Osoby z całej Polski chcą mieszkać w nadmorskim pasie Gdańska
Mieszkania powstające w pasie nadmorskim Gdańska cieszą się popularnością nie tylko wśród mieszkańców Trójmiasta, ale także nabywców z innych rejonów Polski. W inwestycjach, które firma deweloperska Develia realizuje w bezpośrednim sąsiedztwie bałtyckich plaż, aż 49 proc. lokali kupionych zostało przez klientów z innych województw.
Develia w ubiegłym roku realizowała w pasie nadmorskim Gdańska cztery projekty: Baltea Apartments na Przymorzu, Przy Alejach na Zaspie, Osiedle Marinus w Brzeźnie oraz Osiedle Latarników na Letnicy. Pozą tą ostatnią inwestycją, której trzeci etap jest obecnie w budowie, wszystkie zostały prawie całkowicie sprzedane. Okazuje się, że mieszkania w pobliżu morza cieszą się dużym zainteresowaniem wśród osób z innych części kraju. Dominują klienci z województwa mazowieckiego, którzy we wszystkich czterech inwestycjach zakupili w sumie 16 proc. mieszkań. W Baltea Apartments odpowiadali za blisko co czwartą transakcję (24 proc.), a na Osiedlu Marinus – co piątą (21 proc.), który jednocześnie upatrzyli sobie także mieszkańcy województwa kujawsko-pomorskiego (12 proc. lokali). Letnicę i Osiedle Latarników preferowali z kolei kupujący z Warmii i Mazur, którzy stanowili 10 proc. nabywców.
Nadmorski pas Gdańska jest popularny nie tylko wśród osób z północy Polski. Z 789 lokali, jakie Develia sprzedała w czterech wspomnianych inwestycjach, 26 nabyli mieszkańcy Małopolski, 15 – Śląska, 12 – Dolnego Śląska, a 6 mieszkań zostało kupionych przez klientów z Podkarpacia.
- Nasze inwestycje zlokalizowane w pasie nadmorskim Gdańska wzbudzają duże zainteresowanie klientów. Osiedle Przy Alejach zostało sprzedane, a w projektach Marinus i Baltea Apartments dostępne są ostatnie lokale – odpowiednio 14 i 8 sztuk. Tereny wzdłuż plaży są dziś gęsto zabudowane i nieruchomości o równie korzystnej lokalizacji nie powstanie zbyt wiele. Realizowane tu mieszkania kupowane są nie tylko na własne potrzeby, ale również na wynajem lub w charakterze apartamentów wakacyjnych – komentuje Tomasz Kaleta, dyrektor Departamentu Sprzedaży w Develia S.A.
Gdańskie wybrzeże przyciąga nie tylko plażami. W okolicy znajduje się wiele terenów zielonych - największy w mieście, ponad 85-hektarowy Park Nadmorski im. Ronalda Reagana czy Park Brzeźnieński im. J. J. Haffnera, który niegdyś pełnił funkcję parku zdrojowo-kuracyjnego. Nadmorskie dzielnice mają rozbudowaną infrastrukturą lokalną w postaci sklepów, punktów usługowych, restauracji, placówek edukacyjnych i ochrony zdrowia. Powstaje tu także coraz więcej inwestycji publicznych, jak letnicki stadion Polsat Plus Arena – miejsce licznych wydarzeń sportowych i kulturalnych. Planowana jest także budowa Nautilus Gdańsk – nowoczesnego obiektu edukacyjno-rozrywkowego z multimedialnym oceanarium, gastronomią, usługami oraz centrum medycznym i spa. Intensywnie rozbudowywana jest również infrastruktura drogowa. Aleja Macieja Płażyńskiego czy tunel pod Martwą Wisłą zapewniają sprawny dojazd do centrum oraz wyjazd na trasy S6, S7 oraz autostradę A1, co jest ważnym udogodnieniem dla nabywców dojeżdżających z innych województw.
Oprócz osiedli w pasie nadmorskim Develia realizuje inwestycje w innych częściach Gdańska. W aktualnej ofercie dostępne są Via Flora na Chełmie, Szmaragdowy Park na Łostowicach, Ujeścisko Vita i Przemyska Vita na Ujeścisku oraz Południe Vita na Oruni Górnej.
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce. Firma zrealizowała 38 osiedli, składających się w sumie ze 101 etapów inwestycyjnych - to ponad 14 tys. mieszkań o powierzchni przeszło 760 tys. m kw. Dzięki bogatemu doświadczeniu i kadrze wysokiej klasy specjalistów Develia dostarcza swoim nabywcom nieruchomości mieszkaniowe o niezmiennie najwyższej jakości.
O DEVELII
Develia to jeden z największych deweloperów w Polsce, realizujący inwestycje mieszkaniowe oraz komercyjne w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Gdańsku, Łodzi i Katowicach. Od 2007 r. Develia (poprzednio LC Corp) jest spółką notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W 2021 r. firma wypracowała 911,9 mln zł przychodów ze sprzedaży i 153,9 mln zł skonsolidowanego zysku netto.
Kontakt dla mediów:
Mariusz Skowronek, Tauber Promotion
698 612 866, mskowronek@tauber.com.pl
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
UE uszczelnia ochronę konsumentów. Producenci i sprzedawcy będą ponosić większą odpowiedzialność za wadliwe i niebezpieczne produkty
W grudniu weszła w życie unijna dyrektywa, która wprowadza nowe przepisy dotyczące odpowiedzialności za wadliwe produkty. Zastąpi ona regulacje sprzed niemal czterech dekad i ma na celu dostosowanie norm prawnych do współczesnych realiów w handlu, czyli m.in. zakupów transgranicznych i online. Wśród najważniejszych zmian znalazły się nowe zasady dotyczące odpowiedzialności producentów i dystrybutorów, a także obowiązki dla sprzedawców internetowych. Państwa mają czas do 9 grudnia 2026 roku na wdrożenie dyrektywy do swoich porządków prawnych.
Problemy społeczne
Rośnie liczba cyberataków na infrastrukturę krytyczną. Skuteczna ochrona zależy nie tylko od nowych technologii, ale też odporności społecznej
W ciągu ostatnich dwóch lat doszło na świecie do ponad 800 cyberataków o wymiarze politycznym na infrastrukturę krytyczną – wylicza Europejskie Repozytorium Cyberincydentów. Ochrona tego typu infrastruktury staje się więc priorytetem. Rozwiązania, które będą to wspierać, muszą uwzględniać nowe technologie i wiedzę ekspercką, lecz również budowanie społeczeństwa odpornego na cyberzagrożenia.
Zagranica
Kolejne cztery lata kluczowe dla transatlantyckich relacji. Polityka administracji Donalda Trumpa może przynieść napięcia
USA i UE są dla siebie nawzajem kluczowymi partnerami handlowymi i inwestycyjnymi, ale obserwatorzy wskazują, że prezydentura Donalda Trumpa może być dla nich okresem próby. Zapowiadane przez prezydenta elekta wprowadzenie ceł na towary importowane z Europy oraz polityka nastawiona na ochronę amerykańskiego przemysłu mogą ograniczyć zakres tej współpracy i zwiększyć napięcia w relacjach transatlantyckich. Jednak wobec eskalacji napięć i globalnych wyzwań USA i UE są skazane są na dalszą, ścisłą współpracę i koordynację swoich polityk.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.