Komunikaty PR

Nowy mural na wrocławskim Nadodrzu

2021-04-01  |  09:10
Biuro prasowe

Adam Mickiewicz na tle Wrocławia – taki obraz od kwietnia mogą podziwiać mieszkańcy Nadodrza, którzy wybiorą się na spacer w okolice ul. Kurkowej. Z okazji 75-lecia Liceum Ogólnokształcącego nr III, na ścianie budynku obok szkoły powstał mural z podobizną jej patrona. Projekt sfinansowały Dom Development oraz Dom Construction realizujące sąsiadującą z liceum inwestycję – Dom na Kurkowej.

Trójka – potocznie nazywana przez swoich uczniów i absolwentów, to druga szkoła, która powstała na terenie Wrocławia tuż po wojnie. Choć początkowo jej budynek znajdował się w innej części miasta, od ponad 60 lat zlokalizowana jest przy ulicy Składowej. To właśnie tam powstał kolorowy mural upamiętniający 75-lecie szkoły.

Prace nad zagospodarowaniem ściany znajdującej się na boisku placówki rozpoczęły się wraz z końcem marca. Realizację projektu sfinansował Dom Development, czyli inwestor oraz Dom Construction – wykonawca inwestycji Dom na Kurkowej, który dodatkowo wyremontował ścianę. Na ten cel przeznaczono 20 tys. złotych.

- Gdy dowiedzieliśmy się, że liceum sąsiadujące z naszym budynkiem będzie w tym roku obchodzić 75-lecie istnienia, zaoferowaliśmy swoją pomoc w sfinansowaniu muralu. Współpraca z podmiotami znajdującymi się w okolicy naszych inwestycji jest dla nas kluczowa – chcemy, aby nasze działania miały pozytywny wpływ na otoczenie, w którym się znajdują – mówi Iwona Kołodziejczyk, prezes Dom Development Wrocław.

Pomysł na realizację muralu powstał kilka lat temu. Jak podkreśla dyrektor Liceum Ogólnokształcącego nr III im. Adama Mickiewicza – Tomasz Cygal, nie spodziewano się, że zostanie on tak szybko zrealizowany.

- Wydawało nam się, że będzie to koncepcja, która zostanie tylko w sferze marzeń, ale nadchodzący jubileusz stał się pretekstem do jej realizacji. Dzięki wsparciu firm Dom Development i Dom Construction oraz zgodzie kierownictwa stacji sanitarno-epidemiologicznej na wykorzystanie ściany będącej fasadą ich budynku, „Trójkowy” MURAL, który wydawał się być nierealnym marzeniem, staje się faktem – komentuje.

Do przedsięwzięcia włączył się Samorząd Uczniowski, który zorganizował konkurs na projekt muralu skierowany do uczniów i wychowanków szkoły. Zwycięska praca Macieja Konopki, absolwenta klasy architektonicznej, przedstawia historię liceum na tle miasta. Postać Mickiewicza – patrona placówki znajduje się na pierwszym planie, natomiast w tło wkomponowano symbole Wrocławia oraz dwa budynki, w których na przestrzeni lat mieściła się wrocławska Trójka.

Oddychający mural

Rozmiar ściennego obrazu sięga 100 metrów kwadratowych, a do jego realizacji użyto specjalistycznych farb pochłaniających smog. Co ciekawe jeden metr kwadratowy ściany pomalowanej farbą pochłania taką samą ilość smogu co jedno drzewo.

- Ekologiczne podejście do życia jest ważne i konieczne, aby móc właściwie wychowywać kolejne pokolenia uczniów. Dlatego zastosowanie tego rozwiązania jest dla nas niezwykle cenne – dodaje dyrektor liceum, Tomasz Cygal.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Kongres Profesjonalistów Public Relations

Prawo

Firma

Były prezes PGE: OZE potrzebuje wsparcia magazynów energii. To temat traktowany po macoszemu

Choć udział odnawialnych źródeł energii w miksie energetycznym Polski jest stosunkowo wysoki i rośnie, to ten przyrost jest chaotyczny i nierównomiernie rozłożony miedzy technologiami – wskazuje Forum Energii. Dodatkowo OZE potrzebują wsparcia magazynów energii, a zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Fundacji SET, ten temat jest traktowany po macoszemu. Brak magazynów powoduje, że produkcja energii z OZE jest tymczasowo wyłączana, co oznacza marnowanie potencjału tych źródeł.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.