Nowe mieszkania od Dom Development na wrocławskim Jagodnie
Dom Development rozpoczął sprzedaż trzeciego etapu Osiedla Komedy powstającego na wrocławskim Jagodnie. Do oferty trafiły 123 mieszkania o metrażu od 30 do 90 mkw. Planowany termin zakończenia budowy jest przewidziany na IV kwartał 2022 roku.
Inwestycja powstaje przy zbiegu ul. Artemskiej z ul. Drabika. Jej budowa rozpoczęła się w 2019 r. Całe osiedle będzie się składać z sześciu 4- i 5-piętrowych budynków mieszkalnych wraz z lokalami usługowymi. Prace budowlane w ramach trzeciego etapu rozpoczną się w drugim kwartale 2021 roku.
Rosnąca popularność Jagodna
Jagodno staje się coraz chętniej wybieraną przez mieszkańców częścią Wrocławia. Przyczyniają się do tego nowe inwestycje, m.in. budowa ulicy Drabika, która stanie się alternatywą w ruchu samochodowym dla ulicy Buforowej czy powstający przystanek kolejowy Wrocław – Iwiny, umożliwiający szybki dojazd do centrum miasta. Dodatkowo, przy ulicy Asfaltowej gmina Wrocław jeszcze w tym roku planuje rozpocząć realizację zespołu szkolno-przedszkolnego, w którym znajdzie się miejsce dla 1000 uczniów oraz 200 przedszkolaków.
- Dzięki nowym inwestycjom Jagodno staje się coraz popularniejsze wśród osób szukających dobrze skomunikowanego miejsca do zamieszkania, z dala od miejskiego zgiełku. Przekłada się to na bardzo wysoki poziom zainteresowania naszym Osiedlem Komedy, stąd decyzja o wprowadzeniu do oferty kolejnego etapu. Znajdą się w nim mieszkania o funkcjonalnych rozkładach, wszystkie wyposażone w loggie, balkony, tarasy lub ogródki. To ważne, ponieważ jak pokazują trendy, spędzamy w mieszkaniach coraz więcej czasu – mówi Marek Szmidt, Dyrektor Sprzedaży w Dom Development Wrocław.
Przyjazne miejsce do życia
W ramach realizacji najnowszego etapu inwestycji przewidziano 123 mieszkania oraz 143 miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Mieszkania na parterze będą posiadać ogródki z tarasem, natomiast na piętrach loggie lub balkony. Dodatkowo od strony ulicy Buforowej, na parterze zaplanowano 4 lokale usługowe.
Na Osiedlu Komedy nie zabraknie terenów rekreacyjnych dla mieszkańców: zielonego dziedzińca z małą architekturą, siłowni plenerowej oraz placu zabaw. Na najmłodszych czeka wyjątkowa, ogólnodostępna ścieżka aktywności w formie toru przeszkód, którego kolejne etapy powstają wraz z rozbudową osiedla. Motywem przewodnim najnowszego odcinka będzie orientacja w terenie.
Inwestycja Dom Development swoją nazwą odwołuje się do postaci uznanego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego – Krzysztofa Komedy. Deweloper upamiętni muzyka w przestrzeni osiedla – wiosną 2021 roku ścianę jednego z budynków ozdobi zapowiadany mural nawiązujący do twórczości artysty. Będzie to pierwszy wielkoformatowy obraz uliczny w tej części Wrocławia.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Infrastruktura

Blackout w Hiszpanii i Portugalii ujawnił braki europejskiego systemu elektroenergetycznego. Niezbędna modernizacja sieci i połączeń między krajami
Komisja Europejska musi wyciągnąć wnioski z problemów z dostawami energii w Hiszpanii i Portugalii. Zapowiada też podjęcie działań, aby uniknąć takich poważnych blackoutów w przyszłości. Eksperci apelują przede wszystkim o inwestycje w modernizację sieci, by była ona gotowa na większą liczbę źródeł odnawialnych, a także w rozbudowę połączeń między państwami członkowskimi, dzięki czemu łatwiej będzie reagować na kryzysy.
Problemy społeczne
37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie

Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Telekomunikacja
Dyrektywa unijna zmienia podejście do cyberbezpieczeństwa. W Polsce trwają prace nad jej wdrożeniem

Według zapewnień rządu w tym kwartale zakończą się rządowe prace nad nowelizacją ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa, która wdroży do polskiego prawa zapisy dyrektywy NIS2. Będzie to mieć istotne znaczenie dla kształtowania polityk cyberbezpieczeństwa przez duże i średnie podmioty zaliczane do kategorii kluczowych i ważnych. Choć pojawiają się głosy krytyczne, sugerujące, że regulacje są zbyt daleko idące, to eksperci od cyberbezpieczeństwa są przekonani, że akurat w tym obszarze mogą one przynieść szereg korzyści, zwłaszcza we współczesnych warunkach geopolitycznych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.