Panattoni dostarczy blisko 25 000 m kw. w ramach Panattoni Park Siedlce. Klasa A
Konkret PR
ul. Konduktorska 4 lok. 9
00-775 Warszawa
e.ciuchta|konkretpr.pl| |e.ciuchta|konkretpr.pl
508 338 267
www.konkretpr.pl
Panattoni, lider rynku nieruchomości przemysłowych w Europie, wybuduje centrum dystrybucyjne w Siedlcach i tym samym otworzy kolejny rynek nowoczesnej powierzchni magazynowej. Panattoni Park Siedlce o metrażu 24 600 m kw. to alternatywa dla rynku warszawskiego i odpowiedź na rozkwit e-commerce, jak i rozwój lokalnych przedsiębiorstw. Inwestycja powstaje niedaleko centrum miasta, w sąsiedztwie A2 - nieco ponad godzinę od Warszawy.
Panattoni i e-commerce napędzają kolejne rynki – tym razem czas na Siedlce. Deweloper zrealizuje Panattoni Park Siedlce – dwa budynki o łącznej powierzchni 24 600 m kw., z czego do kwietnia 2022 r. dostarczona zostanie połowa planowanego metrażu. Będzie to pierwszy obiekt magazynowy klasy A na tym rynku. Inwestycja ma już pierwszego najemcę – operatora logistycznego, który we wrześniu br. zajmie bisko 5500 m kw.
– „Teraz Siedlce, a wcześniej Rzeszów, Wałbrzych, czy Kalisz. Te lokalizacje potwierdzają trend coraz głębszej penetracji rynku przez firmy obsługujące zamówienia e-commerce. Przedsiębiorstwa dążą do zmniejszenia dystansu końcowego etapu dostaw do konsumentów, stawiając na centra dystrybucyjne w mniejszych miejscowościach. Pozwala to na maksymalizację ich efektywności pod względem kosztów i czasu przesyłki. Obok rozwoju lokalnych przedsiębiorstw jest to najważniejszy impuls powstawania nowoczesnej powierzchni magazynowej w lokalizacjach, gdzie dotychczas dostępny był tylko niższy standard” mówi Michał Samborski, Head of Development w Panattoni.
Siedlce to kolejny rynek odkrytyprzez Panattoni. Deweloper w ostatnich latach napędził m.in. rozwój Polski Zachodniej – realizując pierwsze inwestycje klasy A w takich lokalizacjach jak Zielona Góra, czy Gorzów Wielkopolski. Ponadto firma, jako pierwsza postawiła na liczne rynki Polski Wschodniej – budując m.in. w Lublinie, Rzeszowie, Kielcach, czy Białymstoku.
Panattoni Park Siedlce to kompleks dwóch budynków magazynowych klasy A położonych blisko obwodnicy oraz centrum miasta. Ponadto w sąsiedztwie obiektu kończony jest ostatni odcinek autostrady A2, która pozwoli dotrzeć w nieco ponad godzinę do Warszawy. Park zajmie 24 600 m kw. Dzięki elastycznym warunkom kształtowania modułów magazynowych i biurowych, a także przeznaczeniu inwestycji zarówno na potrzeby magazynowania, składowania, jak i lekkiej produkcji, park adresowany jest do lokalnych klientów z różnych branż. Inwestycja przejdzie certyfikacją metodą BREEAM na poziomie Excellent, a najemcy skorzystają z rozwiązań ograniczających zużycie wody i energii, a także pomieszczeń biurowych o odpowiedniej akustyce i zwiększonym dostępie światła dziennego.
Cena i funkcjonalność - to decyduje o zakupie mikroapartamentów
Jak wygląda rynek najmu w Krakowie?
Deweloperzy nie nadążają za popytem
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Problemy społeczne
Doświadczenia Ukrainy są cenną lekcją dla polskich medyków. Pomagają się przygotować na potencjalny konflikt
– Ukraińskie doświadczenia z frontu są cenną lekcją dla wojskowych służb medycznych w Polsce, która zmienia podejście do zabezpieczenia medycznego na wypadek ewentualnego konfliktu – mówi gen. broni prof. dr hab. n. med. Grzegorz Gielerak, dyrektor WIM – PIB. Jak podkreśla, wiele się mówi o konieczności zwiększania wydatków na zakupy broni i sprzętu wojskowego, a wciąż stosunkowo mało uwagi poświęca się budowaniu bezpieczeństwa medycznego.
Ochrona środowiska
Rośnie znaczenie zielonych certyfikatów w nieruchomościach. Przybywa ich również w mieszkaniówce
Trend certyfikowania budynków już od wielu lat jest obecny na rynku komercyjnym i dotyczy głównie biurowców i nieruchomości logistycznych. Teraz coraz mocniej wchodzi także do segmentu mieszkań. Liczba certyfikatów dla tego typu inwestycji rośnie, co ma związek z rosnącą świadomością ekologiczną mieszkańców oraz ich chęcią ograniczania kosztów eksploatacji mieszkań.
Konsument
Systemy żywnościowe będą się zmieniać w kierunku bardziej zrównoważonym. Transformacja czeka nie tylko rolników
Europejski Zielony Ład budzi wiele kontrowersji i sprzeciwów, w szczególności w Polsce. Jak przyznaje ekspert zespołu Team Europe powołanego do wyjaśniania polityk Unii Europejskiej, choć w strategii „Od pola do stołu” można poprawić pewne elementy, to jest ona konieczna, by ratować kurczące się zasoby naturalne w Europie. Polska jest dużym producentem rolnym UE i zarazem krajem mocno zagrożonym suszą, więc transformacja systemów żywnościowych jest dla nas szczególnie istotna.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.