Norbert Philippen wzmocni rozwój MLP Group w Niemczech i Austrii
MLP Group, jeden z wiodących deweloperów na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, rozbudowuje zespół w Niemczech. Norbert Philippen obejmując funkcję Head of Technical Project Management będzie odpowiadał za techniczne zarządzanie projektami realizowanymi na rynku niemieckim i austriackim.
Norbert Philippen dołączył z początkiem kwietnia br. do MLP Group obejmując funkcję Head of Technical Project Management. Będzie odpowiadał za planowanie, koordynację i monitorowanie projektów realizowanych na rynku niemieckim i austriackim.
Norbert Philippen posiada ponad 23-letnie doświadczenie w zarządzaniu projektami prowadzonymi na rynku niemieckim. Kompetencje w zakresie nieruchomości logistycznych poszerzał ostatnio m.in. w OSMAB Holding AG. Jako dyplomowany architekt i inżynier rozpoczął swoją karierę pełniąc funkcję architekta planowania, specjalizując się w planowaniu odbiorów i realizacji. W ciągu minionych 15 lat zdobył bogate doświadczenie w zarządzaniu przedsięwzięciami różnych klas aktywów i złożonymi inwestycjami budowlanymi.
„Oprócz nastawienia na zrównoważony rozwój, cały czas koncentrujemy się na realizacji nowych projektów w Niemczech i Austrii. Dzięki Norbertowi Philippenowi nasz zespół został wzmocniony przez doświadczonego menedżera, który bardzo dobrze radzi sobie z wszelkimi technicznymi wyzwaniami związanymi z realizacją projektów” – podkreślił Martin Birkert, Country Manager Germany MLP Group.
„Dla MLP Group rynek niemiecki i austriacki jest strategicznym kierunkiem ekspansji zagranicznej. Szczególnie w Niemczech widzimy bardzo silny trend przenoszenia do tego kraju zaawansowanego technologicznie biznesu z Azji, przy silnym napływie także inwestycji azjatyckich. Firmy chińskie stanowią obecnie dużą część naszych potencjalnych klientów, którzy są zainteresowani wynajęciem nowoczesnych powierzchni i przeniesieniem swojego biznesu do Europy. Dzięki dynamicznemu rozwojowi w tym regionie ugruntowujemy naszą pozycję wśród wiodących deweloperów działających na europejskim rynku nieruchomości magazynowych” – stwierdził Radosław T. Krochta, Prezes Zarządu MLP Group S.A.
W portfolio dewelopera znajduje się obecnie pięć parków biznesowo-logistycznych w Niemczech oraz jeden park biznesowy w Austrii. W przygotowaniu są kolejne inwestycje. Grupa planuje wzmocnienie i rozszerzenie działalności szczególnie w regionach, w których jest już obecna, czyli w Zagłębiu Ruhry, Hesji i Brandenburgii. W Austrii w 2024 roku nacisk zostanie położony na ukończenie MLP Business Park Vienna, położonego niedaleko centrum stolicy. Przekazanie gotowej powierzchni zaplanowano na koniec tego roku.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.