Komunikaty PR

Murapol zakontraktował grunty pod inwestycje mieszkaniowe w Katowicach i Gdańsku

2020-05-29  |  11:50
Biuro prasowe

Grupa Murapol z końcem maja zawarła dwie przedwstępne umowy zakupu nieruchomości, na których planuje realizację projektów mieszkaniowych. Pierwsza transakcja dotyczy nowej działki w Katowicach, zlokalizowanej w dzielnicy Bogucice. Natomiast zakontraktowany grunt w Gdańsku znajduje się w dzielnicy Łostowice i stanowi kolejną część projektowanej przez dewelopera na tym terenie inwestycji.

Na gruncie zakontraktowanym w Katowicach Murapol planuje realizację 4 budynków z 520 mieszkaniami. Dla zmotoryzowanych przyszłych mieszkańców osiedla deweloper przewidział ponad 620 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych i na terenie wokół budynków.

Z kolei nieruchomość w Gdańsku to działka, dzięki której deweloper planuje zwiększyć zakres już przygotowywanej inwestycji o kolejne 2 budynki, w których zaprojektował 110 mieszkań. Łącznie w ramach całego przedsięwzięcia Grupy Murapol w tej lokalizacji powstanie ok. 400 mieszkań w 11 kameralnych budynkach oraz ponad 500 miejsc parkingowych.

- W obecnej sytuacji gospodarczej ostrożniej podchodzimy do planowania nowych inwestycji, dokładnie przyglądając się temu, jak kształtuje się popyt na poszczególnych rynkach. Zarówno Gdańsk, jedno z najchętniej wybieranych do życia miast w Polsce, jak i Katowice, bardzo dynamicznie rozwijające się centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, to lokalizacje, w których zapotrzebowanie na mieszkania z rynku pierwotnego cały czas rośnie, dlatego bez obaw kontynuujemy swoją ekspansję w tych miastach. Grunty zakupione w Katowicach i Gdańsku pozwolą nam dostarczyć na rynek lokale dla blisko 1,9 tys. mieszkańców. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Zgodnie ze standardem Grupy Murapol, w budynkach zaprojektowanych na zakontraktowanych gruntach zostanie wdrożony Home Management System, autorskie narzędzie infrastruktury i instalacji umożliwiające zastosowanie w mieszkaniach rozwiązań smart home – Murapol Appartme, monitoring części wspólnych oraz wideodomofony. Wszystkie lokale zaprojektowane w inwestycjach będą posiadały pakiet antysmogowy.

Grupa Murapol prowadzi działalność zarówno w Gdańsku, jak i w Katowicach od 2008 roku. Do tej pory deweloper oddał do dyspozycji mieszkańców stolicy województwa pomorskiego ponad 1,2 tys. lokali w wieloetapowych inwestycjach Orle Gniazdo i Osiedle Vivaldiego, w projektach Murapol Nowa Morena, Murapol Nowa Jabłoniowa, a także zrealizował budynek biurowo-usługowy Nordika. Z kolei w stolicy województwa śląskiego Murapol wybudował 1,8 tys. mieszkań w sześciu inwestycjach – wieloetapowych osiedlach Mała Skandynawia i Murapol Bażantów, inwestycjach Murapol Śląskie Tarasy, Murapol Apartamenty Trzy Stawy oraz pierwszych etapach trwających projektów Murapol Nowy Bażantów i Murapol Śląskie Ogrody.

Na koniec marca br. deweloper posiadał w budowie 19 inwestycji na terenie 12 miast, w ramach których powstają 54 budynki z 6 349 lokalami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Zarządcy nieruchomości komercyjnych chcą wiedzieć więcej o najemcach Biuro prasowe
2024-03-29 | 08:00

Zarządcy nieruchomości komercyjnych chcą wiedzieć więcej o najemcach

Na rynku nieruchomości komercyjnych przybywa nierzetelnych najemców. Z tego względu właściciele biur, powierzchni handlowych, magazynów, hal produkcyjnych i innych
Nieruchomości Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina
2024-03-28 | 15:30

Murapol Primo – nowa oferta mieszkań na mapie Lublina

Grupa Murapol, działająca w kilkunastu polskich miastach, poszerza swoje portfolio o kolejną nowoczesną inwestycję mieszkaniową. Murapol Primo, pierwszy projekt dewelopera w Lublinie,
Nieruchomości Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi
2024-03-28 | 15:00

Murapol Forum – wyjątkowy projekt mieszkaniowy w Nowym Centrum Łodzi

Przy ul. Targowej w Łodzi powstanie kolejna nowoczesna inwestycja Grupy Murapol, dewelopera dobrze znanego na tutejszym rynku nieruchomości. Przedsięwzięcie deweloperskie Murapol Forum

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Kongres MOVE

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Sektor ochrony zdrowia odpowiada za większe emisje CO2 niż lotnictwo. Zielone zmiany wymagają drastycznego przyspieszenia

Sektor ochrony zdrowia ponosi znaczące konsekwencje wynikające z rosnącej liczby ekstremalnych zjawisk klimatycznych, ale też poważnego zanieczyszczenia powietrza, a koszty z tym związane będą rosły. Z drugiej strony sam sektor też się przyczynia do zmian klimatycznych – odpowiada za 4 proc. emisji CO2, czym wyprzedza takie branże jak żegluga czy lotnictwo. O potrzebie przyspieszenia zielonych zmian w ochronie zdrowia coraz więcej się mówi, ale to wymaga konkretnych działań. Temu ma służyć powołana właśnie do życia Zielona Koalicja dla Zdrowia, w której uczestniczy prawie 30 podmiotów i której patronuje m.in. Narodowy Fundusz Zdrowia.

Ochrona środowiska

Nowa kadencja samorządów pod znakiem działań energetycznych i klimatycznych. 15 mld euro z UE może przyspieszyć zmiany w tym zakresie

Do wyborów samorządowych pozostał nieco ponad tydzień. Jak pokazuje nowy raport Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju, na samorządowców nadchodzącej kadencji będzie czekać wiele wyzwań związanych z energetyką i polityką klimatyczną, które wynikają zarówno z regulacji UE, jak i oczekiwań społecznych. Jednak w praktyce możliwości aktywnego działania samorządów w tym obszarze są tak szerokie, jak umożliwiają im to regulacje prawne. – Tutaj pewnych rozwiązań po prostu nie ma albo są w dość dokuczliwy sposób szczegółowe i stwarzają samorządom duże trudności. Dlatego potrzebna jest interwencja rządu, żeby umożliwić samorządom aktywne działania – ocenia dr Wojciech Szymalski, prezes Fundacji Instytut na rzecz Ekorozwoju.

Prawo

Postęp technologiczny rewolucjonizuje pracę specjalistów ds. finansów. Stają się strategicznymi doradcami biznesu

Częste zmiany regulacyjne i postęp technologiczny wymuszają na specjalistach ds. finansów ciągłe nabywanie nowych kompetencji, doszkalanie i uaktualnianie swojej wiedzy. Ci, którzy potrafią się dostosować do szybkich zmian i wesprzeć swoimi umiejętnościami rozwój biznesu, mogą jednak liczyć na większe możliwości rozwoju kariery. – Finanse operują w świecie, który coraz szybciej się zmienia. To powoduje, że w przyszłości ludzie z obszaru finansów będą musieli poświęcać dużo więcej energii na to, żeby dotrzymać tempa – mówi Kuba Neneman, head of finance.ai, commercial data science manager w Shellu.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.