OKAM poszerza grono najemców na terenie dawnej FSO
OKAM zawarł 5-letnią umowę najmu powierzchni na terenie działki przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Ponad 1.000 mkw. przestrzeni magazynowo-produkcyjnej zajmie firma z branży meblarskiej. Deweloper jest w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Docelowo na obszarze, obejmującym 62 ha, OKAM zrealizuje inwestycję F.S.O. PARK, która powstawać będzie na przestrzeni ok. 25 lat.
Na terenie naszej działki na Pradze Północ funkcjonuje obecnie ok. 140 firm i organizacji o różnym profilu. Zapewniamy im elastyczne warunki współpracy, niezwykle dobrą lokalizację, a teren i zabudowania stwarzają odpowiednie warunki do zróżnicowanej działalności biznesowej - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City. Kolejna firma, z sektora meblarskiego, która znalazła się w gronie najemców, zawarła umowę na 5 lat.
Teren przy ul. Jagiellońskiej charakteryzuje wiele wyróżników, w tym dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacyjnej (trasa ekspresowa S8, nieodlegle przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe a w przyszłości również stacja metro). Działka OKAM, jako jedyna lokalizacja w stolicy, wyposażona jest również we własną bocznicą kolejową. Najemcy mają ponadto do dyspozycji nieograniczoną liczbę miejsc parkingowych zlokalizowanych w różnych jej częściach.
W gronie ponad 140 podmiotów prowadzących działalność w tej części Pragi-Północ znajduje się m.in. warszawska Izba Administracji Skarbowej, FineTech Construction, LOCONI Intermodal, Nesting Polska, Fundacja Habitat for Humanity Poland czy kilka szkół. OKAM posiada jeszcze dostępne powierzchnie, w tym biurowe od 50 do 2.000 mkw., magazynowe i produkcyjne od 100 mkw., a także place pod eventy, sesje zdjęciowe czy plany filmowe.
Docelowo, na 62 ha działce OKAM, na przestrzeni ok. 25 lat powstanie inwestycja F.S.O. PARK. We wrześniu 2023 r. firma, wspólnie z partnerami, ogłosiła Master Plan dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, z szeregiem pro środowiskowych oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, kulturową, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Konsument

Proces deregulacji nie dotyczy branży tytoniowej. Jest propozycja kolejnej ustawy w ciągu kilku miesięcy
Najpierw wprowadzenie podatku akcyzowego na saszetki nikotynowe, potem propozycja przepisów, które zmierzają do wycofania tych produktów z rynku – przedstawiciele środowisk biznesowych podkreślają, że przygotowywane przez resort zdrowia przepisy wprowadzają chaos legislacyjny w branży tytoniowej. To tym bardziej dziwi przedsiębiorców, że stoi w opozycji do prowadzonego przez rząd procesu deregulacji w gospodarce. W dodatku może mieć negatywne skutki dla budżetu państwa i doprowadzić do skokowego wzrostu szarej strefy.
Bankowość
Grzyby rozkładające tekstylia nagrodzone w konkursie ING. 1 mln zł trafi na innowacyjne projekty dla zrównoważonych miast

Firma Myco Renew, która opracowała technologię rozkładającą tekstylia za pomocą grzybów, została laureatem siódmej edycji Programu Grantowego ING. Motywem przewodnim konkursu skierowanego do start-upów i młodych naukowców był tym razem zrównoważony rozwój miast i społeczności. Łącznie na nagrodzone innowacyjne projekty trafił 1 mln zł. Wśród nich są także bezzałogowe statki powietrzne dostarczające defibrylatory czy system do zbierania deszczówki w blokach.
Prawo
Trwają próby wzmocnienia dialogu społecznego. Niespokojne czasy wymuszają większe zaangażowanie społeczeństwa w podejmowanie decyzji

Według zapowiedzi szefowej Komisji Europejskiej Ursuli von der Leyen głos partnerów społecznych i dialog społeczny będą stały w centrum procesu decyzyjnego w Europie. Taki jest cel podpisanego w marcu Paktu na rzecz europejskiego dialogu społecznego. Potrzeba wzmocnienia głosu społeczeństwa jest również podkreślana na forum krajowym. Rząd planuje reformę Rady Dialogu Społecznego, by usprawnić pracę tej instytucji, a przedsiębiorcy wzywają do rzetelnego konsultowania ze stroną społeczną ustaw, które wychodzą z rządu.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.