Nowa Murowana i Nowe Szczytniki z kolejnymi postępami
Na rynku pierwotnym widać znaczne ożywienie. Klienci chętnie odwiedzają biura sprzedaży firm deweloperskich. Mamy wysyp rezerwacji, co potwierdza także spółka Nowa Murowana, aktualnie realizująca dwa projekty mieszkaniowe pod Poznaniem. Prace w ramach inwestycji: Nowa Murowana i Nowe Szczytniki są już mocno zaawansowane.
Spółka Nowa Murowana to nie tylko kameralne budynki wielorodzinne w Murowanej Goślinie, choć jest to jedna z wizytówek dewelopera. Aktualnie w sprzedaży (ale też budowie) są mieszkania w ramach dwóch projektów: Nowa Murowana i Nowe Szczytniki. – Pierwsza lokalizacja „jest z nami” dłużej, ponieważ sprzedaliśmy ponad 180 lokali mieszkalnych w Murowanej Goślinie i większość została przekazana nabywcom. Nowe Szczytniki to świeży projekt, ale też okazał się strzałem w dziesiątkę. Realizacja obu inwestycji przebiega zgodnie z harmonogramami, a klienci mogą śledzić postępy podczas spotkań pokazowych, na które się umawiamy – mówi Patrycja Waligóra z biura sprzedaży dewelopera.
W ramach inwestycji Nowa Murowana realizowany jest kolejny budynek wielorodzinny, w którym znajdzie się 14 lokali mieszkalnych o powierzchni od 46 do 79 mkw. Oznacza to, że nabywcy mogą wybierać mieszkania 2-, 3- i 4-pokojowe, zarówno z ogródkami, jak i balkonami. - Dział realizacji inwestycji zajmuje się pracami murarskimi. Mamy już gotowy strop 2-drugiej kondygnacji w budynku wielorodzinnym – informuje Patrycja Waligóra z biura sprzedaży mieszkań. Podobnie jak w poprzednich etapach, szczególnym zainteresowaniem cieszą się lokale na parterze, do których przynależą ogródki. Z pewnością jest to ciekawa propozycja dla osób marzących o zacisznym miejscu do życia i własnej przestrzeni do wypoczynku. Niektóre z mieszkań mają dostęp do ogrodu o powierzchni 74 mkw., choć warto podkreślić, że cieszą się dużym zainteresowaniem, co dla inwestycji deweloperskich pod Poznaniem jest bardzo charakterystyczne. Budynek zostanie ukończony w 2025 roku. Zanim to nastąpi, w tym roku nastąpi oddanie budynku A, z 26 mieszkaniami. Co ważne dla przyszłych nabywców, inwestycja Nowa Murowana to zaplanowany kompleks mieszkaniowy, już teraz są do dyspozycji dwa place zabaw i stojaki na rowery. Deweloper planuje kolejne etapy, a w nich także podziemną halę garażową.
Jeszcze mocniej zaawansowana jest budowa osiedla Nowe Szczytniki w gminie Kórnik pod Poznaniem. Przy ulicy Choinkowej powstanie 12 dwupoziomowych mieszkań w dwóch wariantach powierzchni, tj. 80 i 92 mkw., z ogrodami i miejscami postojowymi. Budynki będą znacznie wyróżniać się na tle innych propozycji z rynku deweloperskiego, ponieważ różnorodna elewacja oraz dopracowane detale nadają wyjątkowego uroku inwestycji, chociażby w porze wieczornej, kiedy mocniej uwidacznia się gra świateł. Deweloper w ostatnim czasie zamknął stan surowy, co oznacza, że budynki osiągnęły docelową wysokość, został zamontowany dach oraz stolarka okienna. Teraz czas na elewacje, co w przypadku tego projektu ma bardzo duże znaczenie. – Stawiamy na charakterystyczny design oraz estetykę. Ponadto każdy lokal będzie posiadał pompę ciepła oraz ogrzewanie podłogowe zarówno na parterze, jak i piętrze. Nowe Szczytniki to przede wszystkim nowoczesność – zauważa przedstawicielka dewelopera. Każdy lokal w Nowych Szczytnikach charakteryzuje się dwupoziomowym układem powierzchni. Na parterze znajdzie się strefa dzienna, a w niej m.in. salon, kuchnia i łazienka. Natomiast na piętrze (tworzący strefę prywatną) będą dwie sypialnie oraz druga łazienka. W większym metrażu znajdzie się też dodatkowy, trzeci pokój. Domy będą gotowe do odbioru w tym roku jesienią.
Warto podkreślić, że wiosna wiąże się z wysypem rezerwacji mieszkań u deweloperów. Widać wśród klientów sporą mobilizację, by starać się o własne cztery kąty teraz. Nie jest tajemnicą, że spodziewany program mieszkaniowy „Na start” może oznaczać podwyżki, zarówno na rynku wtórnym, jak i pierwotnym. Zawierając umowę deweloperską, nabywca ma gwarancję niezmienności ceny, a chronią go postanowienia znowelizowanej ustawy deweloperskiej. To spory atut i między innymi dlatego klienci chętnie wybierają rynek pierwotny.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.