MLP Group rozpoczyna budowę pod Berlinem
MLP Group, jeden z wiodących liderów na rynku nieruchomości magazynowych w Europie, rozpoczyna budowę inwestycji MLP Business Park Berlin I. W projekcie typu City Logistics powierzchnia najmu zaczynać się będzie już od 700 m kw. Inwestycja zlokalizowana jest na południe od Berlina. Funkcję Generalnego Wykonawcy powierzono spółce Köster GmbH.
MLP Group właśnie rozpoczyna budowę kolejnego parku logistycznego w Niemczech. Projekt MLP Business Park Berlin I zlokalizowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy, najważniejszym regionie magazynowym Niemiec. Obecnie prace skoncentrowane są na budowie pierwszego etapu, podczas którego zostanie przygotowane spekulacyjnie ponad 16 500 m kw. nowoczesnej powierzchni.
„Na rynku niemieckim nie obawiamy się budowy na zasadach spekulacyjnych. Popyt w Niemczech na przestrzenie magazynowe przy tak małej ilości pustostanów, wciąż rośnie, a głównym czynnikiem napędzającym zapotrzebowanie na tego typu obiekty jest przede wszystkim branża e-commerce oraz firmy logistyczne. Dlatego jestem przekonany, że obecna sytuacja nie przeszkodzi nam w szybkim pozyskaniu najemców. Dodatkowo niewątpliwym atutem projektu MLP Business Park Berlin I jest jego miejska lokalizacja, zaledwie 20 km od centrum Berlina” – mówi Patrick Kurowski, Country Manager w MLP Group S.A. odpowiedzialny za Niemcy i Austrię.
Park MLP Business Park Berlin I powstanie zgodnie z panującymi trendami na rynku nieruchomości magazynowych. W parku logistyczno-biznesowym powstaną tzw. obiekty typu City Logistics czyli małe moduły magazynowe z najnowocześniejszą przestrzenią biurową o bardzo wysokim standardzie wykończenia. Oferta wynajmu modułów skierowana jest przede wszystkim do przedsiębiorstw z segmentu e-commerce, firm kurierskich oraz lekkiej produkcji. Centralna lokalizacja projektu sprawia, że będzie on odpowiednim miejscem do prowadzenia działalności przede wszystkim dla firm „ostatniej mili”.
Funkcję generalnego wykonawcy zostały powierzone spółce Köster GmbH, posiadającej duże doświadczenie w budowie obiektów magazynowych. Grupa jest wiodącym dostawcą usług budowlanych w Niemczech.
Projekt MLP Business Park Berlin I, zgodnie ze standardem MLP Group, objęty jest w całości certyfikacją BREEAM. Ponadto na dachach magazynów zostaną zainstalowane panele fotowoltaiczne, dzięki którym MLP Group będzie w stanie w przyszłości zaproponować swoim najemcom prąd dużo tańszy aniżeli mogliby mieć u konkurencji.
„Jesteśmy bardzo zadowoleni, że pomimo tak niepewnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, udało nam się uzyskać na czas wszystkie decyzje administracyjne i możemy zgodnie z planem przystąpić do realizacji naszej inwestycji. Mam także nadzieję, że zapowiadana na jesieni druga fala epidemii nie opóźni budowy i gotowy obiekt będzie oddany do użytkowania zgodnie z harmonogramem czyli na początku Q2 2021 roku” - powiedział Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.
MLP Business Park Berlin I posiada doskonałą miejską lokalizację. Położony jest zaledwie 20 km od centrum Berlina. W odległości 2 km znajduje się wjazd na autostradę A10, a do dworca kolejowego Ludwigsfelde jest tylko 1,5 km. Przy parku znajduje się jednocześnie przystanek autobusowy. Z kolei do lotniska Berlin Schönefeld jest 26 km.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.