Komunikaty PR

Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre na poziomie Excellent

2024-01-18  |  10:00
Biuro prasowe
Kontakt

Jakub Ziębka
Grupa WPIP

ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl

Najnowszy budynek zrealizowany na terenie GLP Poznań Airport Logistics Centre otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” dla nowopowstających obiektów przemysłowych. Zastosowano w nim wiele rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju, które wspierają codzienne funkcjonowanie działających tu firm i są przyjazne dla środowiska naturalnego oraz pracowników. Za jego realizację odpowiadało WPIP Construction.

Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre o powierzchni prawie 29 tys. m kw., który został zrealizowany przez WPIP Construction, umożliwia składowanie towarów do wysokości 12 metrów oraz wygodne prowadzenie operacji logistycznych dzięki 24-metrowej głębokości pierwszej nawy. Dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików, w hali zapewniono lepszy dostęp naturalnego światła do strefy przydokowej. Wpływa to na niższe zużycie energii. Dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych, na terenie parku znajdują się specjalnie oznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla osób korzystających z car-sharingu.

W sąsiedztwie budynku wprowadzono dodatkowe udogodnienia dla pracowników, w tym plenerową siłownię i miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Powstało również zaplecze dla rowerzystów, którzy mogą skorzystać z wiaty postojowej, szatni oraz bezpiecznej ścieżki rowerowej przy drodze wewnętrznej. W projekcie zadbano też o tereny zielone oraz toalety dla kierowców.

–  Każdy kolejny budynek jaki tworzymy, jest dostosowany do wymagań klientów oraz najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Dla użytkowników naszych parków kwestie ekologiczne, energooszczędność oraz przyjazne środowisko pracy są jednymi z kluczowych kryteriów wyboru nieruchomości. Nasza najnowsza hala w Poznaniu to z całą pewnością jeden z najnowocześniejszych i najlepiej zlokalizowanych budynków magazynowych w tej części kraju komentuje Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP.

– Jako firma przywiązująca szczególną wagę do kwestii związanych z nowoczesnym i zrównoważonym budownictwem, z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację o uzyskaniu przez zrealizowany przez nas budynek certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent”. Jestem przekonany, że kierunek przyjęty przez inwestora już wkrótce stanie się w Polsce normą, a większość obiektów produkcyjnych i magazynowych będzie ekologiczna i energooszczędna. Z tej drogi nie ma już odwrotu  – dodaje Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction.

GLP Poznań Airport Logistics Centre oferuje łącznie ponad 81 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej w centrum Wielkopolski, z czego ostatnie 7 tys. m kw. jest nadal dostępne. Lokalizacja w sąsiedztwie węzła drogi ekspresowej S11, pozwala w osiem minut dotrzeć do autostrady A2, a w 20 minut do centrum Poznania.

Budynek zlokalizowany na terenie GLP Poznań Logistics Centre jest już drugim obiektem należącym do GLP w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Wcześniej otrzymał go ten oddany do użytku w 2022 r. w Pomorskim Centrum Logistycznym.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Grupa WPIP
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.