Komunikaty PR

OKAM wybrał Unibep na Generalnego Wykonawcę II etapu Cityflow

2024-01-09  |  15:00
Biuro prasowe

OKAM ACADEMICUS Sp. z o. o., spółka należąca do Grupy kapitałowej OKAM CAPITAL, zawarła umowę o roboty budowlane z Unibep S.A. Przedmiotem kontraktu jest realizacja, w ramach II etapu inwestycji Cityflow, zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z usługami, garażem podziemnym, oraz zagospodarowaniem terenu na działce w Warszawie przy ulicy Redutowej.  

2024 to dla OKAM jubileuszowy rok, w którym obchodzimy 20-lecie istnienia firmy. Niezwykle ważna jest dla nas realizacja kolejnych planów, w tym intensyfikacja prac związanych z inwestycją Cityflow. Wykonawstwo II etapu powierzyliśmy rzetelnemu partnerowi, jakim jest Unibep. Współpraca zaowocuje realizacją kilkuset lokali o wysokim standardzie, w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji - mówi Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

W ramach II etapu Cityflow powstaną dwa budynki o wysokości od 5 do 9 kondygnacji nadziemnych, w których znajdzie się łącznie 416 lokali mieszkalnych, 1 lokal usługowy. OKAM uwzględnił w inwestycji ponad 540 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.  

Unibep S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, istnieje na rynku od ponad 70 lat. W roli Generalnego Wykonawcy realizuje projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poza obiektami mieszkaniowymi, buduje również kompleksy handlowo-usługowe czy przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, a także drogi. 

Unibep odpowiada również za realizację I etapu projektu Cityflow, w ramach którego do końca 2024 roku powstaną dwa budynki z 333 mieszkaniami. Na całą inwestycję przy ul. Redutowej na warszawskiej Woli składać się będą cztery budynki z 749 lokalami. 

Rozpoczęcie realizacji II etapu Cityflow zaplanowano na I kw. 2024 r., jej zakończenie - na II kw. 2026 r. Proces sprzedaży mieszkań I i II etapu prowadzony jest przez dewelopera OKAM. 

Zgodnie z Nową Polityką Jakości OKAM, Cityflow charakteryzować będzie szereg rozwiązań przyjaznych środowisku oraz podnoszących komfort życia mieszkańców. Deweloper wprowadzi udogodnienia sprzyjające aktywnościom na powietrzu i bliskości natury. Pas zieleni przechodzący przez inwestycję obejmie m.in. zaciszną oazę z leżakami i hamakami, amfiteatr, plac z mgłą wodną, ogródek warzywny, strefę do street workoutu, plac zabaw dla najmłodszych czy przestrzeń rekreacyjną dla czworonogów. Na jakość życia w Cityflow wpływać będzie też wyposażenie mieszkań w system inteligentnego domu - Appartme Standard - dzięki któremu możliwe będzie zdalne sterowanie ogrzewaniem, elektrycznością, oświetleniem i zaworami wody. W ramach rozwiązań proekologicznych zainstalowany zostanie na przykład układ automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową. Na osiedlu działać będzie także bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg oraz stacja do serwisu jednośladów. 

Najbliższa okolica Cityflow posiada liczne atuty, w tym istniejącą, rozwiniętą infrastrukturę transportową (autobusy, tramwaje, metro – stacja Księcia Janusza), dostęp do obiektów handlowo-usługowych (centrum handlowe Wola Park), a także do nieodległego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof Biuro prasowe
2024-07-23 | 10:20

Biurowiec firmy WIŚNIOWSKI w II etapie konkursu “Obiekt roku w systemach Aluprof

Do 16 sierpnia internauci mogą oddawać głosy na najciekawsze budynki architektoniczne Polski i świata, w plebiscycie „Obiekt Roku w systemach Aluprof”. Nowa siedziba firmy
Nieruchomości Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego
2024-07-23 | 08:10

Czerwcowe odreagowanie budownictwa mieszkaniowego

Najnowsza informacja Głównego Urzędu Statystycznego (GUS), prezentująca statystyki budownictwa mieszkaniowego w czerwcu oraz I poł. 2024 roku, zakomunikowała ich dość optymistyczne
Nieruchomości BRAK ZDJĘCIA
2024-07-23 | 08:00

Niski wkład własny - program BK 2% go przywrócił?

Polscy kredytobiorcy mogli już przywyknąć do tego, że bez wkładu własnego wynoszącego co najmniej 10% kosztów zakupu lokum lub budowy domu nie ma co wybierać się do banku. Taki wymóg dotyczący wkładu (10%)

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.