Orzechowa Osada na ostatniej prostej
Tylko niecałe pół roku zostało do zakończenia budowy projektu Orzechowa Osada realizowanego przez spółkę Creo Development. Przy ulicy Kasztanowej 7 powstaje już drugi budynek wielorodzinny z 64 mieszkaniami. Lokalizacja, powierzchnie proponowanych lokali, a przede wszystkim ich cena wpływają na popularność inwestycji.
Od wielu lat trwa trend migracji do ościennych gmin Poznania. Najwięcej nowych mieszkańców zyskuje Dopiewo, Komorniki oraz Rokietnica. Przyczyn takiej przeprowadzki jest wiele, a wśród najczęstszych pojawia się chęć życia w zdrowszym, zielonym otoczeniu, czy możliwość polepszenia warunków mieszkaniowych. Świadomi takich oczekiwań są deweloperzy realizujący szereg inwestycji mieszkaniowych poza granicami stolicy Wielkopolski. Na terenie wspomnianej gminy Rokietnica projekt deweloperski tworzy spółka Creo Development. W gotowym już I etapie powstało 45 mieszkań. Wszystkie znalazły swoich właścicieli. Budowany obecnie II etap to docelowo 3 budynki wielorodzinne. Pierwszy z nich będzie liczył 64 lokale o powierzchni od 31 do 79 mkw. Tym samym do dyspozycji przyszłych mieszkańców będą kawalerki oraz lokale 2-, 3-, i 4- pokojowe. Każdy z przestronnym słonecznym tarasem lub balkonem oraz przemyślanym układem pomieszczeń. – Budowa wyprzedziła harmonogram. Obecnie część elewacji jest już gotowa. Trwa także kumulacja prac związanych z instalacją elektryczna, sanitarną, tynkowaniem wewnątrz oraz pokryciem dachowym. Planujemy, że na koniec roku budynek będzie gotowy – informuje Agata Michalczyk, Kierownik Biura Sprzedaży Orzechowej Osady. Do dyspozycji mieszkańców będzie również hala garażowa, dodatkowe miejsca postojowe przed budynkiem oraz komórki lokatorskie. Nie zabraknie elementów małej architektury. Powstaną drogi wewnętrzne, oświetlenie czy zielone przestrzenie. Dla najmłodszych planowany jest przestronny plac zabaw. Ceny rozpoczynają się od 7850 zł. brutto za mkw.
Osiedle powstaje w Kobylnikach przy ulicy Kasztanowej 7, w towarzystwie niskiej kameralnej zabudowy. Usytuowanie na malowniczym wzgórzu morenowym to w przypadku niektórych lokali widok na położone 2 km dalej jezioro Kierskie. Zaletą lokalizacji jest bardzo dobrze rozwiniętą sieć komunikacyjną. Bliskość trasy S11 to bezsprzeczne udogodnienie nie tylko w kontekście dalszych podróży. Z Poznania do Kobylnik dostaniemy się także komunikacją miejską linii 821. Pobliskie Sady, Tarnowo Podgórne oraz Baranowo oferują uzupełniają infrastrukturę z usługami niezbędnymi do komfortowego życia z rodziną. Otoczenie inwestycji to doskonałe miejsce dla miłośników aktywnego spędzania czasu. Nie brakuje tutaj terenów rekreacyjnych, ścieżek i tras rowerowych oraz innych miejsc pozwalających odpocząć czy zregenerować siły w otoczeniu przyrody.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.