Komunikaty PR

Nowa inwestycja Bouygues Immobilier w Warszawie

2021-04-16  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Adriana Kondratowicz
PR Expert

Przestrzenna 48/3
50-533 Wrocław
akondratowicz|prexpert.com.pl| |akondratowicz|prexpert.com.pl
+48 502 332 358
www.prexpert.com.pl

Francuski deweloper ogłosił nową inwestycję w Warszawie. Bouygues Immobilier Polska wybuduje Aparté Mokotów w atrakcyjnej lokalizacji. Mieszkania są już dostępne w sprzedaży i zostały zaprojektowane pod kątem rodzin, a także par szukających własnych „M” na start.

Aparté Mokotów powstanie przy ul. Polskiej, w zacisznej części Mokotowa. Dojazd do centrum ułatwia pobliska ul. Czerniakowska i kilka arterii prowadzących do Śródmieścia. W pobliżu przebiega też Trasa Siekierkowska, która ułatwia dojazd w kierunku innych części Warszawy – w tym Pragi lub Okęcia – a także szybki wyjazd z miasta.

W pobliżu Wisły

Niedaleko Aparté Mokotów znajdują się tereny zielone nad Wisłą, jak również plaża. Ten fragment lewego wybrzeża rzeki jest szczególnie malowniczy. O tym, jak wartościowa jest zieleń w okolicy, świadczy fakt, że właśnie tutaj przebiega ścieżka przyrodnicza „Wisła warszawska”. Przestrzeni do rekreacji na pewno więc nie zabraknie, również dla osób ceniących jogging czy jazdę na rowerze.

Ta część Warszawy charakteryzuje się kameralnością, pomimo tego, że leży niedaleko centrum i w odległości niespełna 3 km od Łazienek Królewskich. Kameralność podkreśla niewysoka zabudowa. Dominują tu domy jednorodzinne, przez co okolica nabiera spokojnego charakteru. – Lokalizacja zapewnia ciszę i spokój, a równocześnie bliskość centrum, wraz z bardzo dobrym dojazdem. Mieszkając tu, można więc swobodnie korzystać z doskonale rozwiniętej oferty handlowej, usługowej czy edukacyjnej serca Warszawy. Jesteśmy przekonani, że to miejsce jest szczególnie atrakcyjne z punktu widzenia rodzin z dziećmi lub osób planujących założenie rodziny, które poszukują zacisza w pobliżu centrum stolicy. To dlatego projekt został przygotowany właśnie z myślą o takich osobach – opisuje Aparté Mokotów Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Kameralnie i z przestrzenią prywatną

Pod względem architektonicznym inwestycja świetnie wpisze się w okolicę. Niskie nowe budynki będą wysokością pasowały do sąsiednich. Zaprojektowano w nich 92 mieszkania. Większość z nich to lokale dwupokojowe (od 39 do 53 mkw.) oraz trzypokojowe (od 52 do 68 mkw.). – Mieszkania dwupokojowe mają tu większą powierzchnię niż w przypadku typowych lokali inwestycyjnych na wynajem. Ten fakt oraz bardzo udane układy sprawiają, że są to doskonałe mieszkania na start dla par, jak również docelowe – podkreśla Cezary Grabowski.

W Aparté Mokotów do wyboru jest również 17 dużych, komfortowych mieszkań czteropokojowych o powierzchni od 84 do 115 mkw. Właściciele będą mieli do dyspozycji bardzo duże balkony – o powierzchni do 17 mkw. Na parterze zaplanowano ogródki o metrażu nawet do 224 mkw. – Mieszkańcy parterów zyskają naprawdę dużą, dodatkową powierzchnię zieloną. Dostępność takiej otwartej prywatnej przestrzeni, czy to w postaci balkonu, czy właśnie ogródka, to element, na który kupujący bardzo często zwracają dziś uwagę – dodaje Cezary Grabowski.

 Większość mieszkań trzypokojowych i czteropokojowych to lokale dwustronne, a niektóre nawet trójstronne. Część mieszkań dysponuje dwiema łazienkami, a poza tym: dodatkowymi toaletami, pralniami lub garderobami. Zaprojektowano mieszkania z aneksami kuchennymi, jak i z osobnymi kuchniami. Dla wygody mieszkańców w każdej klatce znajdzie się winda. W ramach inwestycji przewidziano 93 miejsca parkingowe w podziemnej hali garażowej.

Ekologia i well-being

Standardem w projektach dewelopera stają się rozwiązania z zakresu ekologii i well-being. Nie zabraknie ich także w tej inwestycji. Na dachach zainstalowane zostaną panele fotowoltaiczne służące do zasilania części wspólnych. Nawierzchnia dachu będzie pokryta jasnym żwirem w celu zabezpieczenia przed nadmiernym nagrzewaniem budynku latem i zwiększenia trwałości izolacji wodoszczelnej. Na terenie inwestycji zamontowany zostanie system retencji wody opadowej, która będzie używana do podlewania terenów zielonych na osiedlu. Pozostała część wody opadowej będzie – w trosce o środowisko naturalne – odprowadzana do gruntu na obszarze inwestycji. Kolejnym ukłonem w stronę natury będą budki lęgowe dla ptaków oraz domki dla owadów pożytecznych, a także rodzime gatunki roślin, które zostaną posadzone na terenie inwestycji. Z kolei rozwiązania z zakresu well-being to: zadaszone stojaki na rowery, pomieszczenie na wózki oraz paczkomat do wyłącznej dyspozycji mieszkańców Aparté Mokotów.

Bouygues Immobilier Polska obchodzi w tym roku 20-lecie działalności w Polsce. Przez ten czas ukończył 51 inwestycji mieszkaniowych w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu, a także oddał do użytku ponad 7200 mieszkań.

 

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: PR Expert
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku
2024-07-31 | 17:00

Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku

  Fot. ignerhome.pl Vivant Home się rozrasta. Po podpisaniu umowy z nowym inwestorem, rozpoczął się III etap budowy osiedla położonego u zbiegu ulic Kosynierów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.