Leśne Tarasy w podpoznańskim Zalasewie
Trwa budowa kolejnego projektu mieszkaniowego dewelopera Fludra Development - Leśne Tarasy. W podpoznańskim Zalasewie powstaje nowoczesny budynek wielorodzinny z atrakcyjną fasadą, tarasami oraz dużymi oknami, zapewniającymi sporo naturalnego światła w ciągu dnia.
Leśne Tarasy to kolejna inwestycja mieszkaniowa Fludra Development na terenie Zalasewa. Wcześniej, w 2019 roku zrealizowany został projekt Leśna Aleja, w ramach którego powstało 14 domów w zabudowie szeregowej. Teraz deweloper rozpoczął realizację budynku wielorodzinnego. Budowa inwestycji została podzielona na 2 etapy. W pierwszym z nich powstanie 14 mieszkań oraz 5 lokali usługowych. Fludra Development proponuje mieszkania o powierzchni od 29 do 95 mkw. Tym samym do dyspozycji są lokale 2-, 3-, 4- i 5 - pokojowe. Wybrane lokale będą posiadały dodatkową powierzchnię w postaci użytkowej antresoli lub przestronnego strychu. Właściciele mieszkań na parterze będą mieli do dyspozycji ogródek, a pozostałe lokale - balkony, tarasy lub loggie. Do dyspozycji będą również windy oraz dwa miejsca postojowe przypadające na jedno mieszkanie. Inwestor zadba również o elementy małej architektury. Wszystkie mieszkania będą wykończone w standardzie deweloperskim, a zakończenie prac budowlanych pierwszego etapu planowane jest na II kwartał 2022 roku.
Inwestycja Leśne Tarasy powstanie przy ulicy Jana Heweliusza w Zalasewie. To kilka kilometrów od granic Poznania. Zaletą lokalizacji inwestycji jest szybki dojazd do Poznania (kilka dróg dojazdowych) oraz bardzo dobrze rozwinięta komunikacja publiczna. Rodziców zadowoli dobre zaplecze szkolno-oświatowe, bowiem obok inwestycji znajduje się żłobek oraz przedszkole, a około 300 metrów dalej nowa Szkoła Podstawowa nr 2. Ponadto, w najbliższej okolicy znajdują się także liczne punkty handlowo - usługowe (m.in. Biedronka, Lidl, Aldi, Dino). Natomiast miłośnicy aktywności fizycznej znajdą tu tereny zielone i rekreacyjne, a także pływalnię, kluby fitness, boiska sportowe oraz liczne ścieżki pieszo-rowerowe. Warto wspomnieć, że jeszcze w tym roku na terenie Zalasewa powstanie Active Park w Zalasewie, czyli miejsce, gdzie pojawi się m.in. plac zabaw, siłownia, urządzenia do street workout'u, wybieg dla psów, przestrzeń do organizowania imprez plenerowych czy plac na gry uliczne.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Producenci drobiu obawiają się liberalizacji handlu z Mercosurem i Ukrainą. Ostrzegają przed zagrożeniem dla bezpieczeństwa żywnościowego w UE
Umowa o wolnym handlu z krajami Mercosur może się okazać zagrożeniem dla polskich i europejskich producentów drobiu – ocenia Krajowa Rada Drobiarstwa – Izba Gospodarcza. Dziś 25 proc. mięsa z piersi kurczaka spożywanego w UE pochodzi z krajów spoza Wspólnoty – ocenia AVEC. Dodatkowy kontyngent z krajów Ameryki Południowej w wysokości 180 tys. t oznacza, że łącznie importowalibyśmy do UE 1,1 mln t mięsa drobiowego. Unijnych producentów niepokoją też stosunki handlowe z Ukrainą.
Prawo
Eksperci apelują o zmiany w konstrukcji podatków od nieruchomości. Danina od wartości byłaby bardziej sprawiedliwa i transparentna
Polska jest jednym z nielicznych unijnych państw, gdzie wysokość podatku od nieruchomości zależy od jej powierzchni, a nie wartości. Dyskusja nad zmianą systemu toczy się w Polsce od kilku dekad, ale hamują ją przede wszystkim obawy społeczne o wzrost daniny. Eksperci jednak przekonują, że podwyżki podatku od nieruchomości nie muszą iść w parze ze zmianą, a nowe rozwiązanie byłoby bardziej sprawiedliwe i z korzyścią dla transparentności rynku oraz samorządów.
Konsument
Polacy chcieliby głosować elektronicznie. Brakuje woli politycznej i technicznego zaplecza dla takiego rozwiązania
Ponad połowa Polaków chciałaby głosować przez internet – wynika z analizy CBOS. Już dziś niektóre państwa na świecie korzystają z głosowania elektronicznego, a wiele innych rozważa wprowadzenie takiego rozwiązania. Światowym liderem w tym zakresie jest Estonia, gdzie od 2005 roku działa e-voting. Także w Polsce po wyborach w 2023 roku pojawił się tego typu pomysł. Okazuje się jednak, że choć wola społeczna zdigitalizowania sposobu wyboru rządzących jest, to woli politycznej ciągle brakuje. Nie wiadomo też, która z platform mogłaby pełnić rolę bezpiecznej urny wyborczej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.