Komunikaty PR

Osada nad jeziorem Pozezdrze - firma Rodzinne Inwestycje prezentuje nowe działki

2021-06-17  |  14:15

Jeżeli planujesz zakup działki o dużym potencjale inwestycyjnym, położonej w malowniczym zakątku Polski, nadarza się ku temu doskonała okazja - Rodzinne Inwestycje prezentują swoją nową Osadę nad jeziorem Pozezdrze. To kompleks przeznaczonych na sprzedaż działek inwestycyjnych w starannie wybranej lokalizacji, tworzących kameralną wspólnotę umiejscowioną nad brzegiem jednego z pięknych, mazurskich jezior. Sezon na grunty trwa!

Wszystkie 31 działek wchodzących w skład osady to działki budowlane posiadające dostęp do jeziora poprzez wspólny, prywatny teren rekreacyjny z planowaną strukturą sportowo-wypoczynkową. Parcele mają zróżnicowaną powierzchnię, a ich wielkość wynosi od 1836 m2 do 6583 m2. Położone są nad jeziorem Pozezdrze, w pobliżu szlaku kajakowego rzeki Sapiny, niedaleko Giżycka, gdzie mieszczą się między innymi: wypożyczalnia quadów, park linowy, wakebording czy Muzeum Indian.

Osada nad jeziorem Pozezdrze usytuowana jest w gminie o tej samej nazwie, na pagórkowatym terenie w otoczeniu zieleni mazurskiej ze wspaniałym widokiem na obejmujące 122,5 ha jezioro, które w całości objęte jest strefą ciszy. Jednocześnie jej lokalizacja pozwala na łatwy dojazd z różnych części Polski. Wystarczy tylko kilkanaście minut, aby z mieszczącego się 12 kilometrów od osady Giżycka znaleźć się w zaciszu lasu nad pięknym jeziorem  - mówi Jakub Węglarski, Dyrektor Marketingu Rodzinne Inwestycje. – Ceny działek w Polsce rosną, dane rynkowe z pierwszego kwartału bieżącego roku pokazują, że cena gruntów pod zabudowę w samym tylko województwie warmińsko-mazurskim wzrosła średnio o ponad 16%.  W porównaniu do Niemiec ziemia w Polsce jest 2-3-krotnie tańsza, a w przypadku gruntów z bezpośrednim dostępem do jeziora różnica jest dziesięciokrotna. Jednak coraz trudniej też znaleźć działkę nad samym jeziorem – długość linii brzegowych jest ograniczona – dodaje.

W niewielkiej odległości od nowej osady znajdują się większe miasta, oferujące wiele atrakcji turystycznych. Osadę dzieli 12 kilometrów od Węgorzewa, gdzie znajduje się Skansen i Muzeum Kultury Ludowej, Muzeum Tradycji Kolejowej czy Zamek Krzyżaczki,  15 km od Sztynortu – miasta posiadającego Pałac Lehndorffów i własny port (jeden z najpopularniejszych na Mazurach) oraz 36 kilometrów od Borek – miejsca z Ośrodkiem Hodowli Żubrów, Puszczą Borecką i Rezerwatem Piłackie Wzgórza.

Ziemia przez ostatnie kilkadziesiąt lat charakteryzuje się stabilnym, przewidywalnym i często też wysokim wzrostem wartości – inaczej niż w przypadku produktów rynku kapitałowego. Obecnie uważa się również, że ziemia powinna być znaczącą częścią, a nawet fundamentem portfela inwestycyjnego. Warto więc wykorzystać sprzyjający moment i zainwestować w ziemię, zanim dołączy ona do najpopularniejszych opcji lokowania kapitału, co z pewnością doprowadzi do jeszcze większego wzrostu jej cen oraz obniżenia dostępności – komentuje Jakub Węglarski.

 

Więcej informacji o inwestycjach w grunty i nowej osadzie:

www.rodzinneinwestycje.pl

www.grunttoziemia.pl

O nas

Universe Properties Group Rodzinne Inwestycje, właściciel marki Rodzinne Inwestycje, to lider rynku, dostarczający produkty inwestycyjne w postaci unikalnych gruntów o wysokim potencjale wzrostu wartości. Szeroka oferta firmy kierowana jest do klientów o zróżnicowanych oczekiwaniach. Rodzinne Inwestycje w swoim portfelu produktowym posiadają grunty sprawdzone, zakupione wcześniej na własny rachunek, co zdejmuje z inwestorów możliwe ryzyka oraz obowiązki związane z zakupem ziemi. Podpisanie aktu notarialnego to dopiero pierwszy etap współpracy, w którym firma zobowiązuje się m.in. do obsługi pielęgnacyjnej i rozwojowej zakupionego przez Inwestora gruntu, co ma na celu szybszy wzrost wartości produktu.

Firma jako ekspert rynkowy aktywnie angażuje się w działania edukacyjne, aby inwestorzy mieli pełną świadomość inwestycyjną i wiedzę o tym, jak znaczące dla własnego bezpieczeństwa finansowego jest posiadanie odpowiednio wyselekcjonowanego gruntu, zwłaszcza zabezpieczonego aktem notarialnym.

W 2020 roku spółka otrzymała Certyfikat „Produkt Warmia-Mazury” przyznany przez Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za promocję regionu i rozwój gruntów zlokalizowanych na terenie województwa.

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Nieruchomości Hanza Tower w Szczecinie: duże mieszkania z widokiem na panoramę miasta Biuro prasowe
2021-07-27 | 14:00

Hanza Tower w Szczecinie: duże mieszkania z widokiem na panoramę miasta

Hanza Tower to blisko 500 nowoczesnych i prestiżowych apartamentów. Wraz z postępem budowy, która ma się już ku końcowi, rośnie grono zainteresowanych kupnem mieszkania w
Nieruchomości MLP Poznań West rośnie w oczach
2021-07-27 | 10:00

MLP Poznań West rośnie w oczach

MLP Group, deweloper działający na europejskim rynku nieruchomości magazynowych, wybuduje dla Hart Logistics - polskiej spółki logistyczno-transportowej obiekt w formule BTS. W
Nieruchomości Najlepsza inwestycja pod słońcem
2021-07-26 | 12:00

Najlepsza inwestycja pod słońcem

Lider rynku hiszpańskich nieruchomości dla polskich inwestorów W Europie od kilku lat przybiera na sile trend inwestowania w atrakcyjne nieruchomości turystyczne z myślą o ich

Więcej ważnych informacji

Złote Spinacze 2021

Media i PR

Medioznawca: KRRiT nie wypełnia należycie swojej roli. Jej skład nigdy nie był tak monopartyjny jak obecnie

– Doświadczenie pokazało, że na przestrzeni lat składy KRRiT bywały różne, ale nigdy nie były tak monopartyjne jak obecnie – mówi prof. Tadeusz Kowalski, medioznawca z Uniwersytetu Warszawskiego. Jak ocenia, KRRiT w obecnym składzie nie wypełnia swojej konstytucyjnej roli, a pomysł przejęcia od amerykańskiego koncernu medialnego Discovery udziałów w grupie TVN przez jedną ze spółek Skarbu Państwa doprowadziłby do czarnego scenariusza i stworzenia rządowej tuby propagandowej.

Przemysł

W wyniku zmian klimatycznych polskie firmy coraz chętniej będą się ubezpieczać. Już teraz ubezpieczyciele chronią ich majątek w wysokości 1,7 bln zł

Około 60 proc. całego majątku zgromadzonego przez polskie firmy jest objęte ochroną ubezpieczeniową. Wraz z rozwojem gospodarczym i zmianami klimatu rośnie jednak zarówno ryzyko szkód, jak i wartość majątku, który trzeba ubezpieczać. W Polsce przed pożarami, powodziami czy gwałtownym wiatrem trzeba obecnie chronić o 2,2 bln zł więcej majątku niż w 1995 roku – wynika z danych PIU i Deloitte’a. Polskie przedsiębiorstwa – zwłaszcza MŚP – są tego coraz bardziej świadome i coraz chętniej sięgają po ubezpieczenia, szczególnie polisy od odpowiedzialności cywilnej i zdarzeń losowych. Wraz z rosnącym zainteresowaniem zmienia się również oferta ubezpieczycieli dedykowana tej grupie.

Prawo

Firmy będą musiały wdrożyć u siebie system zgłaszania nieprawidłowości. Termin się zbliża, a odpowiednich regulacji brak

Do 16 grudnia Polska, podobnie jak inne kraje UE, ma czas na zaimplementowanie do krajowego prawa dyrektywy o ochronie sygnalistów w firmach. Polska regulacja nie jest jeszcze gotowa, ale przedsiębiorcy już powinni rozpocząć proces przygotowań, bo jest on wieloetapowy – podkreślają prawnicy. Choć wdrożenie systemu chroniącego osoby, które zgłaszają nieprawidłowości w miejscu pracy, będzie się wiązało z nowymi obowiązkami i kosztami, to może też przynieść wiele korzyści.

Konsument

Większość rodziców popełnia wiele błędów związanych z żywieniem dzieci. 61 proc. z nich otrzymuje te same posiłki, co reszta rodziny

Z najnowszego badania przeprowadzonego przez zespół lekarzy z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego oraz ekspertów programu „1000 pierwszych dni dla zdrowia" zainicjowanego przez Fundację Nutricia wynika, że aż 61 proc. rodziców karmi dzieci tymi samymi posiłkami, które je reszta rodziny. Zdaniem ekspertów to niepokojące, ponieważ niesie za sobą ryzyko zbyt wysokiego udziału w diecie maluchów soli, cukru dodanego i tłuszczy trans. W menu niemowląt nie powinny się też znajdować soki owocowe, mleko krowie jako napój i napoje roślinne. Odpowiednie karmienie i rozszerzanie diety jest bardzo ważne zwłaszcza w 1000 pierwszych dniach życia, czyli w okresie od poczęcia do około trzeciego roku życia, kiedy kształtują się zdrowie oraz przyszłe preferencje żywieniowe dziecka.