Mainfreight Poland dołączy do najemców w MLP Poznań West
Globalny operator logistyczny zostanie kolejnym najemcą rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Firma Mainfreight Poland będzie korzystać łącznie z blisko 3,2 tys. m2 nowoczesnej powierzchni. Przekazanie obiektu magazynowego planowane jest na początku 2023 r. Klienta podczas transakcji wspierał zespół specjalistów z wiodącej firmy doradczej z sektora nieruchomości komercyjnych Cushman & Wakefield.
MLP Group szybko wypełnia listę najemców rozbudowywanego parku logistycznego MLP Poznań West. Kolejna umowa dotycząca przekazania do użytkowania blisko 3,2 tys. m2 powierzchni została zawarta z firmą Mainfreight Poland. Na cele magazynowe przeznaczone będzie ponad 2,7 tys. m2. Zgodnie z planem gotowy obiekt zostanie przekazany na początku bieżącego roku. Kilka miesięcy później oddane zostaną do użytkowania powierzchnie biurowe i socjalne liczące blisko 500 m2.
Mainfreight to globalna firma zajmująca się magazynowaniem i transportem zarówno międzynarodowym, jak i krajowym. Oferuje spedycję lądową, lotniczą i morską. Operator ma oddziały w Australii, Europie, Nowej Zelandii i obu Amerykach i wciąż rozszerza swój globalny zasięg, a z uwagi na swoją szeroko zakrojoną działalność wymaga również precyzyjnie określonych warunków powierzchni magazynowych. Firma jest notowana na nowozelandzkiej giełdzie papierów wartościowych. Na rynku polskim obecna jest od roku 2004.
„Powoli zbliżamy się do zapełnienia całego parku MLP Poznań West. W ramach docelowej powierzchni mamy do dyspozycji jeszcze kilka tysięcy metrów kwadratowych. MLP Poznań West jest jednym z najbardziej popularnych centrów logistycznych w naszym portfolio. Najemcom zapewniamy wysoki standard obiektów, przy jednoczesnym wdrażaniu rozwiązań wpływających na ochronę środowiska. Wszystkie nowo powstające budynki objęte są systemem certyfikacji BREEAM” – powiedziała Agnieszka Góźdź, Członek Zarządu, Chief Development Officer, MLP Group S.A.
Centrum logistyczne MLP Poznań West docelowo dostarczy ponad 141 tys. m2 najnowocześniejszej przestrzeni magazynowo-biurowej na terenie o powierzchni 29 ha. Nowe hale będą miały podwyższoną wysokość do 11,5 m. MLP Poznań West jest zlokalizowany po zachodniej stronie Poznania w pobliżu drogi ekspresowej S11, zaledwie 7 km od węzła z autostradą A2. Doskonała lokalizacja jest atrakcyjna dla różnego rodzaju biznesu.
„Wynajem magazynu jest następstwem dynamicznego rozwoju firmy Mainfreight na rynku Polskim. Istotnym czynnikiem przy wyborze nowej powierzchni była dla Klienta lokalizacja oraz standard oferowanej przestrzeni. Dbałość o detale oraz uwaga poświęcona projektowaniu pokazała nam jak ważne jest dla firmy stworzenie dogodnego dla pracowników środowiska pracy. Cieszymy się z efektów naszej wspólnej pracy i bardzo dziękujemy zespołowi firmy Mainfreight za zaufanie” – podsumowuje Magdalena Taciak, Negotiator, Cushman & Wakefield.
Za realizację obiektów magazynowych w ramach MLP Poznań West odpowiedzialna jest spółka W.P.I.P., będąca ekspertem w budowaniu i wyposażaniu obiektów przemysłowych zaawansowanych technologicznie, a także zrównoważonych, w których stosowane są rozwiązania spełniające wysokie standardy środowiskowe.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.