Konferencja ULI Poland - wpływ pandemii na rynek nieruchomości
E-konferencja zorganizowana przez polski oddział Urban Land Institute skupi liderów rynku nieruchomości oraz specjalistów, którzy współtworzą przestrzeń miast na całym świecie. Wśród tematów dyskusji m.in. zrewidowana wizja miasta przyszłości, uwzględniająca zdarzenia takie jak trwająca pandemia czy zmiany klimatyczne, zyskowność zrównoważonych inwestycji, dobrostan lokalnych społeczności oraz wpływ nowych technologii na funkcjonowanie największych aglomeracji.
Wirtualna konferencja ULI Poland to cykl pięciu webinariów zaplanowanych pomiędzy 23 czerwca a 7 lipca br. Punktualnie o godz. 15 zaproszeni eksperci rozpoczną prelekcje i dyskusje obejmujące jeden z kluczowych obszarów tematycznych: klimat, kapitał, miasta, ludzie oraz przyszłość. Jako główni mówcy wystąpią m.in. architekci z renomowanych pracowni Skidmore, Owings & Merrill, MVRDV i SLA Copenhagen, innowatorzy z reSITE, Global Resilient Cities Network, Blue Zones, Measurabl, Fifth Wall oraz Zalando, a także przedstawiciele wiodących inwestorów: Echo Investment, Skanska, Hines oraz Immobel.
"W tych wyjątkowych czasach wszyscy poszukujemy nowych sposobów funkcjonowania. Jako ULI chcemy pozostać w kontakcie z naszymi sympatykami, dlatego postanowiliśmy przenieść naszą konferencję do sieci, a jej tematykę poświęcić zagadnieniom związanym z wpływem pandemii na rynek nieruchomości. Wspólnie z zagranicznymi prelegentami zorganizujemy wirtualne wydarzenie najwyższej jakości” – mówi Dorota Wysokińska-Kuzdra, przewodnicząca ULI Poland.
Program konferencji obejmuje następujące dyskusje tematyczne:
- 23 czerwca – Miasto przyszłości
- 25 czerwca – Jak możemy przygotować się na zmiany klimatyczne?
- 30 czerwca – Zrównoważony rozwój a inwestycje
- 2 lipca – Dobrostan przyszłych pokoleń w obliczu epidemii koronawirusa i zmian klimatycznych
- 7 lipca – Masowa cyfryzacja – pomaga czy szkodzi?
Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: https://poland.uli.org/events/detail/93730B8D-4635-4FE8-AF2F-733D44A00F91/
Wszystkie prezentacje i dyskusje będą prowadzone w języku angielskim. Osoby zainteresowane mogą wykupić udział we wszystkich lub tylko wybranych webinariach.
Tegoroczną konferencję ULI Poland wspierają firmy: Greenberg Traurig, Dentons, Skanska, Colliers International, Cushman & Wakefield, Echo Investment, MDDP, Vastint oraz Baker McKenzie.
***
O Urban Land Institute
Urban Land Institute to międzynarodowa organizacja non-profit oraz instytut badawczy, którego misją jest wytyczanie odpowiedzialnych sposobów planowania i rozwoju miast, sprzyjających tworzeniu i umacnianiu lokalnych społeczności. ULI zostało założone w 1936 roku. Obecnie zrzesza ponad 40 tysięcy osób w 82 krajach – specjalistów w obszarach takich jak nieruchomości, urbanistyka i architektura. W Europie ULI skupia ponad 3,5 tysięcy członków w 14 oddziałach krajowych, w tym ULI Poland.
Kontakt w sprawie udziału w wydarzeniach / członkostwa w ULI: Małgorzata Poręba, National Council Coordinator ULI Poland, Malgorzata.Poreba-ctr@uli.org, +48 696 036 652
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.