Maersk Polska nowym najemcą 3T Office Park w Gdyni
Maersk Polska Sp. z o. o. wybrała 3T Office Park na lokalizację polskiego oddziału w Trójmieście. Duński koncern w listopadzie 2021 roku zajmie 1244 m2 na 7. piętrze w wieży A.
- Nasza umowa z Maersk Polska jest potwierdzeniem, że Gdynia odgrywa kluczową rolę w transporcie i logistyce, a dla firm o skandynawskich korzeniach stanowi wręcz naturalne środowisko do prowadzenia i rozwoju biznesu. W gronie naszych najemców jest już Wartsila Polska, oddział fińskiego reprezentanta branży morskiej oraz instalacji naftowo-gazowych – komentuje Sergiusz Gniadecki, inwestor biurowca, prezes zarządu 3T Office Park Sp. z o.o.
Maersk Polska jest częścią duńskiego koncernu A.P. Moller - Maersk. Jest ważnym graczem w branży transportowej i logistycznej, chociaż nie ogranicza się wyłącznie do tych gałęzi działalności. Należy do największych operatorów kontenerowych. Wśród 250 największych kontenerowców świata aż 54 pływa dla jednego armatora Maersk.
- Spośród biur, które braliśmy pod uwagę, 3T Office Park wyróżniał się najbardziej atrakcyjną pod względem komunikacyjnym i funkcjonalnym lokalizacją oraz najwyższym standardem budynku. Połączenie obu tych cech jest dla nas bardzo ważne w kontekście komfortu pracy naszych pracowników – mówi Justyna Barycza, Country Representative z Maersk Polska Sp. z o. o.
Maersk Polska dołącza do grupy przyszłych użytkowników 3T Office Park, którymi są już Wartsila Poland, centrum medyczne Medicover, restauracja Meating Point oraz przedszkole Mały Einstein.
***
3T Office Park to największy z realizowanych obecnie projektów biurowych w Trójmieście. Całkowita powierzchnia najmu kompleksu wynosi 38,5 tys. m2. Budynek składa się z trzech wież (10, 13 i 10 kondygnacji) ze wspólnym podziemiem dwóch pięter hali garażowej (405 miejsc parkingowych i 250 stanowisk rowerowych). Zgodnie z harmonogramem obiekt zostanie oddany do użytkowania w połowie 2021 roku. Budynek znajduje się przy ul. Kazimierza Górskiego – w dobrze skomunikowanej, wielofunkcyjnej dzielnicy, obejmującej m.in. przystanki SKM i PKM, Halę Gdynia Arena, biurowce przy ul. Łużyckiej, Pomorski Park Naukowo-Technologiczny, kompleksy sportowe oraz centrum handlowe Riviera.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.