Nowe mieszkania od Dom Development na wrocławskim Jagodnie
Dom Development rozpoczął sprzedaż trzeciego etapu Osiedla Komedy powstającego na wrocławskim Jagodnie. Do oferty trafiły 123 mieszkania o metrażu od 30 do 90 mkw. Planowany termin zakończenia budowy jest przewidziany na IV kwartał 2022 roku.
Inwestycja powstaje przy zbiegu ul. Artemskiej z ul. Drabika. Jej budowa rozpoczęła się w 2019 r. Całe osiedle będzie się składać z sześciu 4- i 5-piętrowych budynków mieszkalnych wraz z lokalami usługowymi. Prace budowlane w ramach trzeciego etapu rozpoczną się w drugim kwartale 2021 roku.
Rosnąca popularność Jagodna
Jagodno staje się coraz chętniej wybieraną przez mieszkańców częścią Wrocławia. Przyczyniają się do tego nowe inwestycje, m.in. budowa ulicy Drabika, która stanie się alternatywą w ruchu samochodowym dla ulicy Buforowej czy powstający przystanek kolejowy Wrocław – Iwiny, umożliwiający szybki dojazd do centrum miasta. Dodatkowo, przy ulicy Asfaltowej gmina Wrocław jeszcze w tym roku planuje rozpocząć realizację zespołu szkolno-przedszkolnego, w którym znajdzie się miejsce dla 1000 uczniów oraz 200 przedszkolaków.
- Dzięki nowym inwestycjom Jagodno staje się coraz popularniejsze wśród osób szukających dobrze skomunikowanego miejsca do zamieszkania, z dala od miejskiego zgiełku. Przekłada się to na bardzo wysoki poziom zainteresowania naszym Osiedlem Komedy, stąd decyzja o wprowadzeniu do oferty kolejnego etapu. Znajdą się w nim mieszkania o funkcjonalnych rozkładach, wszystkie wyposażone w loggie, balkony, tarasy lub ogródki. To ważne, ponieważ jak pokazują trendy, spędzamy w mieszkaniach coraz więcej czasu – mówi Marek Szmidt, Dyrektor Sprzedaży w Dom Development Wrocław.
Przyjazne miejsce do życia
W ramach realizacji najnowszego etapu inwestycji przewidziano 123 mieszkania oraz 143 miejsca parkingowe w garażu podziemnym. Mieszkania na parterze będą posiadać ogródki z tarasem, natomiast na piętrach loggie lub balkony. Dodatkowo od strony ulicy Buforowej, na parterze zaplanowano 4 lokale usługowe.
Na Osiedlu Komedy nie zabraknie terenów rekreacyjnych dla mieszkańców: zielonego dziedzińca z małą architekturą, siłowni plenerowej oraz placu zabaw. Na najmłodszych czeka wyjątkowa, ogólnodostępna ścieżka aktywności w formie toru przeszkód, którego kolejne etapy powstają wraz z rozbudową osiedla. Motywem przewodnim najnowszego odcinka będzie orientacja w terenie.
Inwestycja Dom Development swoją nazwą odwołuje się do postaci uznanego polskiego kompozytora i pianisty jazzowego – Krzysztofa Komedy. Deweloper upamiętni muzyka w przestrzeni osiedla – wiosną 2021 roku ścianę jednego z budynków ozdobi zapowiadany mural nawiązujący do twórczości artysty. Będzie to pierwszy wielkoformatowy obraz uliczny w tej części Wrocławia.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
NEWSERIA POLECA
Bezpieczeństwo najważniejsze dla pacjentów decydujących się na zabiegi korekty wad wzroku
Wady refrakcji, takie jak krótkowzroczność, astygmatyzm czy starczowzroczność, można skutecznie i trwale usunąć. Kwestii bezpieczeństwa zabiegów korekcji wad wzroku dotyczy najwięcej obaw pacjentów, którzy myślą o takim kroku. Tutaj z pomocą przychodzą certyfikaty spełnianych norm jakości, akredytacje poszczególnych placówek oraz potwierdzenie kwalifikacji lekarzy chirurgów.
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Ochrona środowiska
Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen
Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.
Prawo
Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą
Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.
IT i technologie
Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii
– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.