Komunikaty PR

Nowe możliwości SEGRO w Poznaniu

2020-05-27  |  11:00
Biuro prasowe

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki powiększył się o blisko 7 ha, zyskując  potencjał rozbudowy do ponad 210 000 m2 powierzchni magazynowo-produkcyjnej. Wszystko za sprawą nabycia przez SEGRO nowego gruntu, na terenie którego już wkrótce powstanie kolejny obiekt magazynowy, a w nim dodatkowa powierzchnia dedykowana obecnemu klientowi – Arjo Polska.

Na nowej działce w Komornikach, SEGRO dostarczy około 28 000 m2 nowoczesnej powierzchni magazynowo-produkcyjnej, która będzie dostosowana do potrzeb klientów reprezentujących różne branże. Obecnie, na podstawie dwóch umów typu pre-let deweloper rozpoczyna budowę pierwszej fazy planowanej inwestycji o wielkości 11 350 m2. Jednym z sygnatariuszy umowy jest firma Arjo Polska, która już od wielu lat prowadzi na powierzchni ponad 20 000 m2 działalność w obrębie tego samego parku SEGRO. Arjo to międzynarodowy dostawca zaawansowanego sprzętu medycznego, wpływającego na poprawę jakości życia i zdrowia osób o ograniczonej mobilności oraz w podeszłym wieku, w nowo powstającym budynku wynajmie dodatkowo ponad 7 700 m2 powierzchni magazynowej.

- Umiejscowienie naszej działalności produkcyjno-magazynowej na terenie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki oraz dalsza ekspansja w tej samej lokalizacji są podyktowane m.in. atrakcyjnym położeniem parku, bliskością najważniejszych szlaków komunikacyjnych, jak również świetną obsługą ze strony SEGRO, które nie tylko buduje nasze przestrzenie biznesowe, ale również nimi zarządza. Jesteśmy pewni, że podobnie jak dotychczas, będziemy mogli z tego miejsca nie tylko usprawniać nasze procesy logistyczne, ale także umacniać swoją pozycję zarówno w Polsce, jak i w Europie Centralnej – mówi Bartłomiej Kornaszewski, Dyrektor Generalny Arjo Polska.

Podobnie jak pozostałe obiekty SEGRO, nowy projekt zostanie poddany certyfikacji BREEAM, co jest gwarantem wysokiej jakości zarówno samego wykonania, jak i ergonomiczności podczas eksploatacji budynku. SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to obecnie powierzchnia 181,600 m2 na 47,6 ha gruntu. Park jest w pełni wynajęty.

- Jesteśmy dumni, iż proces zakupu działki w Komornikach zakończył się sukcesem. Dzięki temu poszerzamy portfel nieruchomości SEGRO w Poznaniu w tej doskonałej lokalizacji, którą cechuje bliskość najważniejszych węzłów komunikacyjnych, dobra infrastruktura drogowa oraz zasobność rynków lokalnych. Jesteśmy przekonani, że w ten sposób zapewniamy naszym obecnym i nowym klientom odpowiednie warunki pracy oraz perspektywy rozwoju – mówi Bartosz Michalski, Dyrektor Dewelopmentu SEGRO.

– Cieszymy się, że nasz wieloletni klient zdecydował się na rozwój w ramach SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Rozumiejąc potrzeby rosnącego biznesu staramy się zapewnić wszystkim firmom możliwość ekspansji w ramach istniejących obiektów oraz w ramach projektów deweloperskich będących częścią naszego portfela. Jesteśmy również dumni z wysokiego poziomu obsługi naszego zespołu Leasing Managerów oraz Property Managerów, który w przypadku tej, jak i wielu decyzji związanych z podpisaniem umów najmu, jest bardzo istotny – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.

SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki położony jest w bliskiej odległości od Poznania (10 km). Obiekty są usytuowane w okolicy węzła komunikacyjnego Komorniki – przy przecięciu autostrady A2 Moskwa-Berlin oraz drogi krajowej nr 5 z Poznania do Wrocławia. Gwarantuje to doskonałe połączenie z innymi regionami Polski oraz dostęp do wykwalifikowanych pracowników.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe
2024-08-01 | 01:00

Które projekty mieszkaniowe to hity sprzedażowe

W których, projektach w pierwszej połowie tego roku deweloperzy sprzedali najwięcej mieszkań? Czym te inwestycje przyciągają kupujących? Co najbardziej zachęca nabywców, jakie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zmiany w ustawie wiatrakowej przełożą się na dodatkowe wpływy do budżetów gmin. Do 2030 roku sięgnąć mogą one 935 mln zł

Nowelizacja ustawy wiatrakowej, a szczególnie zmniejszenie wymaganej odległości farm od zabudowań, może zwiększyć potencjał polskiej energetyki wiatrowej do 2040 roku nawet dwukrotnie. Przychody z podatków od takich instalacji mogą wynieść w każdej z gmin nawet kilka milionów złotych rocznie. Na turbinach wiatrowych w gminie zyskają również sami mieszkańcy, ponieważ 10 proc. łącznej mocy zainstalowanej będzie możliwe do objęcia przez mieszkańców na zasadzie tzw. wirtualnego prosumenta. – Wokół energetyki wiatrowej krąży jednak wiele mitów. Konieczna jest edukacja społeczeństwa – podkreśla Anna Kosińska z Res Global Investment.

Problemy społeczne

Ukraińscy uchodźcy w Polsce mają coraz lepszy dostęp do opieki zdrowotnej. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi

Uchodźcy z Ukrainy, którzy przebywają w Polsce, mają coraz lepszy dostęp do polskiego systemu opieki zdrowotnej i coraz lepiej rozumieją, jak się w nim poruszać. Większość z nich zgłasza się do lekarza z chorobami ostrymi, blisko co piąty korzysta z usług stomatologicznych, a wśród dzieci obserwowany jest wzrost poziomu wyszczepienia. Statystyki zebrane przez GUS i Światową Organizację Zdrowia pokazują też, że wyzwania, z którymi wciąż się mierzą – jak długie kolejki do specjalistów, duże koszty konsultacji i leczenia czy wysokie ceny leków – pokrywają się z tymi, z którymi boryka się również polskie społeczeństwo.

Ochrona środowiska

Średnie i małe firmy mogą mieć problem z gromadzeniem danych do raportów zrównoważonego rozwoju. Bez nich grozi im utrata partnerów biznesowych

Duże podmioty już w 2025 roku będą musiały opublikować swoje raporty zrównoważonego rozwoju w zgodzie z wymogami unijnej dyrektywy CSDR. To pociągnie za sobą zmiany w całym łańcuchu wartości i wpłynie również na MŚP. Ich więksi partnerzy biznesowi zaczną bowiem wymagać od nich dostarczania określonych danych – dotyczących m.in. ich emisji gazów cieplarnianych i wpływu na środowisko – aby móc je uwzględnić w swoich sprawozdaniach. – Mniejsze firmy, które są partnerami czy podwykonawcami dużych koncernów, będą musiały ten wymóg spełnić – podkreśla Dariusz Brzeziński z Meritoros. Jego zdaniem w praktyce mogą jednak mieć z tym duży problem.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.