Komunikaty PR

Oglądaj transmisję online z finału Baumit Life Challenge 2021!

2021-04-15  |  10:10
Biuro prasowe
Do pobrania LCH 2021 ( 10.58 MB )

Który kraj skrywa Europejską Fasadę Roku? Austria, Bułgaria, Czechy, Chorwacja, Francja, Grecja, Litwa, Niemcy, Hiszpania, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Węgry, Włochy, a może Polska? Odpowiedź na to pytanie poznamy podczas finału Baumit Life Challenge 2021 w Walencji. Transmisja „na żywo” z tego wydarzenia w czwartek, 22 kwietnia br. na stronie internetowej www.lifechallenge.baumit.com. Początek o godz. 16.00.

Baumit Life Challenge to międzynarodowy konkurs, w którym co 2 lata nagradzane są najlepsze europejskie fasady wykończone systemami Baumit. Oprócz udziału w głosowaniu internautów, projekty są oceniane przez profesjonalne jury. Realizacje klasyfikowane są w 6 kategoriach: „budynek jednorodzinny”, „budynek wielorodzinny”, „budynek niemieszkalny”, „budynek po termomodernizacji”, „renowacja historyczna” oraz w kategorii specjalnej „Stunned by Texture”.

– Zainicjowaliśmy konkurs Baumit Life Challenge w 2014 roku, aby zaprezentować niezliczone możliwości wykorzystania kolorów i struktur podczas projektowania elewacji. Ogromne, ogólnoświatowe zainteresowanie architektów naszym konkursem oraz wysoka frekwencja skłoniły nas do ogłoszenia kolejnych edycji – tak Robert Schmid, dyrektor zarządzający Baumit Beteiligungen GmbH, tłumaczył decyzję o organizowaniu konkursu Life Challenge Award co dwa lata. Warto dodać, że ceremonia rozdania nagród odbywa się w kraju zwycięskiego projektu z poprzedniej edycji.

Co się odwlecze... Transmisja online

Pierwotnie gala finałowa miała odbyć się w maju 2020 r., jednak ze względu na sytuację epidemiczną i związane z nią kwestie bezpieczeństwa, wydarzenie zostało przełożone na 2021 r. Ponieważ wirus nadal stanowi zagrożenie, wybór zwycięzców oraz ceremonia wręczenia nagród po raz pierwszy odbędzie się w formule online. Kiedy? 22 kwietnia br. o godz. 16.00. Gdzie będzie można obejrzeć finał? Na stronie internetowej www.lifechallenge.baumit.com

6 x 6 finalistów

Do aktualnej edycji konkursu zgłoszono aż 385 realizacji z 25 europejskich państw (w Polsce wybranych uczestników konkursu Fasada Roku 2018 i 2019), w których działa marka Baumit. W pierwszym etapie międzynarodowe jury wyłoniło 36 najlepszych projektów (po 6 z każdej kategorii), które zakwalifikowały się do finału. Najwięcej z nich, bo aż 5, pochodzi z Austrii, dalej plasują się Niemcy, Polska i Słowacja z 4 nominacjami, a następnie Włochy i Słowenia z 3 nominacjami. Węgry, Litwa i Rumunia zgłosiły po 2 projekty, które przeszły do finału. Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Francja, Grecja, Serbia i Hiszpania zdobyły po jednej nominacji.

Polskie projekty w finale

Polską myśl architektoniczną podczas finału Baumit Life Challenge 2021 reprezentują:

  • Inscribed w Konopiskach (kategoria „budynek jednorodzinny”), projekt FW Anta Studio Architektoniczne Daniel Cieslik
  • Przedszkole nr 43 w Zabrzu („budynek po termomodernizacji”), projekt PROJEKTPLUSARCHITEKCI
  • Muzeum Regionalne w Kozienicach („renowacja historyczna”), remont na poziomie elewacji wykonała Korporacja Budowlana DARCO Dariusz Żak
  • Osiedle Dobrego 3 w Krakowie („Stunned by Texture”), projekt spółki UCEES.
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia? Biuro prasowe
2024-08-01 | 12:40

Strefy wejściowe w hotelach - projektowanie pierwszego wrażenia?

ZDJĘCIA: https://wetransfer.com/downloads/df5da596b95d2b7b77b8b6205a68ee9020240801065655/0a8a1ba96438821c06f4194c9a88cf6d20240801065757/c80605   Zmiany trendów w branży
Nieruchomości Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej
2024-08-01 | 10:00

Savills IM podsumowuje udane półrocze Galerii Katowickiej

Savills Investment Management (Savills IM), międzynarodowy menedżer inwestycyjny, podsumował wyniki Galerii Katowickiej w pierwszej połowie 2024 r. Wiodące centrum handlowo-rozrywkowe w
Nieruchomości Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku
2024-07-31 | 17:00

Świdnica. Kolejny etap budowy osiedla rozpoczęty. 10 minut spacerem od rynku

  Fot. ignerhome.pl Vivant Home się rozrasta. Po podpisaniu umowy z nowym inwestorem, rozpoczął się III etap budowy osiedla położonego u zbiegu ulic Kosynierów,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Z programów lojalnościowych w sklepach korzysta 85 proc. Polaków. Ważne są dla nich promocje, personalizowane oferty i zbieranie punktów na nagrody

Przy wyborze sklepu stacjonarnego Polacy zwracają uwagę na dogodną lokalizację, duży wybór produktów i atrakcyjne ceny. Istotne są dla nich również programy lojalnościowe, z których korzysta już 85 proc. konsumentów, a 40 proc. decyduje się na zakupy właśnie ze względu na oferowane w nim rabaty – wynika z badania SW Research na zlecenie sieci Carrefour. Przyszłością rozwoju takich programów są spersonalizowane oferty, które pomagają klientom oszczędzać pieniądze na produktach kupowanych przez nich najczęściej. W taką stronę swoją platformę rozwija również Carrefour. Ostatnio sieć połączyła siły z programem Payback, przez co zasięg programu lojalnościowego zwiększył się do 10 mln klientów.

Przemysł spożywczy

Polska marnuje potencjał bycia europejskim liderem w produkcji biometanu. Jak dotąd nie działa żadna taka instalacja

Biometan mógłby w przyszłości pokryć nawet połowę krajowego zapotrzebowania na paliwa gazowe oraz przyczynić się do wykreowania całego nowego łańcucha wartości w gospodarce. W Polsce potencjał produkcji tego gazu sięga nawet 16 mld m3 rocznie, przy czym realnie dostępne substraty do jego produkcji pozwalają na wytworzenie ok. 9 mld m3 biometanu rocznie – pokazuje nowy raport Polskiej Organizacji Biometanu. Eksperci wskazują, że Polska mogłaby się stać europejskim potentatem w produkcji tego gazu, ale jak dotąd nie działa jeszcze żadna taka instalacja.

Ochrona środowiska

Budownictwo powoli się zazielenia. Dziś podejmowane wysiłki przyniosą rezultaty ok. 2030 roku

Budownictwo, które jest jednym z sektorów mających największy wpływ na środowisko i klimat, kładzie coraz większy nacisk na zrównoważony rozwój. Trendy w branży ukierunkowane na ten cel skupiają się przede wszystkim na wykorzystaniu technologii oraz udoskonalaniu istniejących i tworzeniu nowych, inteligentnych materiałów budowlanych, które lepiej odpowiadają na wyzwania środowiskowe związane z efektywnością energetyczną czy jakością powietrza. – Wydaje mi się, że w okolicach 2030 roku powinniśmy już widzieć wyraźną zmianę. Natomiast pełne zrównoważenie, pełna cyrkularność to moim zdaniem najwcześniej 2040 rok – mówi Tomasz Bojęć, partner zarządzający ThinkCo.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.