Komunikaty PR

Murapol zakontraktował grunty pod inwestycje mieszkaniowe w Katowicach i Gdańsku

2020-05-29  |  11:50
Biuro prasowe

Grupa Murapol z końcem maja zawarła dwie przedwstępne umowy zakupu nieruchomości, na których planuje realizację projektów mieszkaniowych. Pierwsza transakcja dotyczy nowej działki w Katowicach, zlokalizowanej w dzielnicy Bogucice. Natomiast zakontraktowany grunt w Gdańsku znajduje się w dzielnicy Łostowice i stanowi kolejną część projektowanej przez dewelopera na tym terenie inwestycji.

Na gruncie zakontraktowanym w Katowicach Murapol planuje realizację 4 budynków z 520 mieszkaniami. Dla zmotoryzowanych przyszłych mieszkańców osiedla deweloper przewidział ponad 620 miejsc parkingowych w podziemnych halach garażowych i na terenie wokół budynków.

Z kolei nieruchomość w Gdańsku to działka, dzięki której deweloper planuje zwiększyć zakres już przygotowywanej inwestycji o kolejne 2 budynki, w których zaprojektował 110 mieszkań. Łącznie w ramach całego przedsięwzięcia Grupy Murapol w tej lokalizacji powstanie ok. 400 mieszkań w 11 kameralnych budynkach oraz ponad 500 miejsc parkingowych.

- W obecnej sytuacji gospodarczej ostrożniej podchodzimy do planowania nowych inwestycji, dokładnie przyglądając się temu, jak kształtuje się popyt na poszczególnych rynkach. Zarówno Gdańsk, jedno z najchętniej wybieranych do życia miast w Polsce, jak i Katowice, bardzo dynamicznie rozwijające się centrum Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, to lokalizacje, w których zapotrzebowanie na mieszkania z rynku pierwotnego cały czas rośnie, dlatego bez obaw kontynuujemy swoją ekspansję w tych miastach. Grunty zakupione w Katowicach i Gdańsku pozwolą nam dostarczyć na rynek lokale dla blisko 1,9 tys. mieszkańców. – mówi Nikodem Iskra, prezes zarządu Murapol SA.

Zgodnie ze standardem Grupy Murapol, w budynkach zaprojektowanych na zakontraktowanych gruntach zostanie wdrożony Home Management System, autorskie narzędzie infrastruktury i instalacji umożliwiające zastosowanie w mieszkaniach rozwiązań smart home – Murapol Appartme, monitoring części wspólnych oraz wideodomofony. Wszystkie lokale zaprojektowane w inwestycjach będą posiadały pakiet antysmogowy.

Grupa Murapol prowadzi działalność zarówno w Gdańsku, jak i w Katowicach od 2008 roku. Do tej pory deweloper oddał do dyspozycji mieszkańców stolicy województwa pomorskiego ponad 1,2 tys. lokali w wieloetapowych inwestycjach Orle Gniazdo i Osiedle Vivaldiego, w projektach Murapol Nowa Morena, Murapol Nowa Jabłoniowa, a także zrealizował budynek biurowo-usługowy Nordika. Z kolei w stolicy województwa śląskiego Murapol wybudował 1,8 tys. mieszkań w sześciu inwestycjach – wieloetapowych osiedlach Mała Skandynawia i Murapol Bażantów, inwestycjach Murapol Śląskie Tarasy, Murapol Apartamenty Trzy Stawy oraz pierwszych etapach trwających projektów Murapol Nowy Bażantów i Murapol Śląskie Ogrody.

Na koniec marca br. deweloper posiadał w budowie 19 inwestycji na terenie 12 miast, w ramach których powstają 54 budynki z 6 349 lokalami.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.