Komunikaty PR

Nowe możliwości na Rodzinnym Zakątku

2021-06-01  |  15:00
Biuro prasowe
Do pobrania Zdj. Bud. ( 3.37 MB )

Trwa budowa V etapu Rodzinnego Zakątka. Wraz z nim, deweloper KM Building odda do rąk właścicieli większe niż we wcześniejszych etapach, domy w zabudowie szeregowej. Będzie system indywidualnego sterowania ogrzewaniem oraz przygotowanie instalacji pod system fotowoltaiczny.

 

W Błażejewie k. Kórnika realizowana jest inwestycja dewelopera KM Building o nazwie Rodzinny Zakątek. Jest to projekt domów w zabudowie szeregowej, składający się aktualnie z czterech gotowych i w pełni sprzedanych etapów. Obecnie trwa budowa V etapu, w ramach którego powstaną 62 domy w zabudowie szeregowej. Na początek będą to dwa szeregowce po 10 domów każdy. - W pierwszym z nich wykonane zostały tynki wewnętrzne i posadzki, a rozpoczęte zostały prace wykończeniowe oraz elewacyjne. Z kolei w drugim wykonano tynkowanie wewnętrzne. W budowie jest także sieć wodociągowa wraz z przyłączami. Oba szeregi oddane zostaną do rąk właścicieli w III kwartale tego roku. - powiedział Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building. Wraz z tym etapem deweloper zaproponował nowe powierzchnie. I tak, mniejszy dom będzie miał 73,75 mkw., a większy – 92,10 mkw. Ponadto nowością jest także system indywidualnego sterowania ogrzewaniem - w każdym pomieszczeniu osobno. Takie rozwiązanie to oszczędności i wygoda w użytkowaniu. Pozwala zdalnie sterować ogrzewaniem np. za pomocą smartfona. - Jesteśmy świadomi potrzeby wprowadzania rozwiązań wpływających pozytywnie na środowisko. Dlatego proponujemy przygotowanie również instalacji pod system fotowoltaiczny. – dodaje Maciej Bartczak, współwłaściciel KM Building.

Rodzinny Zakątek to kompleksowo zaprojektowane osiedle. Cechą charakterystyczną realizowanych domów jest dobrze przemyślany układ pomieszczeń. Umożliwia on podział domu na strefę dzienną i nocną. Parter składa się z przestronnego salonu i aneksu kuchennego, toalety oraz pomieszczenia gospodarczego. Z kolei piętro to 2 lub 3 sypialnie oraz łazienka. Nabywca nieruchomości otrzymuje także m.in. trzyszybowe okna, drzwi wejściowe o podwyższonym standardzie, skrzynki i prowadnice rolet zewnętrznych, ogrzewanie podłogowe czy kondensacyjny piec gazowy. Istnieje również możliwość zainstalowania kominka i oddania domu w systemie „pod klucz”. Mieszkańcy mają zagwarantowane miejsca postojowe przed domem oraz przestronny taras z piaskowca i pergole. Mniejszy dom (73,75 mkw) kosztuje 349.000 zł. brutto, natomiast cena większego uwarunkowana jest od powierzchni działki i mieści się w przedziale od 398.000 do 430.000 złotych brutto.

Osiedle położone jest niecałe 20 kilometrów od Poznania, w spokojnej i bezpiecznej okolicy pozwalającej na życie z dala od miejskiego zgiełku, ale z łatwym dojazdem do wielu miejscowości. Jedną z nich jest pobliski Kórnik, który zapewnia pełne zaplecze handlowo-usługowe oraz dostęp do szkół, urzędów, drogi ekspresowej S11, komunikacji podmiejskiej czy dworca kolejowego. Lokalizacja Rodzinnego Zakątka to przede wszystkim tereny leśne pozwalające na aktywne spędzanie czasu wśród przyrody, dzięki licznym ścieżkom pieszo-rowerowym, jak i również tereny wodne za sprawą trzech okolicznych jezior. Położenie osiedla Rodzinny Zakątek zapewnia miejsce idealne dla każdego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zamrożenie cen prądu do końca września br. Takie mechanizmy nie rozwiązują przyczyn problemu wysokich cen

Zgodnie z decyzją rządu zamrożenie cen energii dla gospodarstw domowych na poziomie 500 zł netto za 1 MWh zostało wydłużone do 30 września 2025 roku. Dzięki temu odbiorcy jeszcze przez co najmniej dziewięć miesięcy nie odczują  wzrostu rachunków za energię elektryczną. – Dopłaty jako sposób walki z wysokimi cenami energii nie są dobrym rozwiązaniem, bo one nie zlikwidują problemu. Znacznie prostszym rozwiązaniem byłby powrót do tańszych źródeł energii, w przypadku Polski takim tanim źródłem jest węgiel i elektrownia atomowa – ocenia europoseł z Konfederacji Marcin Sypniewski.

Prawo

Pracodawcy apelują o usprawnienie wydawania zezwoleń na pracę cudzoziemcom. Nowe regulacje tylko w części w tym pomogą

Projekt ustawy o warunkach dopuszczalności powierzania pracy cudzoziemcom na terytorium Polski został przyjęty w grudniu przez rząd i trafił już do Sejmu. Nowe przepisy zakładają pełną elektronizację wnioskowania i wydawania zezwoleń na pracę i rezygnację z testu rynku pracy. Niekoniecznie jednak oznacza to większą otwartość na pracowników z zagranicy. – To nie zmiana jakościowa, ale co najwyżej próba sanacji przeciążonego systemu – ocenia dr Michał Szypniewski z kancelarii BKB Baran Książek Bigaj.

IT i technologie

Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji ma wystartować w tym roku. Polskie wojsko coraz szerzej korzysta z tej technologii

– Opracowujemy koncepcję funkcjonowania Centrum Implementacji Sztucznej Inteligencji. Szkolimy też odpowiednio naszych inżynierów, współpracujemy z uczelniami wyższymi w tym aspekcie, aby mieć gotowy odpowiedni potencjał intelektualny – mówi gen. dyw. Karol Molenda, dowódca Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Nowa formacja będzie odpowiadać za opracowywanie i wdrażanie rozwiązań AI na potrzeby działań militarnych. Podobne instytucje są już powoływane przez inne kraje NATO.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.