Komunikaty PR

Norbert Philippen wzmocni rozwój MLP Group w Niemczech i Austrii

2024-04-24  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Anna Siwek
Tauber Promotion

Gombrowicza 15
01-682 Warszawa
asiwek|tauber.com.pl| |asiwek|tauber.com.pl
+48 22 833 35 02
www.tauber.com.pl

MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, rozbudowuje zespół w Niemczech. Norbert Philippen obejmując funkcję Head of Technical Project Management będzie odpowiadał za techniczne zarządzanie projektami realizowanymi na rynku niemieckim i austriackim.

Norbert Philippen dołączył z początkiem kwietnia br. do MLP Group obejmując funkcję Head of Technical Project Management. Będzie odpowiadał za planowanie, koordynację i monitorowanie projektów realizowanych na rynku niemieckim i austriackim.

Norbert Philippen posiada ponad 23-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami prowadzonymi na rynku niemieckim. Kompetencje w zakresie nieruchomości logistycznych poszerzał ostatnio m.in. w OSMAB Holding AG. Jako dyplomowany architekt i inżynier rozpoczął swoją karierę pełniąc funkcję architekta planowania, specjalizując się w planowaniu odbiorów i realizacji. W ciągu minionych 15 lat zdobył bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsięwzięciami różnych klas aktywów i złożonymi inwestycjami budowlanymi.

„Oprócz nastawienia na zrównoważony rozwój, cały czas koncentrujemy się na realizacji nowych projektów w Niemczech i Austrii. Dzięki Norbertowi Philippenowi nasz zespół został wzmocniony przez doświadczonego menedżera, który bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi technicznymi wyzwaniami związanymi z realizacją projektów” – podkreślił Martin Birkert, Country Manager Germany MLP Group.

„Dla MLP Group rynek niemiecki i austriacki jest strategicznym kierunkiem ekspansji zagranicznej. Szczególnie w Niemczech widzimy bardzo silny trend przenoszenia do tego kraju zaawansowanego technologicznie biznesu z Azji, przy silnym napływie także inwestycji azjatyckich. Firmy chińskie stanowią obecnie dużą część naszych potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani wynajęciem nowoczesnych powierzchni i przeniesieniem swojego biznesu do Europy. Dzięki dynamicznemu rozwojowi w tym regionie ugruntowujemy naszą pozycję wśród wiodących deweloperów działających na europejskim rynku nieruchomości magazynowych” – stwierdził Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.

W portfolio dewelopera znajduje się obecnie pięć parków biznesowo-logistycznych w Niemczech oraz jeden park biznesowy w Austrii. W przygotowaniu są kolejne inwestycje. Grupa planuje wzmocnienie i rozszerzenie działalności szczególnie w regionach, w których jest już obecna, czyli w Zagłębiu Ruhry, Hesji i Brandenburgii. W Austrii w 2024 roku nacisk zostanie położony na ukończenie MLP Business Park Vienna, położonego niedaleko centrum stolicy. Przekazanie gotowej powierzchni zaplanowano na koniec tego roku.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują Biuro prasowe
2024-05-06 | 09:00

Wielkopolanie rezerwują mieszkania, deweloperzy budują

W związku ze spodziewanym programem „Mieszkanie Na Start”, eksperci prognozują, że może zabraknąć mieszkań na sprzedaż, a z pewnością takich w najbardziej pożądanych
Nieruchomości Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”
2024-04-29 | 12:13

Zrównoważone budownictwo (w końcu) wkracza “na salony”

Zarówno aktywność regulatorów, jak i rosnąca świadomość społeczeństwa napędzają zmiany w zakresie zrównoważonego budownictwa. Dotyka to także deweloperów
Nieruchomości Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach
2024-04-29 | 11:15

Augustowska Vita – nowa rodzinna inwestycja Develii na wrocławskich Maślicach

Develia rozpoczyna sprzedaż nowej inwestycji we Wrocławiu. Osiedle Augustowska Vita, które powstanie na zielonych Maślicach, to projekt dostosowany zwłaszcza do potrzeb młodych

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Newseria na XVI Europejskim Kongresie Gospodarczym

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Przygotowania do wdrożenia systemu kaucyjnego idą pełną parą. Przyszli operatorzy przeciwni zmianie daty na 2026 rok

Wkrótce Sejm ma się zająć nowym projektem przepisów dotyczących systemu kaucyjnego, którego start zaplanowano na styczeń 2025 roku. Przedstawione przez Ministerstwo Klimatu i Środowiska zmiany dotyczą m.in. rezygnacji z podatku VAT i wprowadzenia tzw. mechanizmu podążania kaucji za produktem. – Wszystkie te zmiany oceniamy bardzo pozytywnie, one są niezbędnym elementem dla właściwego funkcjonowania przyszłego systemu kaucyjnego – mówi Aleksander Traple, prezes Zwrotka SA. Jak podkreśla, dalsze odkładanie w czasie terminu uruchomienia systemu kaucyjnego jest bezzasadne, ponieważ branża odpadowa, handel detaliczny i szereg innych podmiotów już od dłuższego czasu przygotowują się do jego wdrożenia.

Problemy społeczne

Duża część ukraińskich uchodźców w Polsce wciąż potrzebuje wsparcia. Szczególnie osoby starsze i z niepełnosprawnościami

Do Polski cały czas napływają kolejni uchodźcy z Ukrainy, a ci, którzy są u nas już ponad dwa lata, nadal potrzebują wsparcia – oceniają eksperci IOM Poland i UNHCR. Szacuje się, że ok. 200 tys. osób nadal mieszka w miejscach zakwaterowania zbiorowego. To często osoby starsze i z niepełnosprawnościami, którym trudno się usamodzielnić. Uchodźcy nadal potrzebują wsparcia związanego ze znalezieniem zatrudnienia, dostępu dzieci do edukacji czy nauki języka polskiego. Eksperci podkreślają, że integracja ekonomiczna Ukraińców to duża korzyść dla polskiej gospodarki. Tylko w 2023 roku udział pracowników z Ukrainy przełożył się na ok. 1 proc. krajowego PKB.

Konsument

Coraz więcej Europejczyków ogranicza spożycie mięsa na rzecz produktów roślinnych. Większe wsparcie ze strony rządów i legislacji mogłoby zwiększyć ich popularność

Ponad połowa Europejczyków jedzących mięso aktywnie ogranicza jego roczne spożycie. Niemal 30 proc. co najmniej raz w tygodniu spożywa przynajmniej jedną roślinną alternatywę mięsa lub nabiału – wynika z badania ProVeg. Zmiana nawyków konsumenckich napędza branżę produktów roślinnych, ale wspomogłyby ją także zmiany systemowe, m.in. szersze dofinansowanie produkcji roślinnej kosztem mięsnej czy obniżenie podatku na żywność o niskim śladzie środowiskowym.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.