Nowi klienci w magazynie o powierzchni 24 500 m2 w SEGRO Logistics Park Poznań,
W ubiegłym roku firma SEGRO, wiodący właściciel, zarządca i deweloper nowoczesnych powierzchni magazynowych i produkcyjnych, nabyła działkę o powierzchni 5,5 ha, zlokalizowaną w bezpośrednim sąsiedztwie SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki. Obecnie powstaje tam nowy budynek wielkości 24 500 m2, w którym planowane są ekologiczne rozwiązania tworzone z myślą o uzyskaniu certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent. Obiekt zostanie oddany do użytku w drugim kwartale 2023 roku. Na podstawie umowy pre-let 8 400 m2 wynajęła firma Letbek. Pozostałe 8 800 m2 zajmie inny klient produkcyjny, a 7 350 m2 powstaje spekulacyjnie. W zawarciu umowy z Letbek pośredniczyła firma Axi Immo.
Duńska firma Letbek specjalizuje się w recyklingu i upcyklingu tworzyw sztucznych pochodzących z przemysłu i sektora morskiego. Odzyskane surowce są wykorzystywane do tworzenia autorskich produktów stosowanych w takich branżach jak rolnictwo, budownictwo, produkcja mebli, produkcja przemysłowa oraz uzdatnianie wody.
– Cieszymy się, że już wkrótce będziemy mogli rozpocząć działalność w nowym, bardzo ekologicznym budynku, który doskonale wpisuje się w strategię i cel działania naszej firmy. Kluczowa jest dla nas również lokalizacja – dzięki bezpośredniemu sąsiedztwu autostrady będziemy mogli szybko i sprawnie przyjmować dostawy komponentów, jak również dostarczać nasze produkty końcowe – komentuje Michael Bayer Thomsen, CEO Letbek.
– Budynek zaprojektowaliśmy w BIM, a projekt deweloperski jest realizowany zgodnie z najwyższymi standardami technicznymi, co przełoży się na uzyskanie certyfikatu BREEAM Excellent. Ponadto, w nowym magazynie powstanie dodatkowa izolacja, co w przyszłości przyczyni się do produkcji mniejszej ilości operacyjnego dwutlenku węgla, ponieważ będzie w nim cieplej zimą i chłodniej latem. Dzięki tym rozwiązaniom, obiekt wpisuje się w nasz plan redukcji emisji dwutlenku węgla zarówno wbudowanego, jak i operacyjnego – mówi Bartosz Michalski, Dyrektor, Technical Development, SEGRO.
– Rozbudowa SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki jest ważnym krokiem w naszym rozwoju w regionie i stwarza nowe możliwości dla firm poszukujących możliwości ekspansji w Wielkopolsce. Ponad 17 000 metrów kwadratowych powierzchni realizowanych na bazie umów pre-let świadczy o zaufaniu obu klientów i podkreśla atrakcyjność lokalizacji. SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki przyciąga firmy z różnych branż, zwłaszcza produkcyjne, które dostrzegają potencjał dalszego rozwoju w tej lokalizacji – dodaje Waldemar Witczak, Dyrektor Regionalny SEGRO.
SEGRO Logistics Park Poznań, Komorniki to duże centrum logistyczne, strategicznie położone w pobliżu autostrady A1 Zachód-Wschód. Całkowita powierzchnia parku wynosi 244 100 m2, co czyni go największą inwestycją SEGRO w regionie. Park jest niezwykle przyjazny środowisku i nowoczesny, dzięki zastosowanym rozwiązaniom PropTech. Sprawne funkcjonowanie zapewnia system automatycznego rozpoznawania tablic rejestracyjnych oraz monitoring mediów w chmurze. Dla klientów i ich pracowników przygotowano strefy komfortu. Mogą oni również korzystać z ładowarek do samochodów elektrycznych.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

KE proponuje nowy Fundusz Konkurencyjności. Ma pobudzić inwestycje w strategiczne dla Europy technologie
W środę 16 lipca Komisja Europejska przedstawiła projekt budżetu na lata 2028–2034. Jedna z propozycji zakłada utworzenie Europejskiego Funduszu Konkurencyjności o wartości ponad 400 mld euro, który ma pobudzić inwestycje w technologie strategiczne dla jednolitego rynku. Wśród wspieranych obszarów znalazła się obronność i przestrzeń kosmiczna. Na ten cel ma trafić ponad 130 mld euro, pięciokrotnie więcej niż do tej pory.
Firma
Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.
Infrastruktura
Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.