OKAM poszerza grono najemców na terenie dawnej FSO
OKAM zawarł 5-letnią umowę najmu powierzchni na terenie działki przy ul. Jagiellońskiej 88 w Warszawie. Ponad 1.000 mkw. przestrzeni magazynowo-produkcyjnej zajmie firma z branży meblarskiej. Deweloper jest w trakcie rozmów z kolejnymi potencjalnymi najemcami. Docelowo na obszarze, obejmującym 62 ha, OKAM zrealizuje inwestycję F.S.O. PARK, która powstawać będzie na przestrzeni ok. 25 lat.
Na terenie naszej działki na Pradze Północ funkcjonuje obecnie ok. 140 firm i organizacji o różnym profilu. Zapewniamy im elastyczne warunki współpracy, niezwykle dobrą lokalizację, a teren i zabudowania stwarzają odpowiednie warunki do zróżnicowanej działalności biznesowej - zaznacza Arie Koren, CEO OKAM City. Kolejna firma, z sektora meblarskiego, która znalazła się w gronie najemców, zawarła umowę na 5 lat.
Teren przy ul. Jagiellońskiej charakteryzuje wiele wyróżników, w tym dostęp do infrastruktury drogowej i komunikacyjnej (trasa ekspresowa S8, nieodlegle przystanki autobusowe i tramwajowe, ścieżki rowerowe a w przyszłości również stacja metro). Działka OKAM, jako jedyna lokalizacja w stolicy, wyposażona jest również we własną bocznicą kolejową. Najemcy mają ponadto do dyspozycji nieograniczoną liczbę miejsc parkingowych zlokalizowanych w różnych jej częściach.
W gronie ponad 140 podmiotów prowadzących działalność w tej części Pragi-Północ znajduje się m.in. warszawska Izba Administracji Skarbowej, FineTech Construction, LOCONI Intermodal, Nesting Polska, Fundacja Habitat for Humanity Poland czy kilka szkół. OKAM posiada jeszcze dostępne powierzchnie, w tym biurowe od 50 do 2.000 mkw., magazynowe i produkcyjne od 100 mkw., a także place pod eventy, sesje zdjęciowe czy plany filmowe.
Docelowo, na 62 ha działce OKAM, na przestrzeni ok. 25 lat powstanie inwestycja F.S.O. PARK. We wrześniu 2023 r. firma, wspólnie z partnerami, ogłosiła Master Plan dla tego terenu. Koncepcja architektoniczna zakłada stworzenie wielofunkcyjnego i ekologicznego Miasta Przyszłości, z szeregiem pro środowiskowych oraz innowacyjnych rozwiązań technologicznych. F.S.O. PARK będzie miejscem charakteryzującym się wysoką jakością życia, łączącym funkcję mieszkaniową, handlową, edukacyjną, kulturową, biurową czy rekreacyjną. Aż 20 ha stanowić będą tereny zielone, z czego 10 ha - centralny park.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.