Komunikaty PR

Meininger Kraków Centrum. Nowoczesność i sentymentalna podróż po Krakowie

2024-02-07  |  09:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Na mapie Krakowa pojawił się niedawno nowy obiekt hotelowy. Architekci z pracowni Tremend mieli przyjemność stworzyć projekt Meininger Kraków Centrum – pierwszego w Polsce hybrydowego obiektu hotelowego należącego do popularnej niemieckiej sieci Meininger.

Jesienią 2023 roku przy ulicy Grzegórzeckiej 10, na wschód od krakowskiego Starego Miasta, otworzył się dla gości hybrydowy obiekt hotelowy Meininger Kraków Centrum. Z Dworca Głównego można tu dojść w zaledwie kilka minut. To już 36. w Europie, a zarazem pierwszy w Polsce obiekt należący do sieci Meininger, obecnej w Niemczech, Austrii, Holandii, Belgii, Szwajcarii, we Włoszech, Francji i na Węgrzech.

Meininger Kraków Centrum: „Strumień kreacji” z dziedzictwem Krakowa w tle

Architekci z pracowni Tremend mają na koncie wiele projektów zrealizowanych na potrzeby branży hotelowej. Spod ich kreski wyszły liczne projekty takich hoteli jak Renaissance w Gdańsku, AC Marriott w Krakowie, MGallery w Sopocie czy szereg hoteli dla takich sieci jak Accor, IHG czy Hilton. W portfolio warszawskiej pracowni nie brakuje również realizacji w innych krajach – by wymienić chociażby Hotel Alberte w Paryżu, Resort Hotel Adriatik w Durres w Albanii czy Hotel Crowne Plaza w Budapeszcie.

W przypadku Meininger Kraków Centrum twórcom projektu przyświecało hasło „Flow of Creation”, czyli „strumień kreacji”. Stanowi ono odzwierciedlenie ducha przygody i doświadczania niezapomnianych wrażeń, ma również inspirować gości do kreatywnego i niekonwencjonalnego zwiedzania przepełnionego historią, a zarazem szalenie barwnego miasta, jakim jest Kraków.

Lokalizacja obiektu również jest nieprzypadkowa. Znajdująca się w ścisłym centrum Krakowa, pełna zabytkowych kamienic dzielnica Grzegórzki z jednej strony tętni życiem towarzyskim i kulturalnym, a z drugiej — zapewnia chwilę oddechu w klimacie historycznego Krakowa. Nie brakuje tu parków, ścieżek rowerowych, kawiarni i restauracji, w zasięgu spaceru znajduje się Hala Targowa, Ogród Botaniczny, Opera Krakowska i Uniwersytet Jagielloński.

Komfort i stylowe wnętrza w przystępnej cenie

Meininger Kraków Centrum to idealny kierunek dla szerokiego grona gości, niezależnie od konkretnego celu ich podróży do Krakowa. Służy temu przemyślana architektura i wystrój wnętrz obiektu, stanowiący ukłon w stronę różnorodnych potrzeb podróżujących, a także wyjątkowej atmosfery Krakowa. Cały obiekt składa się z trzech części. Pierwsza to frontowy budynek mieszczący niegdyś Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne. Druga to przynależący do historycznego budynku domek ogrodowy. Na potrzeby nowego obiektu hotelowego obydwa budynki wyremontowano i dobudowano do nich nową, trzecią część. Wszystkie segmenty łączy wspólny parter.

Styl obiektu jest nowoczesny, a zarazem miły dla oka dzięki zastosowaniu przyjemnych, żywych i głębokich kolorów. We wnętrzach można odnaleźć wiele odniesień do historii Krakowa, chociażby w postaci plakatów i starych szyldów. Do wzornictwa sprzed dekad nawiązują również meble o miłych dla oka, opływowych formach. Ściany części wspólnych i pokojów dla gości pokrywają fantazyjne kolaże odnoszące się do dorobku artystycznego i naukowego Krakowa. Oprócz pokojów dwu-, trzy- i wieloosobowych (maksymalnie z sześcioma łóżkami) do dyspozycji gości znajduje się również sala konferencyjna, strefa lounge, strefa gier, bar oraz kuchnia dla gości z pralką i suszarką. Meininger Kraków Centrum to obiekt hybrydowy, co oznacza, że łączy on w sobie cechy hotelu i hostelu. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście mogą wykorzystać jego przestrzeń zgodnie z własnymi potrzebami.

Charakterystyczną cechą obiektów należących do sieci Meininger są przystępne ceny i atrakcyjne lokalizacje w centrach miast. Goście mają przy tym zapewnione wszelkie udogodnienia typowe dla komfortowego hotelu klasy ekonomicznej — niezależnie od tego, czy podróżują służbowo, czy prywatnie, w pojedynkę, w grupie przyjaciół, czy z całą rodziną. Nie inaczej jest w przypadku Meininger Kraków Centrum. W intencji jego twórców miał on być bezpieczną, komfortową przystanią w trakcie zwiedzania Krakowa – miasta, które może poszczycić się wyjątkowo bogatą historią i dziedzictwem kulturowym, a które jest jednocześnie prężnie rozwijającym się ośrodkiem, przyciągającym kreatywne umysły z całej Europy i świata.

Dodatkowe informacje: www.tremend.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.