Komunikaty PR

Nowy najemca biurowy w LIXA D

2024-02-29  |  10:00
Biuro prasowe
Do pobrania LIXA D ( 0.25 MB )

Dynamicznie rozwijająca się firma z branży fintech wynajęła prawie 2600 mkw. powierzchni biurowej w budynku LIXA D, który powstaje w ramach projektu biurowego w pobliżu Ronda Daszyńskiego w Warszawie. Nowy najemca zagospodaruje ponad 25% jego powierzchni komercyjnej.

Jestem bardzo zadowolona z podpisania umowy najmu, dzięki której kolejna firma z sektora nowych technologii będzie miała swoją siedzibę w LIXA, wykorzystując aż 25% powierzchni budynku D. Ta transakcja dowodzi, że LIXA spełnia oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Podczas negocjacji byliśmy otwarci na wszelkie potrzeby najemcy, co zaowocowało sprawną finalizacją kontraktu i efektywnym porozumieniem. Nie możemy się doczekać, kiedy nasz nowy najemca wprowadzi się do gotowego, wykończonego biura. To dla nas potwierdzenie, że projekt LIXA spełnia najwyższe standardy zarówno pod względem aranżacyjnym, technicznym, jak i lokalizacyjnym, a także dostępnej oferty usługowo-handlowej na parterach budynków." – powiedziała Marta Zawadzka, Dyrektor Najmu Yareal Polska.

Biura nowego najemcy w LIXA D zostaną zaaranżowane na 2600 mkw. powierzchni, ulokowanej na 4. i 5. piętrze budynku. Firma wprowadzi się do biurowca pod koniec 2024 roku.

Biurowiec LIXA D powstaje jako ostatni element największego projektu biurowego w historii Yareal Polska. Realizowany jest po zachodniej stronie ogólnodostępnego pasażu LIXA City Gardens, spajającego całość kompleksu. LIXA D dostarczy na warszawski rynek blisko 10 000 mkw. nowoczesnej powierzchni biurowej i będzie gotowy na przyjęcie najemców już na przełomie I i II kw. 2024 roku.

Budynek LIXA D stanowi doskonały przykład realizacji strategii Yareal Polska w zakresie zrównoważonego rozwoju, która na pierwszym planie stawia dbałość o środowisko i najwyższe standardy ESG. Wykorzystanie energii elektrycznej pochodzącej wyłącznie z odnawialnych źródeł, niskoemisyjny beton, aluminium pochodzące z recyklingu i niwelujące ślad węglowy czy gromadzenie wody z opadów i wykorzystywanie jej do nawadniania roślinności, to tylko niektóre z rozwiązań pro-środowiskowych wdrażanych w tym projekcie. W LIXA D, podobnie jak w pozostałych częściach kompleksu, zastosowano rzadko spotykane na rynku uchylne okna, które gwarantują dostęp świeżego powietrza, a jednocześnie umożliwiają oszczędności wynikające z ograniczania klimatyzacji. W  LIXA D pojawią się także szybkobieżne windy odzyskujące energię oraz nowoczesne oświetlenie LED.

W podziemnej części ostatniego etapu LIXA (w skład którego wchodzą budynki LIXA D i E), powstającego tuż przy reprezentacyjnym pieszym pasażu, tworzącym nowe przejście pomiędzy ulicami Kasprzaka i Giełdową, znajdzie się łącznie 217 miejsc parkingowych. Część z nich zostanie wyposażona w ładowarki do samochodów elektrycznych. Przewidziano także stojaki dla rowerów oraz prysznice i szafki dla najemców, dojeżdżających do pracy jednośladami.

Kampus biurowy LIXA powstaje etapami w biznesowym centrum Warszawy na bliskiej Woli, w odległości krótkiego spaceru od stacji metra Rondo Daszyńskiego. Został zaprojektowany przez renomowaną pracownię HRA Architekci. Zarówno istniejące budynki, jak i powstający biurowiec LIXA D są certyfikowane w systemie zielonego budownictwa BREEAM, uzyskując ocenę Excellent. Projekt LIXA posiada także rating WELL Health-Safety potwierdzający, że kompleks spełnia wysokie wymagania dotyczące standardów i procedur bezpieczeństwa. Po oddaniu do użytku biurowca LIXA D, kampus LIXA będzie tworzył zespół pięciu budynków o łącznej powierzchni 77 000 mkw.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów Biuro prasowe
2024-12-30 | 15:00

Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów

Rosnące ceny mieszkań skłaniają wiele osób do wyboru mikroapartamentów jako przystępnej cenowo i funkcjonalnej alternatywy. Koszty ich zakupu i utrzymania są niższe, co czyni
Nieruchomości Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
2024-12-30 | 15:00

Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?

Kraków nieustannie buduje swoją pozycję na rynku mieszkaniowym. Rosnące inwestycje, turystyczny urok i zwiększająca się liczba mieszkańców sprawiają, że zapotrzebowanie na
Nieruchomości Deweloperzy nie nadążają za popytem
2024-12-30 | 15:00

Deweloperzy nie nadążają za popytem

Mieszkania drożeją, a nowych powstaje rekordowo mało. W 2023 roku deweloperzy rozpoczęli budowę 114,5 tys. lokali – to najmniej od sześciu lat. Ceny za mkw. w Warszawie zdążyły

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.