Komunikaty PR

OKAM podpisał kolejnych 5 umów najmu = 1.500 m2 na Żeraniu

2022-09-30  |  12:30
Biuro prasowe

Na warszawskim Żeraniu, na terenie należącym do OKAM, przybywa najemców. Do grona dotychczasowych dołączyło pięć kolejnych m.in.: sklepMEDICUS.pl i Fresh Group, a także firmy z branży medycznej, eventowej oraz poligraficznej, które przy ul. Jagiellońskiej 88 zajmą łączną powierzchnię ok. 1.500 mkw. Największy wynajęty metraż w ramach jednej z umów przekracza 500 mkw z przeznaczeniem na działalność magazynową, jak i biurową. 

W oparciu o podpisaną umowę najmu część nieruchomości należącej do OKAM będzie zajmować najemca działający w obszarze e-commerce: sklep internetowy sklepMEDICUS.pl, świadczący działalność związaną ze sprzedażą sprzętu rehabilitacyjnego i medycznego. Ten najemca, na cel aranżacji przestrzeni biurowej, jak i magazynowej, zajmie łącznie 522 mkw powierzchni (468 mkw z przeznaczeniem na magazyn oraz 54 mkw na biuro). 

Do grona najemców dołączają także firmy z branży reklamowo-eventowej i targowej, m.in.: agencja reklamowa Fresh Group podpisała kolejną umowę na wykorzystanie 304 mkw. 

Witamy w gronie najemców kolejne firmy z takich branż jak farmaceutyka czy sektor reklamowy. Nowi klienci to dowód na to, że nieruchomość OKAM na Żeraniu dostosowana jest do potrzeb różnych podmiotów. Kompleks ma dobrą lokalizację z szybkim dostępem do ścisłego centrum stolicy, rozbudowaną komunikacją miejską i infrastrukturą drogową. Są tu przestronne parkingi, a przede wszystkim niestandardowe i multifunkcjonalne powierzchnie. Nasza oferta ma liczne atuty także ze względu na jej elastyczność w zakresie czasu trwania umowy. Miejsce dla siebie znajdzie u nas zarówno urząd, NGO, jak i firma z branży produkcyjnej. Mimo, że grono najemców powiększa się w szybkim tempie, wciąż mamy do dyspozycji przestrzeń dla kolejnych podmiotów o dowolnym profilu działalności, gdyż jesteśmy w stanie sprostać ich oczekiwaniom - podkreśla Arie Koren, CEO OKAM City oraz Prezes Zarządu OKAM Capital.   

Należący do OKAM kompleks na Żeraniu obejmuje 62 hektarowy teren, na którym w przeszłości działała Fabryka Samochodów Osobowych. Żerań posiada bliski dostęp do trasy ekspresowej S8, ale także dobry dojazd do centrum Warszawy. Własna bocznica kolejowa to wyróżnik działki - nie ma drugiej takiej lokalizacji w skali stolicy. 

Do listy najemców nieruchomości przy ulicy Jagiellońskiej dołączyła niedawno Fundacja Habitat for Humanity Poland i m.in. dwie firmy specjalizujące się w produkcji artykułów metalowych. Wcześniej powierzchnię wynajął producent frontów meblowych Nesting Polska czy FineTech Construction, warszawska Izba Administracji Skarbowej i operator intermodalny LOCONI Intermodal.  

Na terenie należącym do OKAM nadal dostępna jest przestrzeń do wynajęcia. Na kolejnych najemców czekają hale magazynowe i produkcyjne o powierzchniach od 100 mkw, przestrzenie biurowe w zróżnicowanych metrażach od 20 do 1.000 mkw czy place ekspozycyjne, powierzchnie reklamowe oraz obiekty na plany filmowe, eventy i sesje zdjęciowe.  

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Panoramiqa - inwestycja z widokiem na Poznań w duchu 15 minutowego miasta! Biuro prasowe
2022-12-02 | 11:00

Panoramiqa - inwestycja z widokiem na Poznań w duchu 15 minutowego miasta!

Panoramiqa, to najnowsza inwestycja belgijskiego dewelopera, którą BPI Real Estate Poland buduje na Starołęce w Poznaniu. W ramach projektu powstaną dwa budynki wielorodzinne z 272
Nieruchomości MLP Group pozyskało 183,5 mln zł z emisji akcji
2022-12-02 | 10:00

MLP Group pozyskało 183,5 mln zł z emisji akcji

MLP Group przeprowadziło publiczną ofertę akcji serii F w drodze subskrypcji prywatnej, skierowaną wyłącznie do inwestorów kwalifikowanych i inwestorów nabywających akcje za
Nieruchomości Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC
2022-12-02 | 08:00

Robert Strzeński w Zarządzie PLGBC

Robert Strzeński, współzałożyciel i partner w pracowni architektonicznej Horizone Studio, dołączył do Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Bankowość

Automatyzacja coraz śmielej wkracza do polskich firm. Sytuacja gospodarcza może ten proces przyspieszyć

Zmienne otoczenie gospodarcze powoduje, że polskie firmy szukają możliwości optymalizowania kosztów. Część z nich upatruje takiej szansy w automatyzacji procesów, która pozwala odciążyć pracowników i poprawić ich wydajność, a przy tym zaoszczędzić czas i pieniądze. Wdrożenie robota jest możliwe już w ciągu kilkunastu dni i od razu przekłada się na pracę firmy. – U jednego z klientów po wprowadzeniu i uruchomieniu robota czynności, które wcześniej wykonywał codziennie przez 2,5 godziny, zostały skrócone do zaledwie 15 minut – mówi Joanna Porębska-Matysiak z SAIO, spółki z Grupy ING, która udostępnia swoim klientom platformę do automatyzacji procesów biznesowych.

Edukacja

Europejskie branżowe „igrzyska olimpijskie” odbędą się we wrześniu w Gdańsku. Polacy będą rywalizować m.in. w kategorii meblarstwo, fryzjerstwo czy budownictwo cyfrowe

– Aby mieć więcej pracowników, więcej osób wykwalifikowanych w różnych zawodach, potrzebujemy ścisłej współpracy z przemysłem i sektorem gospodarczym. I to właśnie robimy podczas WorldSkills – to jest ścisła kooperacja między szkołami i uczelniami a światem biznesu i przemysłu – mówi dr hab. Paweł Poszytek, oficjalny delegat WorldSkills Poland. W minionym tygodniu w Gdańsku odbył się krajowy etap kwalifikacji do tych międzynarodowych zawodów, w którym prawie 200 zawodników rywalizowało ze sobą w 22 takich konkurencjach jak architektura krajobrazu, budownictwo cyfrowe, chmura obliczeniowa, cukiernictwo, cyberbezpieczeństwo, florystyka, fryzjerstwo czy gotowanie. Zwycięzcy wywalczyli sobie bilety na przyszłoroczne EuroSkills 2023 – czyli europejskie kwalifikacje do etapu światowego.

Ochrona środowiska

Polscy naukowcy mają pomysł na ograniczenie strat ciepła w budynkach. Opracowali technologię termoizolacyjnych pokryć do szyb

Od 10 do 50 proc. ciepła w gospodarstwach domowych ucieka przez okna. Rozwiązaniem nie musi być ich wymiana, ale specjalna powłoka, która zwiększy termoizolacyjność szyby. Fizycy z Polskiej Akademii Nauk opracowali folie pokryte nanowarstwami tlenku cynku z domieszką glinu, które mogą zmniejszyć utratę ciepła nawet czterokrotnie. Dzięki temu znacząco spadnie także wysokość rachunków za ogrzewanie. Nowe rozwiązanie ma być znacznie trwalsze i tańsze niż dostępne dziś na rynku folie.

Współpraca

Obsługa konferencji prasowych

Zapraszamy do współpracy przy organizacji konferencji prasowych. Nasz doświadczony i kompetentny zespół sprosta każdej realizacji. Dysponujemy nowoczesnym, multimedialnym centrum konferencyjnym i biznesowym w samym sercu Warszawy. Zapraszamy do kontaktu w sprawie oferty.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.