Meininger Kraków Centrum. Nowoczesność i sentymentalna podróż po Krakowie
OKK! PR
ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl
Na mapie Krakowa pojawił się niedawno nowy obiekt hotelowy. Architekci z pracowni Tremend mieli przyjemność stworzyć projekt Meininger Kraków Centrum – pierwszego w Polsce hybrydowego obiektu hotelowego należącego do popularnej niemieckiej sieci Meininger.
Jesienią 2023 roku przy ulicy Grzegórzeckiej 10, na wschód od krakowskiego Starego Miasta, otworzył się dla gości hybrydowy obiekt hotelowy Meininger Kraków Centrum. Z Dworca Głównego można tu dojść w zaledwie kilka minut. To już 36. w Europie, a zarazem pierwszy w Polsce obiekt należący do sieci Meininger, obecnej w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, we Włoszech, Francji i na Węgrzech.
Meininger Kraków Centrum: „Strumień kreacji” z dziedzictwem Krakowa w tle
Architekci z pracowni Tremend mają na koncie wiele projektów zrealizowanych na potrzeby branży hotelowej. Spod ich kreski wyszły liczne projekty takich hoteli jak Renaissance w Gdańsku, AC Marriott w Krakowie, MGallery w Sopocie czy szereg hoteli dla takich sieci jak Accor, IHG czy Hilton. W portfolio warszawskiej pracowni nie brakuje również realizacji w innych krajach – by wymienić chociażby Hotel Alberte w Paryżu, Resort Hotel Adriatik w Durres w Albanii czy Hotel Crowne Plaza w Budapeszcie.
W przypadku Meininger Kraków Centrum twórcom projektu przyświecało hasło „Flow of Creation”, czyli „strumień kreacji”. Stanowi ono odzwierciedlenie ducha przygody i doświadczania niezapomnianych wrażeń, ma również inspirować gości do kreatywnego i niekonwencjonalnego zwiedzania przepełnionego historią, a zarazem szalenie barwnego miasta, jakim jest Kraków.
Lokalizacja obiektu również jest nieprzypadkowa. Znajdująca się w ścisłym centrum Krakowa, pełna zabytkowych kamienic dzielnica Grzegórzki z jednej strony tętni życiem towarzyskim i kulturalnym, a z drugiej — zapewnia chwilę oddechu w klimacie historycznego Krakowa. Nie brakuje tu parków, ścieżek rowerowych, kawiarni i restauracji, w zasięgu spaceru znajduje się Hala Targowa, Ogród Botaniczny, Opera Krakowska i Uniwersytet Jagielloński.
Komfort i stylowe wnętrza w przystępnej cenie
Meininger Kraków Centrum to idealny kierunek dla szerokiego grona gości, niezależnie od konkretnego celu ich podróży do Krakowa. Służy temu przemyślana architektura i wystrój wnętrz obiektu, stanowiący ukłon w stronę różnorodnych potrzeb podróżujących, a także wyjątkowej atmosfery Krakowa. Cały obiekt składa się z trzech części. Pierwsza to frontowy budynek mieszczący niegdyś Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne. Druga to przynależący do historycznego budynku domek ogrodowy. Na potrzeby nowego obiektu hotelowego obydwa budynki wyremontowano i dobudowano do nich nową, trzecią część. Wszystkie segmenty łączy wspólny parter.
Styl obiektu jest nowoczesny, a zarazem miły dla oka dzięki zastosowaniu przyjemnych, żywych i głębokich kolorów. We wnętrzach można odnaleźć wiele odniesień do historii Krakowa, chociażby w postaci plakatów i starych szyldów. Do wzornictwa sprzed dekad nawiązują również meble o miłych dla oka, opływowych formach. Ściany części wspólnych i pokojów dla gości pokrywają fantazyjne kolaże odnoszące się do dorobku artystycznego i naukowego Krakowa. Oprócz pokojów dwu-, trzy- i wieloosobowych (maksymalnie z sześcioma łóżkami) do dyspozycji gości znajduje się również sala konferencyjna, strefa lounge, strefa gier, bar oraz kuchnia dla gości z pralką i suszarką. Meininger Kraków Centrum to obiekt hybrydowy, co oznacza, że łączy on w sobie cechy hotelu i hostelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście mogą wykorzystać jego przestrzeń zgodnie z własnymi potrzebami.
Charakterystyczną cechą obiektów należących do sieci Meininger są przystępne ceny i atrakcyjne lokalizacje w centrach miast. Goście mają przy tym zapewnione wszelkie udogodnienia typowe dla komfortowego hotelu klasy ekonomicznej — niezależnie od tego, czy podróżują służbowo, czy prywatnie, w pojedynkę, w grupie przyjaciół, czy z całą rodziną. Nie inaczej jest w przypadku Meininger Kraków Centrum. W intencji jego twórców miał on być bezpieczną, komfortową przystanią w trakcie zwiedzania Krakowa – miasta, które może poszczycić się wyjątkowo bogatą historią i dziedzictwem kulturowym, a które jest jednocześnie prężnie rozwijającym się ośrodkiem, przyciągającym kreatywne umysły z całej Europy i świata.
Dodatkowe informacje: www.tremend.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.