Komunikaty PR

Nowe Czyżyny, Nowe Bielawy i Nowa Górna są „Eco Smart”

2023-03-09  |  13:00
Biuro prasowe
Kontakt

Tomasz Pietrzak
Guarana Public Relations

ul. Żelazna 2
40-851 Katowice
tomasz.pietrzak|guaranapr.pl| |tomasz.pietrzak|guaranapr.pl
509106256
www.guaranapr.pl
Do pobrania doc ( 0.11 MB )

Nowe Czyżyny w Krakowie, Nowe Bielawy w Toruniu i Nowa Górna w Łodzi stawiają na dalszy rozwój strategii ESG i edukację ekologiczną lokalnych społeczności oraz ścisłą współpracę w tym obszarze m.in. ze szkołami czy organizacjami działającymi na rzecz ochrony środowiska i klimatu.

Pomóc ma w tym kampania „Eco Smart”, która właśnie rusza ze swoim trzecim, najnowszym sezonem. W sumie centra przygotowały aż 12 jej odsłon. Każda z nich bazuje na różnych wydarzeniach, jakie można znaleźć w globalnym kalendarzu aktywności proekologicznych.

– Co miesiąc na świecie obchodzi się jakiś tematyczny dzień związany ze świadomością ekologiczną. Poprzez naszą kampanię, chcemy przybliżyć lokalnym społecznościom te wydarzenia, a tym samym zwrócić uwagę na cały szereg wyzwań, które za nimi stoją, a które związane są m.in. ze zmianami klimatycznymi, relacją zdrowie-ekologia czy zanieczyszczeniem mórz i rzek – mówi Marta Drzewiecka z Greenman Poland.

– Te wydarzenia będą dla nas też pretekstem do organizacji warsztatów oraz systematycznego dostarczania naszym społecznościom praktycznych porad dotyczących m.in. proekologicznych postaw w codziennym życiu, gospodarowania odpadami w domu, samodzielnego zaangażowania w lokalne inicjatywy ekologiczne czy pomocy zagrożonym gatunkom np. pszczołom czy nietoperzom – dodaje.

Co konkretnie znajdzie się w kalendarzu aktywności trzech obiektów? Centra obchodzić będą m.in. Dzień Morza, w czasie którego będą informować o konieczności ograniczenia plastiku trafiającego do mórz i oceanów, Światowy Dzień Ziemi, któremu towarzyszyć mają warsztaty ze szkołami czy Światowy Dzień Pszczół, w czasie którego mowa będzie m.in. o rolach łąk kwietnych i bioróżnorodności.

W realizacji działań merytorycznie centra drugi rok z rzędu wspierać będzie Fundacja Dla Edukacji Ekologicznej z Krakowa.

– Oparcie się na eko-wydarzeniach, które zmieniają się z każdym miesiącem, pozwoli nam zrealizować bardzo intensywną i wielowymiarową tematycznie kampanię. Co więcej, da nam wiele kontekstów do organizacji ciekawych i angażujących warsztatów oraz innych wydarzeń propagujących postawy eko. Umożliwi nam to także przybliżenie zagadnień, które często są poza ekologicznym mainstreamem lub mają bardzo lokalny charakter – dodaje przedstawicielka obiektów.

Nowe Czyżyny, Nowe Bielawy i Nowa Górna już od 3 lat aktywnie działają na polu edukacji ekologicznej. – „Eco Smart” to działanie, które wpisuje się w coraz mocniejszy eko-trend, jaki obserwuje się na rynku centrów handlowych. Idzie on o także w parze z rozwijaną przez nas strategią ESG, zagospodarowując jeden z kluczowych jej filarów, związany z relacjami ze społecznością lokalną – mówi Marta Drzewiecka.

– Dzięki temu projektowi nie tylko aktywnie włączamy się w lokalne działania związane z szerzeniem wiedzy ekologicznej, ale także nawiązujemy współpracę z organizacjami pozarządowymi, które wspierają nas w realizacji założonych celów. Umacniamy także nasze relacje ze szkołami, których uczniowie regularnie uczestniczą w organizowanych przez nas aktywnościach np. warsztatach czy akcjach sprzątania terenów zewnętrznych – dodaje.

Tagi: Nowe Czyżyny, Nowe Bielawy, Nowa Górna
Źródło: Nowe Czyżyny/Nowe Bielawy/Nowa Górna


***
Centrum Nowe Czyżyny zlokalizowane jest w Krakowie przy ul. Medweckiego 2. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 31 tys. m kw. GLA i liczy sobie 77 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Leroy Merlin, Jysk, RTV Euro AGD, home&you, Douglas, Rossmann, Big Star, Pepco, KFC i CCC. Zmotoryzowani mają tutaj do dyspozycji ponad 850 miejsc postojowych. /nowe-czyzyny.pl

Centrum Nowe Bielawy zlokalizowane jest we wschodniej części Torunia w pobliżu DK 15 i 80 oraz autostrady A1, niecałe 15 minut od Starego Miasta. Otwarty w 2002 roku obiekt ma powierzchnię 25 tys. m kw. GLA i liczy sobie 70 sklepów, restauracji i punktów usługowych. Wśród kluczowych najemców znaleźć można m.in. Carrefour, Jysk, RTV Euro AGD, Douglas, home&you, Big Star, Carry, Rossmann, Pepco i CCC. W 2022 roku rozpoczęto rozbudowę obiektu. Już powstał pierwszy park handlowy, w którym znaleźć można 3 sklepy wielkopowierzchniowe – NEONET, Komfort i Jysk. W trakcie realizacji jest druga, bliźniacza inwestycja, którą również wypełnią 3 marki. Oba obiekty są już w pełni skomercjalizowane /nowe-bielawy.pl

Centrum Nowa Górna zlokalizowane jest w Łodzi przy ul. Kolumny 6/36. Otwarty w 1997 roku obiekt ma powierzchnię ponad 18 tys. m kw. GLA i liczy sobie 30 sklepów i punktów usługowych. W minionym roku centrum odwiedziło blisko 3 mln osób. Wśród kluczowych najemców centrum znaleźć można m.in. Carrefour, CCC, Pepco, Rossmann, Vision Express i W. Kruk. Zmotoryzowani mają tutaj do dyspozycji 890 miejsc postojowych./nowa-gorna.pl

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Guarana Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem? Biuro prasowe
2024-07-26 | 11:00

Dopłaty kredytowe, a wynajem mieszkania: będzie problem?

Do tej pory Polacy mogli skorzystać z trzech programów dopłat kredytowych: Rodzina na Swoim, Mieszkanie dla Młodych oraz Bezpieczny Kredyt 2%. Na horyzoncie pojawia się program Kredyt
Nieruchomości CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland
2024-07-25 | 12:00

CCC zostaje w trzech centrach handlowych z portfolio Greenman Poland

  Marka CCC kontynuuje współpracę z trzema centrami handlowymi z portfolio Greenman Poland – Nowymi Czyżynami w Krakowie, Nowymi Bielawami w Toruniu i Nową Górną w
Nieruchomości Warsaw office market in the process of adaptation
2024-07-25 | 01:00

Warsaw office market in the process of adaptation

Stable demand, low supply of new offices, and few vacancies—this briefly describes the current situation in the Warsaw market Just under 11 per cent of the office space resources in

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie firmy z szansą na zdobycie azjatyckich rynków. Mogą otrzymać wsparcie na promocję podczas Expo 2025 w Osace

W 2025 roku w japońskiej Osace odbędzie się Wystawa Światowa Expo 2025. Udział w niej, a także towarzyszących imprezie wydarzeniach i targach to dla polskich firm szansa na wzrost rozpoznawalności swoich marek za granicą, a w konsekwencji na rozwój ich potencjału eksportowego. Expo 2025 będzie się koncentrowało na innowacjach służących zrównoważonemu rozwojowi. PARP, który jest partnerem wydarzenia w Polsce, do 26 września br. czeka na wnioski firm zainteresowanych udziałem w wydarzeniu i ekspansją na azjatyckie rynki. W ramach programu mogą one otrzymać wsparcie na udział w targach, na misje wyjazdowe i kampanie promocyjne przed i po zakończeniu Expo. Nabór finansowany jest z Funduszy Europejskich dla Nowoczesnej Gospodarki 2021–2027

Polityka

Rośnie ryzyko wybuchu epidemii w Strefie Gazy. Brakuje czystej wody, kanalizacji i toalet, a w zniszczonej enklawie wykryto polio

W Strefie Gazy brakuje praktycznie wszystkiego – od żywności i wody po podstawowe leki – ale najgorsze może dopiero nadejść – alarmuje Polska Akcja Humanitarna. – Kilka dni temu w wodzie w Strefie Gazy znaleziono polio typu 2. Ta woda jest bardzo zanieczyszczona, infrastruktura wodno-sanitarna na tym terenie tak naprawdę już nie istnieje. Na dodatek od dziewięciu miesięcy dzieci nie są szczepione, ponieważ nie ma warunków, żeby to zrobić, więc istnieje bardzo duże zagrożenie wybuchu epidemii – mówi Magdalena Foremska z PAH. W odpowiedzi na kryzys organizacja uruchomiła duże projekty pomocowe, które mają zapewnić żywność i opiekę medyczną w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu.

IT i technologie

Gminy potrzebują inwestycji w cyberbezpieczeństwo. Eksperci widzą duże ryzyka wynikające z zaniedbań

Dane gromadzone przez jednostki samorządu terytorialnego mogą być bardzo niebezpiecznym narzędziem w rękach przestępców. Wykradzione mogą posłużyć do fałszowania tożsamości człowieka. Tymczasem poziom inwestycji w cyberbezpieczeństwo jest w gminach niski, a liczba ataków hakerskich na nie stale rośnie. Eksperci czekają na pozytywne skutki rządowego programu Cyberbezpieczny Samorząd. W jego ramach 1,5 mld zł trafi na inwestycje w poprawę bezpieczeństwa cybernetycznego samorządów: zarówno na poziomie sprzętu i oprogramowania, jak i kompetencji oraz procedur.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.