Komunikaty PR

OKAM wybrał Unibep na Generalnego Wykonawcę II etapu Cityflow

2024-01-09  |  15:00
Biuro prasowe

OKAM ACADEMICUS Sp. z o. o., spółka należąca do Grupy kapitałowej OKAM CAPITAL, zawarła umowę o roboty budowlane z Unibep S.A. Przedmiotem kontraktu jest realizacja, w ramach II etapu inwestycji Cityflow, zespołu budynków mieszkalnych, wielorodzinnych z usługami, garażem podziemnym, oraz zagospodarowaniem terenu na działce w Warszawie przy ulicy Redutowej.  

2024 to dla OKAM jubileuszowy rok, w którym obchodzimy 20-lecie istnienia firmy. Niezwykle ważna jest dla nas realizacja kolejnych planów, w tym intensyfikacja prac związanych z inwestycją Cityflow. Wykonawstwo II etapu powierzyliśmy rzetelnemu partnerowi, jakim jest Unibep. Współpraca zaowocuje realizacją kilkuset lokali o wysokim standardzie, w niezwykle atrakcyjnej lokalizacji - mówi Marcin Michalec, CEO OKAM Capital. 

W ramach II etapu Cityflow powstaną dwa budynki o wysokości od 5 do 9 kondygnacji nadziemnych, w których znajdzie się łącznie 416 lokali mieszkalnych, 1 lokal usługowy. OKAM uwzględnił w inwestycji ponad 540 miejsc parkingowych w garażu podziemnym.  

Unibep S.A. jest jednym z największych przedsiębiorstw budowlanych w Polsce, istnieje na rynku od ponad 70 lat. W roli Generalnego Wykonawcy realizuje projekty zarówno w Polsce, jak i za granicą. Poza obiektami mieszkaniowymi, buduje również kompleksy handlowo-usługowe czy przemysłowe, budynki użyteczności publicznej, a także drogi. 

Unibep odpowiada również za realizację I etapu projektu Cityflow, w ramach którego do końca 2024 roku powstaną dwa budynki z 333 mieszkaniami. Na całą inwestycję przy ul. Redutowej na warszawskiej Woli składać się będą cztery budynki z 749 lokalami. 

Rozpoczęcie realizacji II etapu Cityflow zaplanowano na I kw. 2024 r., jej zakończenie - na II kw. 2026 r. Proces sprzedaży mieszkań I i II etapu prowadzony jest przez dewelopera OKAM. 

Zgodnie z Nową Polityką Jakości OKAM, Cityflow charakteryzować będzie szereg rozwiązań przyjaznych środowisku oraz podnoszących komfort życia mieszkańców. Deweloper wprowadzi udogodnienia sprzyjające aktywnościom na powietrzu i bliskości natury. Pas zieleni przechodzący przez inwestycję obejmie m.in. zaciszną oazę z leżakami i hamakami, amfiteatr, plac z mgłą wodną, ogródek warzywny, strefę do street workoutu, plac zabaw dla najmłodszych czy przestrzeń rekreacyjną dla czworonogów. Na jakość życia w Cityflow wpływać będzie też wyposażenie mieszkań w system inteligentnego domu - Appartme Standard - dzięki któremu możliwe będzie zdalne sterowanie ogrzewaniem, elektrycznością, oświetleniem i zaworami wody. W ramach rozwiązań proekologicznych zainstalowany zostanie na przykład układ automatycznego nawadniania terenów zielonych zbieraną wodą deszczową. Na osiedlu działać będzie także bezpłatna wypożyczalnia rowerów i hulajnóg oraz stacja do serwisu jednośladów. 

Najbliższa okolica Cityflow posiada liczne atuty, w tym istniejącą, rozwiniętą infrastrukturę transportową (autobusy, tramwaje, metro – stacja Księcia Janusza), dostęp do obiektów handlowo-usługowych (centrum handlowe Wola Park), a także do nieodległego centrum biznesowego przy Rondzie Daszyńskiego. 

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele? Biuro prasowe
2025-05-13 | 06:00

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Rynek nieruchomości w Polsce rządzi się swoimi prawami. Klient nierzadko poznaje ceny lokali dopiero wtedy, gdy zapyta o nie sprzedawcę. Najlepiej osobiście, podczas spotkania
Nieruchomości Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?
2025-04-29 | 18:00

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Rynek nieruchomości przeszedł w ostatnich latach dużą metamorfozę. Coraz więcej osób, zamiast mieszkania w centrum dużego miasta, wybiera życie na przedmieściach.
Nieruchomości Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
2025-04-25 | 06:00

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór

Zakup mieszkania to decyzja, której skutki odczuwamy przez lata. Metraż i liczba pokoi są ważne, ale to układ pomieszczeń decyduje o tym, czy nowe mieszkanie będzie

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Targi Bezpieczeństwa

Kongres Rady Podatkowej

Handel

Negocjacje między UE i USA w sprawie ceł trwają. Przełom możliwy podczas czerwcowej wizyty Trumpa w Europie

Czas, jaki Donald Trump zostawił krajom obłożonym cłami na negocjacje, zbliża się do półmetka. Umowę podpisała Wielka Brytania, ogłoszono również porozumienie z Chinami. Unia Europejska, która jest czwartym partnerem handlowym USA, do niedawna zdawała się nie czynić żadnych postępów w rozmowach. Jednak negocjacje trwają. Zdaniem europosła Michała Szczerby z PO stanowisko Unii powinno być twarde, a przede wszystkim jednomyślne. Okazją do rozmów może być wizyta Trumpa na czerwcowym szczycie NATO w Hadze.

Przemysł

Unijne programy szansą dla polskiego przemysłu zbrojeniowego. Wkrótce uruchomione będzie 150 mld euro na niskooprocentowane pożyczki

Prace nad uruchomieniem instrumentu pożyczkowego SAFE są na ostatniej prostej. Jak poinformował MON, po wielu tygodniach negocjacji został on przyjęty przez stałych przedstawicieli państw członkowskich przy UE. Wdrożenie SAFE oznacza uruchomienie 150 mld euro niskooprocentowanych pożyczek na finansowanie inwestycji państw członkowskich w obronność. Wysiłki krajowe i unijne koncentrują się teraz na zwiększaniu potencjału europejskiego przemysłu obronnego i budowaniu zdolności obrony i odstraszania.

Konsument

Roboty w służbie środowisku. Ograniczanie ilości odpadów możliwe dzięki automatyzacji

Sztuczna inteligencja i robotyka już dziś pomagają firmom ograniczać swój wpływ na środowisko. Korzyści z inwestycji w zaawansowaną automatyzację odczuwają także konsumenci. Przykładem może być automatyczny system pakowania wdrażany przez Amazon. Robot dostosowujący każdorazowo rozmiar papierowego opakowania do danego produktu pozwolił już zaoszczędzić 3 mln t materiału opakowaniowego, co oznacza dla kupujących mniej materiałów do utylizacji i prostszy recykling.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.