Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre na poziomie Excellent

Jakub Ziębka
Grupa WPIP
ul. Poznańska 31
62-020 Jasin
jakub.ziebka|wpip.pl| |jakub.ziebka|wpip.pl
+48 510 654 159
wpip.pl
Najnowszy budynek zrealizowany na terenie GLP Poznań Airport Logistics Centre otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent” dla nowopowstających obiektów przemysłowych. Zastosowano w nim wiele rozwiązań w duchu zrównoważonego rozwoju, które wspierają codzienne funkcjonowanie działających tu firm i są przyjazne dla środowiska naturalnego oraz pracowników. Za jego realizację odpowiadało WPIP Construction.
Najnowszy budynek GLP Poznań Airport Logistics Centre o powierzchni prawie 29 tys. m kw., który został zrealizowany przez WPIP Construction, umożliwia składowanie towarów do wysokości 12 metrów oraz wygodne prowadzenie operacji logistycznych dzięki 24-metrowej głębokości pierwszej nawy. Dzięki ponadstandardowej liczbie świetlików, w hali zapewniono lepszy dostęp naturalnego światła do strefy przydokowej. Wpływa to na niższe zużycie energii. Dach jest przygotowany do montażu paneli fotowoltaicznych, na terenie parku znajdują się specjalnie oznaczone miejsca parkingowe przeznaczone dla osób korzystających z car-sharingu.
W sąsiedztwie budynku wprowadzono dodatkowe udogodnienia dla pracowników, w tym plenerową siłownię i miejsca do wypoczynku na świeżym powietrzu. Powstało również zaplecze dla rowerzystów, którzy mogą skorzystać z wiaty postojowej, szatni oraz bezpiecznej ścieżki rowerowej przy drodze wewnętrznej. W projekcie zadbano też o tereny zielone oraz toalety dla kierowców.
– Każdy kolejny budynek jaki tworzymy, jest dostosowany do wymagań klientów oraz najwyższych standardów zrównoważonego budownictwa. Dla użytkowników naszych parków kwestie ekologiczne, energooszczędność oraz przyjazne środowisko pracy są jednymi z kluczowych kryteriów wyboru nieruchomości. Nasza najnowsza hala w Poznaniu to z całą pewnością jeden z najnowocześniejszych i najlepiej zlokalizowanych budynków magazynowych w tej części kraju – komentuje Paweł Żeromski, Business Development Manager w GLP.
– Jako firma przywiązująca szczególną wagę do kwestii związanych z nowoczesnym i zrównoważonym budownictwem, z dużą satysfakcją przyjęliśmy informację o uzyskaniu przez zrealizowany przez nas budynek certyfikatu BREEAM na poziomie „Excellent”. Jestem przekonany, że kierunek przyjęty przez inwestora już wkrótce stanie się w Polsce normą, a większość obiektów produkcyjnych i magazynowych będzie ekologiczna i energooszczędna. Z tej drogi nie ma już odwrotu – dodaje Janusz Signetzki, prezes zarządu WPIP Construction.
GLP Poznań Airport Logistics Centre oferuje łącznie ponad 81 tys. m kw. powierzchni magazynowo-produkcyjnej w centrum Wielkopolski, z czego ostatnie 7 tys. m kw. jest nadal dostępne. Lokalizacja w sąsiedztwie węzła drogi ekspresowej S11, pozwala w osiem minut dotrzeć do autostrady A2, a w 20 minut do centrum Poznania.
Budynek zlokalizowany na terenie GLP Poznań Logistics Centre jest już drugim obiektem należącym do GLP w Polsce, który uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie „Excellent”. Wcześniej otrzymał go ten oddany do użytku w 2022 r. w Pomorskim Centrum Logistycznym.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie
Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.
Przemysł
Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.
Konsument
Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.