Komunikaty PR

Międzynarodowy sukces polskiej architektki!

2024-05-08  |  12:10
Biuro prasowe
Kontakt
Olga Kisiel-Konopka
OKK! PR

ul. Świętojesrska5/7
00-236 Warszawa
biuro|okkpr.pl| |biuro|okkpr.pl
882444811
www.okkpr.pl

Architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka oraz prezeska cenionej polskiej pracowni architektonicznej Tremend, zasiądzie w jury World Architecture Festival 2024. Polka znalazła się wśród reprezentantów tak uznanych pracowni jak Zaha Hadid Architects czy MAD Architects. Wcześniej pracownia Tremend dwukrotnie wyróżniona została podczas tego prestiżowego wydarzenia, m.in. za spektakularny projekt Dworca Metropolitalnego w Lublinie.

World Architecture Festival to jedno z największych i najbardziej prestiżowych wydarzeń architektonicznych, które co roku przyciąga międzynarodową społeczność architektów i projektantów. Od ponad dekady jednym ze stałych elementów WAF są nagrody wręczane najbardziej spektakularnym projektom i realizacjom z całego świata. Tym, co wyróżnia World Architecture Festival Awards na tle innych licznych nagród przyznawanych w dziedzinie architektury, jest element prezentacji konkursowej wszystkich finałowych prac na żywo przed panelem jurorskim podczas kilkudniowego wydarzenia. Podczas posiedzenia jury prezentowane są tym samym projekty z kilkudziesięciu różnych kategorii obejmujących np. budynki mieszkalne, komercyjne i użyteczności publicznej, przestrzeń miejską czy krajobraz. Rzetelna ocena prac i ekspercki feedback stanowią o prestiżu  nagrody i sprawiają, że jest ona jednym z bardziej pożądanych i rozpoznawalnych wyróżnień w branży.

Tym razem w międzynarodowym gronie ekspertów World Architecture Festival zasiądzie także reprezentantka Polski – architektka Magdalena Federowicz-Boule, założycielka i prezeska pracowni Tremend. Autorka projektu Dworca Metropolitalnego w Lublinie oraz licznych projektów wnętrz przestrzeni komercyjnych zrealizowanych w kraju oraz zagranicą znalazła się w jury razem z takimi osobistościami jak David Basulto, redaktor naczelny ArchDaily, Viviana Muscettola, dyrektorka pracowni Zaha Hadid Architects czy Qun Dang z MAD Architects. W poprzednich latach w skład jury konkursowego weszły  również takie nazwiska jak David Chipperfield czy Norman Foster.

Zaproszenie polskiej architektki do jury jest wynikiem uznania przez międzynarodową społeczność dotychczasowego dorobku pracowni Magdaleny Federowicz-Boule. W ostatnich latach bowiem projekty pracowni Tremend zostały dwukrotnie wyróżnione na WAF. W 2019 r. podczas World Architecture Festival w Amsterdamie zespół pod kierownictwem Polki dostał się do w finału konkursu za koncepcję Dworca Metropolitarnego w Lublinie w kategorii Infrastruktura. Jury doceniło wtedy szereg zaplanowanych w projekcie proekologicznych rozwiązań, wpływających na jego efektywność i realnie minimalizujących negatywny wpływ na środowisko naturalne. W 2023 r. na World Architecture Festiwal w Singapurze realizacja pracowni Tremend zdobyła pierwszą nagrodę w kategorii INSIDE – hotele. Jury urzekły wnętrza Royal Tulip Warsaw Apartments, które przenoszą gości w czasie do dwudziestowiecznej Warszawy, snując sentymentalną i pełną niespodzianek opowieść.

„Jestem niezwykle szczęśliwa, że mogę być ponownie częścią tego prestiżowego wydarzenia, tym razem w roli jurora. To dla mnie ogromny zaszczyt i odpowiedzialność, ale też niezwykła radość – World Architecture Festival to prawdziwie globalne, międzynarodowe i różnorodne wydarzenie. Ta wielość kultur, doświadczeń i różnych sposobów myślenia o architekturze jest ożywcza, inspirująca i sprawia, że ocena prac innych autorów i autorek jest ubogacająca także dla samych członków jury” – mówi architekt Magdalena Federowicz-Boule.

Tegoroczny World Architecture Festival 2024 odbędzie się w dniach 6-8 listopada w Marina Bay Sands Singapurze.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: OKK! PR
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.