Komunikaty PR

Mińska 63 gotowa! Jest pozwolenie na użytkowanie

2021-06-14  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt
Agnieszka Kuźma-Filipek
Lawenda Public Relations

Al. Ks. Józefa Poniatowskiego 1
03-901 Warszawa
agnieszka|lawendapr.com| |agnieszka|lawendapr.com
48601991089
www.lawendapr.com
Do pobrania NotkaPR ( 0.04 MB )

Syrena Invest, firma deweloperska z hiszpańskimi korzeniami, która w Warszawie działa już od 14 lat, rozpoczęła przekazywanie mieszkań w ukończonej inwestycji Mińska 63 na warszawskim Kamionku w dzielnicy Praga Południe. Wkrótce na rynek mieszkaniowy trafi też nowy projekt dewelopera zlokalizowany na Targówku.  

2 czerwca Syrena Invest uzyskała pozwolenie na użytkowanie dla inwestycji Mińska 63, dzięki czemu rozpoczął się proces przekazywania mieszkań właścicielom. Inwestycja, zawarta w jednym etapie, jest nowoczesnym, minimalistycznym budynkiem, nawiązującym do kamienic przedwojennej Pragi. Dobrze wpisuje się w charakter dzielnicy Kamionek, która zyskuje popularność dzięki postindustrialnemu stylowi i rozwijającemu się tam przemysłowi kreatywnemu.

Stworzenie kolejnych wygodnych miejsc do życia i pracy to zawsze duża satysfakcja. Cieszę się, że wszystkie mieszkania znalazły nabywców. To pokazuje, że klienci szukają funkcjonalnych projektów, które umożliwiają indywidualne aranżacje i są wykonane w najwyższym standardzie – mówi Marianelly Hernández Reyna, dyrektor generalna Syrena Invest.

Estetyka i styl Mińskiej 63

W najnowszej inwestycji Syrena Invest powstało 156 mieszkań, 5 lokali usługowych i 5 biurowych, wszystkie o wysokości 2,7 m. Na ostatnim piętrze znajdują się apartamenty z tarasami, a na parterze mieszkania z ogródkami o powierzchni do 138 m2.

Architektura budynku w szczegółach odzwierciedla kamienice przedwojennej Pragi, gdzie podłogi z terakoty w układach geometrycznych i dywanowych nawiązują do ówczesnego stylu, np. do gorsecików manufaktury Dziewulski i Lange. Inwestor o iberyjskich korzeniach podkreślił też hiszpańsko-polski mariaż poprzez wykorzystanie ceramiki do stworzenia klasycznych układów dywanowych z hiszpańskimi motywami. Elewacja budynku z kolei ma delikatne akcenty w kolorze drewna i szklane balustrady, co dobrze wpisuje się w ponadczasową architekturę.

W budynku znajduje się 166 miejsc postojowych na parkingu podziemnym. Deweloper zadbał również o ciekawe zaaranżowanie ogólnodostępnych terenów zielonych wokół budynku, które będą służyć całej lokalnej społeczności.

Kolejny krok - kolejna inwestycja

Syrena Invest konsekwentnie realizuje strategię, która opiera się na inwestycjach w atrakcyjnych lokalizacjach, z dobrym dostępem do obiektów użyteczności publicznej i wygodnie skomunikowanych, w niedalekiej odległości od centrum miasta.

Już wkrótce w ofercie pojawi się następna inwestycja położona w spokojnej części rozwijającego się Targówka, gdzie mieszkańcy będą mogli cieszyć się bliskością terenów zielonych, takich jak plaże Zalewu Bardowskiego czy lasu na Utracie. Poza tym lokalizacja umożliwi wygodny dostęp do infrastruktury komunikacyjnej i obiektów użyteczności publicznej. Kompleks kameralnych budynków o niskiej zabudowie z podziemnymi miejscami garażowymi może okazać się wkrótce jednym z ciekawszych projektów w tej dzielnicy. Syrena Invest pracuje także nad innymi projektami, które są w różnej fazie zaawansowania.

* * *

Syrena Invest

Firma powstała w 2007 roku dzięki inicjatywie hiszpańskiego inwestora, którego zakres usług obejmuje budownictwo mieszkaniowe i usługowe, zarządzanie projektami i wsparcie inwestorskie. Deweloper posiada w portfolio trzy zrealizowane inwestycje w Warszawie, tj. budynek przy ul. Jaktorowskiej 8 na Woli ze 104 mieszkaniami i 10 lokalami usługowymi, część projektu urbanistycznego Miasteczko Wilanów, budynek z 67 mieszkaniami i 2 lokalami usługowymi i najnowszy projekt Mińska 63 ze 156 mieszkaniami, 5 lokalami usługowymi i 5 biurami. Syrena Invest jest członkiem Polskiego Związku Firm Deweloperskich oraz Polsko-Hiszpańskiej Izby Gospodarczej. W skład Grupy Syrena Invest wchodzą również firmy Syrena Management i działająca na rynku hiszpańskim Syrena Design. 

Więcej informacji: www.syrenainvest.pl oraz www.minska63.pl

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Hanza Tower w Szczecinie: duże mieszkania z widokiem na panoramę miasta Biuro prasowe
2021-07-27 | 14:00

Hanza Tower w Szczecinie: duże mieszkania z widokiem na panoramę miasta

Hanza Tower to blisko 500 nowoczesnych i prestiżowych apartamentów. Wraz z postępem budowy, która ma się już ku końcowi, rośnie grono zainteresowanych kupnem mieszkania w
Nieruchomości MLP Poznań West rośnie w oczach
2021-07-27 | 10:00

MLP Poznań West rośnie w oczach

MLP Group, deweloper działający na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, wybuduje dla Hart Logistics - polskiej spółki logistyczno-transportowej obiekt w formule BTS. W
Nieruchomości Najlepsza inwestycja pod słońcem
2021-07-26 | 12:00

Najlepsza inwestycja pod słońcem

Lider rynku hiszpańskich nieruchomości dla polskich inwestorów W Europie od kilku lat przybiera na sile trend inwestowania w atrakcyjne nieruchomości turystyczne z myślą o ich

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Media i PR

Medioznawca: KRRiT nie wypełnia należycie swojej roli. Jej skład nigdy nie był tak monopartyjny jak obecnie

– Doświadczenie pokazało, że na przestrzeni lat składy KRRiT bywały różne, ale nigdy nie były tak monopartyjne jak obecnie – mówi prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenia, KRRiT w obecnym składzie nie wypełnia swojej konstytucyjnej roli, a pomysł przejęcia od amerykańskiego koncernu medialnego Discovery udziałów w grupie TVN przez jedną ze spółek Skarbu Państwa doprowadziłby do czarnego scenariusza i stworzenia rządowej tuby propagandowej.

Przemysł

W wyniku zmian klimatycznych polskie firmy coraz chętniej będą się ubezpieczać. Już teraz ubezpieczyciele chronią ich majątek w wysokości 1,7 bln zł

Około 60 proc. całego majątku zgromadzonego przez polskie firmy jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianami klimatu rośnie jednak zarówno ryzyko szkód, jak i wartość majątku, który trzeba ubezpieczać. W Polsce przed pożarami, powodziami czy gwałtownym wiatrem trzeba obecnie chronić o 2,2 bln zł więcej majątku niż w 1995 roku – wynika z danych PIU i Deloitte’a. Polskie przedsiębiorstwa – zwłaszcza MŚP – są tego coraz bardziej świadome i coraz chętniej sięgają po ubezpieczenia, szczególnie polisy od odpowiedzialności cywilnej i zdarzeń losowych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zmienia się również oferta ubezpieczycieli dedykowana tej grupie.

Prawo

Firmy będą musiały wdrożyć u siebie system zgłaszania nieprawidłowości. Termin się zbliża, a odpowiednich regulacji brak

Do 16 grudnia Polska, podobnie jak inne kraje UE, ma czas na zaimplementowanie do krajowego prawa dyrektywy o ochronie sygnalistów w firmach. Polska regulacja nie jest jeszcze gotowa, ale przedsiębiorcy już powinni rozpocząć proces przygotowań, bo jest on wieloetapowy – podkreślają prawnicy. Choć wdrożenie systemu chroniącego osoby, które zgłaszają nieprawidłowości w miejscu pracy, będzie się wiązało z nowymi obowiązkami i kosztami, to może też przynieść wiele korzyści.

Konsument

Większość rodziców popełnia wiele błędów związanych z żywieniem dzieci. 61 proc. z nich otrzymuje te same posiłki, co reszta rodziny

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez zespół lekarzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ekspertów programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia" zainicjowanego przez Fundację Nutricia wynika, że aż 61 proc. rodziców karmi dzieci tymi samymi posiłkami, które je reszta rodziny. Zdaniem ekspertów to niepokojące, ponieważ niesie za sobą ryzyko zbyt wysokiego udziału w diecie maluchów soli, cukru dodanego i tłuszczy trans. W menu niemowląt nie powinny się też znajdować soki owocowe, mleko krowie jako napój i napoje roślinne. Odpowiednie karmienie i rozszerzanie diety jest bardzo ważne zwłaszcza w 1000 pierwszych dniach życia, czyli w okresie od poczęcia do około trzeciego roku życia, kiedy kształtują się zdrowie oraz przyszłe preferencje żywieniowe dziecka.