OKAM poszerza grono najemców na terenie dawnej FSO
OKAM zawarł 5-letnią umowę najmu powierzchni na terenie działki przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Ponad 1.000 mkw. przestrzeni magazynowo-produkcyjnej zajmie firma z branży meblarskiej. Deweloper jest w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Docelowo na obszarze, obejmującym 62 ha, OKAM zrealizuje inwestycję F.S.O. PARK, która powstawać będzie na przestrzeni ok. 25 lat.
Na terenie naszej działki na Pradze Północ funkcjonuje obecnie ok. 140 firm i organizacji o różnym profilu. Zapewniamy im elastyczne warunki współpracy, niezwykle dobrą lokalizację, a teren i zabudowania stwarzają odpowiednie warunki do zróżnicowanej działalności biznesowej - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City. Kolejna firma, z sektora meblarskiego, która znalazła się w gronie najemców, zawarła umowę na 5 lat.
Teren przy ul. Jagiellońskiej charakteryzuje wiele wyróżników, w tym dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacyjnej (trasa ekspresowa S8, nieodlegle przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe a w przyszłości również stacja metro). Działka OKAM, jako jedyna lokalizacja w stolicy, wyposażona jest również we własną bocznicą kolejową. Najemcy mają ponadto do dyspozycji nieograniczoną liczbę miejsc parkingowych zlokalizowanych w różnych jej częściach.
W gronie ponad 140 podmiotów prowadzących działalność w tej części Pragi-Północ znajduje się m.in. warszawska Izba Administracji Skarbowej, FineTech Construction, LOCONI Intermodal, Nesting Polska, Fundacja Habitat for Humanity Poland czy kilka szkół. OKAM posiada jeszcze dostępne powierzchnie, w tym biurowe od 50 do 2.000 mkw., magazynowe i produkcyjne od 100 mkw., a także place pod eventy, sesje zdjęciowe czy plany filmowe.
Docelowo, na 62 ha działce OKAM, na przestrzeni ok. 25 lat powstanie inwestycja F.S.O. PARK. We wrześniu 2023 r. firma, wspólnie z partnerami, ogłosiła Master Plan dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, z szeregiem pro środowiskowych oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, kulturową, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park.
Meril Poland nowym najemcą Oxygen Park w Warszawie
Oferta Grupy Murapol bogatsza o blisko 800 nowych lokali w 3 miastach
Nowa przestrzeń biurowa Avis projektu BIT CREATIVE
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Wylesianie jedną z głównych przyczyn zmian klimatu. Coraz więcej podmiotów angażuje się w ich ochronę
Ze względu na różnorodną i szczególnie istotną rolę, jaką pełnią lasy, coraz więcej mówi się o potrzebie wzmocnienia ich ochrony. Wylesianie i degradacja lasów są bowiem jednymi z głównych czynników, które przyspieszają zachodzącą globalnie zmianę klimatu. W działania na rzecz ochrony lasów angażują się również firmy. Jedną z inicjatyw, która w tym pomaga, jest certyfikacja lasów poświadczająca, że pochodzące z nich drewno jest pozyskiwane z poszanowaniem przyrody i ludzi z nimi związanych. Rozpoczynający się właśnie Tydzień Lasów FSC to dla tych firm okazja, by pokazać swoje działania na rzecz ochrony lasów, a jednocześnie edukować swoich klientów w tym zakresie.
Konsument
Właściciele mieszkań obawiają się nierzetelnych najemców. Rynek najmu profesjonalizuje się bardzo powoli
Po dwucyfrowych wzrostach stawek najmu w dużych miastach z okresu dużego napływu uchodźców z Ukrainy rynek wpadł w stagnację. W I kwartale 2024 roku średnie ceny transakcyjne najmu spadły, a inwestycja w mieszkanie na wynajem nieco straciła na atrakcyjności. Na rozproszonym polskim rynku wciąż dominują indywidualni właściciele i problemem dla nich jest znalezienie rzetelnego lokatora. W razie konfliktu z najemcą wynajmujący zostaje bowiem na lata z zamrożonym majątkiem. Pomóc mogłyby arbitraże zamiast postępowań sądowych oraz dalsza profesjonalizacja rynku.
Farmacja
Część kosmetyków może być groźna dla kobiet w ciąży. Zwiększają ryzyko nadciśnienia
Fenole i parabeny, obecne powszechnie w mydłach, emulsjach, produktach do makijażu, filtrach ochronnych czy produktach higieny osobistej, podnoszą ryzyko nadciśnienia u kobiet w ciąży – alarmują naukowcy z Northeastern University w Bostonie w stanie Massachusetts. To o tyle istotne, że kobiety średnio korzystają codziennie z 12 produktów higieny osobistej. Naukowcy podkreślają, że powinny rozważyć rezygnację z niektórych rodzajów kosmetyków, ale nie rozwiązuje to problemu.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.