Lipova Living - zanurzone w zieleni osiedle premium
Jedyny w swoim rodzaju, inspirujący design osiedla skierowany jest do osób, które poszukują rodzinnego domu o niebanalnej architekturze i komfortowo zaplanowanej przestrzeni. Proste, klasyczne linie nadadzą mu nowoczesny, minimalistyczny styl i ponadczasową elegancję, gdyż bryły budynków będą harmonijne i uporządkowane, z wyraźnie zarysowanym kształtem litery L – stąd nazwa osiedla „Lipova Living”.
Inwestycja zlokalizowana jest przy ulicy Lipowej na ponad hektarowej działce w odległości zaledwie 200 metrów od ulicy Warszawskiej – jednej z głównych arterii Konstancina, łączącej miasto ze stolicą. Już samo jej położenie jest ogromnym atutem i pozwala na sprawną komunikację ze stolicą oraz na szybki dojazd do centrum Konstancina-Jeziorny.
Posiadać będzie tylko 11 rezydencji o zróżnicowanych i funkcjonalnych układach wnętrz, zaprojektowanych na planie prostokąta. Dwukondygnacyjne domy mają powierzchnie użytkowe od 298 do 331 m kw. Każdy z nich posiada wkomponowany w bryłę budynku garaż z dwoma miejscami postojowymi.
W pierwszej linii od ul. Lipowej zlokalizowano dwa budynki w zabudowie dwulokalowej. Chcąc zachować charakter osiedla domów jednorodzinnych garaże, które łączą bryły wkopano do połowy kondygnacji. Zabieg ten pozwolił optycznie wydzielić dwa „niezależne” domy. Forma ich odbiega od domów jednorodzinnych w głębi działki. Stanowią one swoistego rodzaju bramę wjazdową na dalszą część osiedla.
Domy dwulokalowe mimo swoich gabarytów, są lekkie w formie poprzez zastosowanie nadwieszeni, które dodatkowo są poprzesuwane względem siebie, tworząc dzięki temu różne strefy do korzystania na zewnątrz. - Anna Paszkowska‑Grudziąż, architekt z pracowni 81.waw.pl.
W drugiej części osiedla zlokalizowane są już domu jednorodzinne. To właśnie one są najbardziej charakterystyczne dla tego osiedla. Dwukondygnacyjne budynki, gdzie każdą kondygnację zwieńcza głęboki gzyms, który przechodzi później w pionową ścianę.Dzięki takiemu zabiegowi zostały stworzone wielkogabarytowe litery L, które odnoszą się do ulicy Lipowej i nadały nazwę całemu zamierzeniu „Lipova Living”.
Wnętrza domów są wysokie i przestronne: kondygnacja parteru ma wysokość 3,05 m, półpiętro 3,17 m, a piętro 2,96 m. Wszystkie pomieszczenia będą doskonale doświetlone dzięki dużym przeszkleniom, zaś eleganckie, wysokie na 2,90 m okna same w sobie stanowić będą luksusową dekorację i pozwolą w pełni korzystać ze światła dziennego.
Elewacje utrzymane będą w jasnej tonacji i pokryte wysokiej klasy materiałami, w tym potężnymi, ponad 3-metrowymi płytami ze spieku kwarcowego.
Ogrody otaczające rezydencje mają zróżnicowane powierzchnie, od 400 do nawet 1200 m kw. Rozległa, własna zielona przestrzeń, przygotowana do dowolnej aranżacji, będzie dla przyszłych mieszkańców idealnym miejscem na wypoczynek i ucieczkę od miejskiego zgiełku.
O luksusowym charakterze inwestycji świadczy przede wszystkim unikalny projekt architektoniczny, wykonany przez jedną z najbardziej renomowanych i nagradzanych pracowni w Polsce i Europie – 81.WAW.PL.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.