduje z otaczającą ją sąsiednią architekturą – mówi Maciej Faltus-Franke.
Modne mieszkania w sąsiedztwie wrocławskiego Rynku
Budowa Sienkiewicza Résidence zakończy się w II kwartale tego roku. Łącznie powstanie tam 114 mieszkań, z czego 38, o metrażach od 28 do 76 mkw., w zabytkowej kamienicy. Część z nich to lokale o ponadstandardowej wysokość 4,2 m. Z najwyższych pięter inwestycji będzie się roztaczał widok na Ogród Botaniczny, a na dachu części Modern zostanie zaaranżowany panoramiczny taras widokowy. W zabytkowej kamienicy znajdzie się część wspólna w formie sali bilardowej połączonej ze strefą do relaksu. Ułatwieniem dla mieszkańców będzie nowoczesny system umożliwiający otwieranie drzwi, wind czy bramy wjazdowej do garażu przy pomocy aplikacji na smartfonie. Inwestycja zostanie wyposażona w zielony dach, nawiewniki antysmogowe i zbiornik retencyjny.
Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 63 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 8700 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® - międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach i satysfakcji naszych Klientów.
O Grupie Bouygues
Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie – Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).
Więcej informacji
Adriana Kondratowicz
PR EXPERT
+48 502 332 358
akondratowicz@prexpert.com.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.