MLP Group rozpoczyna budowę pod Berlinem
MLP Group, jeden z wiodących liderów na rynku nieruchomości magazynowych w Europie, rozpoczyna budowę inwestycji MLP Business Park Berlin I. W projekcie typu City Logistics powierzchnia najmu zaczynać się będzie już od 700 m kw. Inwestycja zlokalizowana jest na południe od Berlina. Funkcję Generalnego Wykonawcy powierzono spółce Köster GmbH.
MLP Group właśnie rozpoczyna budowę kolejnego parku logistycznego w Niemczech. Projekt MLP Business Park Berlin I zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, najważniejszym regionie magazynowym Niemiec. Obecnie prace skoncentrowane są na budowie pierwszego etapu, podczas którego zostanie przygotowane spekulacyjnie ponad 16 500 m kw. nowoczesnej powierzchni.
„Na rynku niemieckim nie obawiamy się budowy na zasadach spekulacyjnych. Popyt w Niemczech na przestrzenie magazynowe przy tak małej ilości pustostanów, wciąż rośnie, a głównym czynnikiem napędzającym zapotrzebowanie na tego typu obiekty jest przede wszystkim branża e-commerce oraz firmy logistyczne. Dlatego jestem przekonany, że obecna sytuacja nie przeszkodzi nam w szybkim pozyskaniu najemców. Dodatkowo niewątpliwym atutem projektu MLP Business Park Berlin I jest jego miejska lokalizacja, zaledwie 20 km od centrum Berlina” – mówi Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group S.A. odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.
Park MLP Business Park Berlin I powstanie zgodnie z panującymi trendami na rynku nieruchomości magazynowych. W parku logistyczno-biznesowym powstaną tzw. obiekty typu City Logistics czyli małe moduły magazynowe z najnowocześniejszą przestrzenią biurową o bardzo wysokim standardzie wykończenia. Oferta wynajmu modułów skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z segmentu e-commerce, firm kurierskich oraz lekkiej produkcji. Centralna lokalizacja projektu sprawia, że będzie on odpowiednim miejscem do prowadzenia działalności przede wszystkim dla firm „ostatniej mili”.
Funkcję generalnego wykonawcy zostały powierzone spółce Köster GmbH, posiadającej duże doświadczenie w budowie obiektów magazynowych. Grupa jest wiodącym dostawcą usług budowlanych w Niemczech.
Projekt MLP Business Park Berlin I, zgodnie ze standardem MLP Group, objęty jest w całości certyfikacją BREEAM. Ponadto na dachach magazynów zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, dzięki którym MLP Group będzie w stanie w przyszłości zaproponować swoim najemcom prąd dużo tańszy aniżeli mogliby mieć u konkurencji.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pomimo tak niepewnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, udało nam się uzyskać na czas wszystkie decyzje administracyjne i możemy zgodnie z planem przystąpić do realizacji naszej inwestycji. Mam także nadzieję, że zapowiadana na jesieni druga fala epidemii nie opóźni budowy i gotowy obiekt będzie oddany do użytkowania zgodnie z harmonogramem czyli na początku Q2 2021 roku” - powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.
MLP Business Park Berlin I posiada doskonałą miejską lokalizację. Położony jest zaledwie 20 km od centrum Berlina. W odległości 2 km znajduje się wjazd na autostradę A10, a do dworca kolejowego Ludwigsfelde jest tylko 1,5 km. Przy parku znajduje się jednocześnie przystanek autobusowy. Z kolei do lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.